Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sok ennyi étel a fogyókúra alatt?

Sok ennyi étel a fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem a diétát. 171 cm és ma 71.1 kg-ot mutatott a mérleg... két és fél hét múlva szeretnék visszaállni a fél évvel ezelőtti szintre azaz 65-re... eléggé gyorsan fogyó típus vagyok, ezért gondolom hogy sikerülhet.

A diétázás viszont sosem volt az erősségem, így nem tudom hogy az alábbi étellista belefér e egy fogyókúrás étrendbe avagy sem? Gyakorlott diétázok/szakavatottak segítségét várom.


A diétámba annyi a megszorítás hogy a következő 2,5 hétben nem szeretnék semmiféle liszt alapú élelmiszert, illetve krumplit, csokit és persze hasonló kajákat enni.


Reggelire ittam egy 2 in 1-et erről sajnos nem tudok lemondani, 47 kcal elvileg... Plusz ettem két szelet sajtot, 4 szelet Saga selyem sonkával (elvileg 104 kcal van egy egész doboz saga-ba azért mertem ennyit enni). Illetve egy paradicsomot.


Ebédre ettem zöldbabfőzeléket. Ezt még anyukám csinálta tegnap, rántással, de sajnos munka miatt nem volt időm főzni magamra. Holnaptól már mindenképp kizárom a rántást.


Délután 2 óra fele 4-5 db eper.


3 óra fele 1 pohár Norbi update 1 vaníliás puding (96 kcal).


Este még szeretnék enni pár szelet saga-t és sovány sajtot (17 óra fele).


Mindennap 40 percet eddzek... rubint réka legelső kaziját csinálom végig (néha a 2.-at is).


Szerintetek ez sok kaja?? Sajnos ha ennyit nem eszek meg, akkor rám tör a farkaséhség és befalom a fél hűtőt. Így viszont, azzal hogy két óránként eszem, nem vagyok éhes és bírom a diétát.


2011. máj. 16. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, bár a sajt zsíros, és sonkát én nem ennék fogyókúrázáskor, nem tudsz helyette enni gyümölcsöt vagy zöldséget, turmixot?
2011. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez nem sok de hol a rendes hús? egyél pl csirkemellet ebédre, vagy halat. Sovány túró mehet vacsorára, nem tudom mikor fekszel, de ha későn akkor ne 5kor egyél utoljára mert éhezni fogsz. és napi 2-3liter vizet igyál meg.
2011. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első: miért ne egyen sonkát? Mert még a végén eszik egy kis fehérjét, nem csak szénhidrátdús gyümölcsöt? Ne röhögtess már.. :)))


Ne délután edd a pudingot, inkább délelőtt. Főzelékeket azonnal felejtsd el, semmi nincs bennük, csak hizlalnak. Helyette egyél húst.

Vacsira nem elég pár szelet sonka, egyél meg kb 250 g túrót.

2011. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha fél év alatt híztál 6 kg-t (ez kb. 26 hét!!), hogy gondolod 2 és fél hét alatt lefogyni?

Borítékolom neked az eredményt, újabb fél év múlva legalább 75 kiló leszel.

Ne "gyakorlott" diétázók véleményét várd, hanem "sikeresekét". Remélem, érted a különbséget. A "gyakorlott" diétázó az életben nem fog tartósan lefogyni!

2011. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat. a sajt nem volt zsíros. ma vettem karaván félzsíros füstölt sajtot, az szerintetek belefér??


a norbi pudingot azért most ettem meg, mert ugye elvileg update 1-es meg nekem a délutánok, főként a késő délutánok a holt idők, akkor szokott rám jönni az édesség utáni vágy. délelőtt viszont abszolút nem kívánok édességet, éppen ezért ha akkor enném meg, nem is lenne élvezet.


a saga selyem sonkával sztem sincs baj, mármint nem ebédnek persze, hanem vacsira vagy reggelire. a túrós ötletet felhasználom :)

2011. máj. 16. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Túró (legalábbis szerintem) úgy a legfinomabb, ha raksz bele egy kis folyékony édesítőt. Én már fél éve majdnem minden nap ezt eszem vacsira, és így még mindig finom. Pedig ha sóztam, 2 hónap után az életkedvem is elment :P


Ha délután jön az édességvágy, akkor egyél olyan étcsokit, ami minimum 80%-os. Nekem ez mindig elveszi az édes utáni vágyamat :) (na meg sokat se tudsz belőle egyszerre enni, ezért nem jó pl a milka)

2011. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

gondoltam hogy lesz legalább egy ember aki leordítja a fejemet! miért kell így reagálni? had magyarázzam meg, oké?


azért gondolom mert számtalan rövid fogyókúrát véghez vittem már... átlagosan olyankor 4 kg-ot fogytam (2 hét alatt vagy több) miután visszaálltam a rendes étrendemre, ami nem épp mindig egészséges, nem híztam vissza sosem! sosem voltam jojó fogyókúrázó!! SOSEM. so-sem!

