Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy rendesen...

Mit csináljak hogy rendesen egyek mint egy átlagember és tartsam a súlyomat?

Figyelt kérdés
Diabetiküs szerint azért akar a szervezetem gyarapodni, mert a BMI indexem az ideál átlag alatt van. ha elérném a min. ideális BMI-t (+3-4 kg) megállnék és nem kell attól rettegnem, hogy 90 kg-os bálna leszek. Igaz, hogy korai 30-as vagyok és azt mondják, hogy már sokkal könnyebb hízni ebben a korban, de azt nem tartom állapotban, hogy nem lehet reggelit, ebédet enni rendesen, mint egy átlagember. -s MOzgok is mellette. Úgy érzem, hogy a gyümölcs zöldség is lerakódik rám. Mit tegyek? Valami segédeszköz, tabletta jobban segítene engem? Azt is észreveszem, ha valamelyik reggel nehezebb vagyok, mint más reggel, akkor nagyobb a hasam. Lehetséges, hogy nem zsír rakódik le rám feltétlen? Ráadásul, szeretnék még gyermeket szülni, de úgy hogy normálisan és egészségesen étkezni még a terhesség alatt is és egyébként is, és nem 90 kg-s bálnává fejlődni ezzel egyetemben. Futni egyébként lehet 40 percet a terhesség alatt?
2011. ápr. 17. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A megfelelő étrendnek pont az a lényege, hogy reggelizz is, ebédelj is, sőt tízóraizz, uzsonnáz, és vacsorázz is.


A lényeg ott van, hogy mit és mennyit.

Szénhidrátból jó minőségűt (nem finomított cuccokat) inkább csak ebédig, mellette sok-sok alacsony zsírtartalmú fehérjét, és legalább napi 5 adag zöldséget/gyümölcsöt.


Így el van látva a szervezeted tápanyaggal, nem koplalsz egyáltalán, mégis tudsz fogyni, vagy megtartani a súlyod.

2011. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hízás, főleg a 9 kilóra dagadás nem egyik napról a másikra következik be, ne aggódj.

Kérdezz rá, mennyi a kalória és tápanyag igénye a szervezetednek, ha ezt betartod, se hízni, se fogyni nem fogsz.


A terhességgel sem jár együtt az elhízás, csak a második felében van szükség több tápanyagra, ez kb. 200 kcal, (egy túrórudi, egy szendvics uzsonnára), a babának több nem több kalóriára, hanem több vitaminra és fehérjére van szüksége. Erre "találták ki" a magzatvédő vitaminokat.

Aki nem hagyja el magát, az nem fog hízni terhesség alatt sem, csak aki tényleg kettő helyett eszik, tortát csülökpörkölttel. :))

A terhesség legelején nem szokták javasolni a futást, illetve a reggeli rosszullétek, hányások miatt lehet, hogy erőd se lenne hozzá. (Sokan ilyenkor inkább fogynak, mint híznak.)

Később is inkább azért nem javasolják, mert más lesz a súlypontod, "borulékonyabb" leszel, és kockázatosabb, hogy elesel futáskor.

De egy kis torna, aerobik, úszás, kismamatorna, tempós gyaloglás esténként, és aktív életmód bőven belefér, hisz nem vagy beteg, csak "áldott állapotban".


Ahogy elnézem, eléggé rettegsz a terhességtől, úgyhogy azt javaslom: ha egyszer majd aktuális lesz, ne a derekad meg a vádlid nézegesd, hanem mérd le a combod hetente egyszer-kétszer, azon tuti pontosan tudod követni a terhesség alatt, hogy amit felszedtél, az zsír-e vagy sem.


És szoptasd majd a babát, amíg tudod, a tej előállításához a tested naponta 500 kalóriát elhasznál, zsírból!

:)


Ha minden héten egyszer mérlegre állsz, nem fog előfordulni SOHA, hogy hopsz, hát nem felszedtél 10 kilót??

Már az első egy-két felesleges kilónál elcsíped, és egy hét alatt le tudod dolgozni.


De ahogy elnézem, neked soha nem lesz ilyen problémád, inkább arra vigyázz, ne fogyj többet.

2011. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére az első kisfiamnál minden ok volt. Normál súllyak, egészségesen született, bár vigyáztam, hogy az egészséges 10 kg-t hízzam meg, és ez kemény odafigyeléssel járt.Szoptattam is 1 éves koráig, 6 hónapos koráig csak anyatejen élt. Szeretném ha a második terhességem is ilyen szerencsésen alakulna, és még jómagam isc megőrzöm az emberi formámat...
2011. ápr. 17. 10:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Diabetikus az a cukormentes sütemény, nagyokos! Dietetikus pedig tanácsot ad. Olyan meg nincs, hogy "nem tartom állapotban"...Amúgy meg még a normál BMI-t sem éred el, akkor minek ez a nyavalygás? egyél rendesen, mozogj, terhesen van terhestorna, gyaloglás... Bírom, hogy 40 kilósan ezen pörögsz...
2011. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
diabetológüst akartam írni. És nem 40 kg-s vagyok...
2011. ápr. 19. 16:25
 6/8 A kérdező kommentje:
ill nem tartom ÁLLAPOTNAK
2011. ápr. 19. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a méreganyagok miatt érezheted nehezebbnek magad.El kéne menned egy talpmasszásra,mert a talpban vannak az egész test reflexpontjai.Valami szakaembert kérdezz meg erről :)
2011. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam nehezebbnek, hanem valóban az vagyok, mert mérem magam reggelente éhgyomorra.
2011. máj. 2. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!