Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 óra 25km/h kerékpározás...

1 óra 25km/h kerékpározás kilogrammonként hány kcalt emészt fel?

Figyelt kérdés
Én olyan 10-re tippelnék. Jah és nem szobabicaj, mert azt amúgy is hülyeségnek tartom :)
2011. ápr. 24. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehát egy 80kilós ember 800kcalt éget el. Ez sok. Szerintem kevesebb. én 5-6között tippelek.
2011. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szobacajgán fél óra kb 200-250 kalóriát ír ki ez 10 km tehát 20km/óra....szobabicaj sztem nem hülyeség....nehezebb pl hajtani is,gurulni nem tudsz stb stb
2011. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szobabicaj szerintem elveszi a biciklizés örömét teljes egészében. Otthon vagyok és tekerek a tv előtt ahelyett, hogy a szabadban, friss levegőn falnám a kilométereket. Sokkal jobban igénybe veszi az embert, főleg agyban, ezen kívül sok mindent fejleszt (pl: koordinációs képesség). Amúgy az, hogy nehezebb hajtani, az minden csak nem előny. A pedált forgatni kell, hogy ezáltal az ízületeket kímélje az ember. Ha nehéz tekerni, az egy idő után és hosszabb távoknál komoly sérüléshez is vezethet. Nagyobb sebességet magas pedálfordulattal könnyebb és jobb elérni és tartani, mint alacsonyabb fordulattal de nehezen (sima biciklin nagyobb áttételnél is nehezebb tekerni). Gurulni nem tudok. Nem tudom, de én amúgy sem szoktam gurulni, mert csak lassulok, és a sebességet újra elérni nagyobb feladat, mint tartani gurulás nélkül. És ez szerintem sokaknál így van. Rendes biciklinél még van egy olyan tényező is mint a levegő ami azért gátol, ha esetleg szembe szél van akkor még nehezebb a munka, hátszélnél könnyű, de általában az ember egyszer vissza is fordul akkor ugye meg szembe szél van.


Amúgy szobabiciklivel nem tudok munkába járni, ismerősökhöz elmenni, boltba leugrani, kisebb pakkokat cipelni stb :)

2011. ápr. 24. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
én 80 perc alatt 27 km-t tekertem 1000 kcal-al. valahogy számold így ki.
2011. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 70 perc alatt megyek 40 km-t.
2011. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!