Az, hogy most felszedtem 5 kilót, az sok mindennek köszönhető volt. Az életem kissé negatív irányba indult és kb kétszer háromszor annyit ettem egy nap, mint a normális 1500-2000 kcal-os étrend!!!! korábban is nagy evős voltam de nem ennyire, és a hízásra nem vagyok annyira hajlamos... nyilván bizonyos mennyiségekig, mint a fenti példa is mutatja. ezért gondoltam, hogy le tudom adni.

DE!!! csak gondolom. ha nem fogom, akkor sem érdekel, mert akkor fogyok mondjuk 3-4 kilót, az már jó kiindulóalap lesz a további fogyáshoz.

2011. máj. 16. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
testkontrollal akarj fogyni!
2011. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia

én fogytam 4 hónap alatt 20 kilot, lehet hogy lesz aki at írja hogy nem egészséges stb de leírom

reggelire minden reggel úgy 7-8óra között ettem 2 sz teljes kiőrlés kenyeret csirkemellfelvágottal és sovány sajttal(tolle light, update1, mozzarella light, orda) és hozzá zöldségek de volt amikor 1db főtt tojás

vagy

zabpehely+magvak(dió, mandula, mogyoró-pár szem) vagy gyümölcs és hozzá 1 dl tej vagy 2 dl natur kefír/joghurt

tízórai: gyümölcs(banánt, szőlőt hanyagoltam) 1 pohár kefír 3 db abonettel

12-1óra felé egy alma(mivel suliba voltam)

nálam az ebéd 3-4 között volt erre figyeltem, (főznek rám)

főzeléket minidg leszűrtem szűrőn víz alatt, szóval olyan lett mint a párolt zöldség(heti 3-4 főzelék de abba van minden, krumpli, spenót, bab, borsó, lencse, kelkáposzta, tök, sóska stb) ás hozzá főtt tojás, párolt hús vagy hal(nálunk nagyon sok a pörkölt meg a tokányok ezért azt is leszűrtem víz alatt átmostam) párolt rizs, saláta vagy savanyúság, csalamádé

vacsora pedig fél6-6 között natur joghurt vagy kefír, 200g cottage cheese vagy 300-400gramm között túró mennyiség (mikor mennyi lett-házilag csináljuk) és hozzá egy-két alma

mellette víz, semmi nasi, csoki, chips hasonlók

ennyi volt az étrendem, és ez változatos

2011. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! gratulálok a fantasztikus eredményhez és a kitartáshoz! Belőlem mindig is hiányzott a kitartás ahhoz, hogy elérjem az álomsúlyt/alakot. Mint írtam 171 cm vagyok és a tegnapi mérlegállás szerint 71.1 kg a mai szerint már 69.5. Szóval szerintem olyan 70 kiló lehetek jelenleg. A célom az 55 kiló lenne, amiért régóta ácsingózok már, de 60 alá eddig még sosem jutottam.

Egyelőre csak szeretnék újra 64-65 lenni, ezt remélem a következő 2-3 héttől. Ha nem jön össze, az se baj, majd összejön egy hónap múlva.

Szerintem egy update diétán kívül semmilyen diéta nem lehet változatos, mint írtad, te is főleg zöldséget és húst ettél ebédre, a reggelik és a vacsorák is majd mindig ugyanazok. Így aztán tisztán látszik hogy nem egy változatos étrend a diéta, és az enyém sem lesz az... anyukám nagyon jól főz, és nagyon változatosan. van olyankor minden a héten: egytálétel, pörkölt stb. ezért is volt nehéz számomra a diéta elkezdése.


persze jól tudom, hogy az ilyen ételeket mint a tésztafélék, szilvásgombóc, szóval amik a nagy kedvenceim, azokat is lehet enni!! nincs semmi kizárva, csak épp nem 20 gombócot kell megenni egy ebéd során... szerintem így is lehet hatásos egy diéta, csak épp nem nálam mert én képes vagyok 6-7 gombócot megenni egy ebéd alatt, a többit meg vacsorára :D

Egyelőre folytatom a lisztes, cukros ételeket nélkülöző módszert, hogy a fogyás beinduljon kellően. júniustól külföldön leszek, szerintem ott könyebb lesz a diéta mert magam kell kiválogatnom az ételeket :)

2011. máj. 17. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!