Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért írja mindenki azt, hogy...

Miért írja mindenki azt, hogy a candida diéta egészségtelen?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtem a diétát, és már rengeteg receptet összegyűjtöttem, és aszerint főzök. Szerintem nagyon is egészséges, és tápanyag dús étrend. Nem értem, hogy miért írják róla azt, hogy egészségtelen, én inkább költségesnek mondanám. Nagyjából csak tartósítószert,élesztőt,cukrot és a finomlisztet kell kivonni. Ez akkora veszteség a szervezetnek? Szerintem ezeket bőven pótolni lehet mással. Én sütöm a kenyerem, és a cukrot lecseréltem xillit-re, natúr joghurtot eszem, zöldségeket, csirkemellet, és még süteményt is sütöttem ami isteni lett:) Mi az ami egészségtelen ebben a diétában?
2011. máj. 15. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
az általad sütött kenyérben akkor nincs finomliszt, ok...de élesztő se?
2011. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azok mondják, hogy egészségtelen akik igazából nem is tudják, hogy miféle diéta ez vagy pedig nincs elég erejük eszerint enni és ráfogják, hogy áhh úgyis egészségtelen és így nincs lelkiismeret furdalásuk, hogy nem tartják be a "szabályokat".
2011. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is arra gondoltam, hogy nem elég tájékozottak akik ezt állítják. Örülök, hogy nem csak én látom így. Biztos, hogy nem könnyű átállni erre a diétára,(szerintem ez már inkább életmód váltás) de ha a megszokott ételeink alapanyagait kicseréljük, a diéta hosszútávon is egészségkárosodás nélkül követhető. Sőt.

Első válaszolónak írnám, hogy a kenyeremben nincsen finomliszt, élesztő, és cukor. Xillitet használok (nyírfacukor, kukoricatorzsából készül) természetes cukor pótló. Sajnos az ára elég húzós ezért spórolok vele:) A kenyérben élesztő helyett pedig szódabikarbóna van.

2011. máj. 15. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

És milyen szódabikarbónával? mennyi kell kb. egy kiló liszthez?Nem nehezebb kukoricaliszttel bánni? Bár engem finomliszt sem zavarna, vagy más, de élesztőt el szeretném kerülni..


Többek között amiatt, ami miatt Te, és nem esik jól, és kenyérfélék nem izgatnak annyira, de néha jólesne egy-egy szelet pizza. :/


Amúgy nagyon kényes a gyomrom, nem sok mindent bír el...

eleve laktózérézkéney vagyok, így jópár kaja kilőve, mert nem várom el anyutól h külön vásároljon emiatt.


Valamint a frissen főtt ételt se bírom...Bár amúgy se, de frissen nagyon nem. Szívem szerint egész évben zöldségeket ennék, ha lenne, meg olcsóbb lenne..

De most is vmitől kiütésem van....fejes salit ettem, ecetesen....salira gyanakszom..vagy benne lévő vegyszerekre...

2011. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaa és köszi h nem leharaptad a fejem, én se cseszegetésből kérdeztem, csak tudni akartam (írásban nem lehet hangsúlyozni..)...jófej vagy h nem borulsz ki, mint többiek :)
2011. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Remélem az oldal szerzője nem haragszik meg rám, de belinkelek neked egy oldalt ahol nagyon finom , és egészséges candida diéta recepteket találsz. Én szinte csak ezeket használom. Étkezési szódabikarbónát használok, szinte minden ABC-ben kapható. Ha laktóz érzékeny vagy akkor csinálj diótejet, ennek a receptjét is megtalálod ezen az oldalon. Egyébként szerintem nem a saláta ütött ki, hanem az ecet. Sajnos engem is minden kiüt, vakarózom, pattanásos vagyok, de amióta ezt a diétát követem, már a bőröm tónusa is jobb, nem jött elő több pattanás, és a szemem alatti sötét karika is halványul. Jobbulást kívánok, és remélem hasznodra lesznek ezek a receptek:

[link]

2011. máj. 16. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!