Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » HELP! Miért van ez? (Mindenkit...

HELP! Miért van ez? (Mindenkit felpontozok! )

Figyelt kérdés
Már 12 kg-ot fogytam, és lassan 2 hete megállt a fogyás , a kg-ok terén, de a centik egyre mennek lejjebb, a karom , a derekam , és a combom mértei is kisebbek, és szemmel látható a különbség , de még van rajtam kb 10 kg felesleg.
2011. jún. 15. 23:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy miért állt meg a fogyás ?Mert 2 hete ugyan annyi kg vagyok.
2011. jún. 15. 23:42
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Akkor mégis mi a gond?:) Mik az adataid?
2011. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Először is gratulálok,hogy ennyit leadtál. Az hogy miért állt meg egyszerű.Mindenkinek megáll.Attól is függ mennyi kilóról indultál dagadtabbaknak az első 10 kg könnyebb aztán megáll és itt kezdik feladni. Most még egy két hétig sajnos nem fog lemenni kilóban sok,csak az alakod formálódik,ez biológia google-ben utána lehet nézni. Ne add fel az a lényeg,és ha folytatod tovább fognak menni a kilók.Csak kitartás:)
2011. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Van az úgy, hogy a fogyókúra bizonyos szakaszaiban a fogyás stagnál. Te már sokat leadtál, lehetséges hogy most több hétig nem fogsz fogyni...kilóban.

Másrészről, ha elkezdesz magadra izmot építeni, az ugyebár nehezebb, mint a zsír, így még az is előfordulhat, hogy többet mutat a mérleg.

A centikkel foglalkozz, sokkal könnyebben nyomon követhető a változás.

Gratulálok az eddigi eredményeidhez, és kitartást a továbbiakhoz!

2011. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
az, hogy a centik fogynak, a kilók nem, lehet azért, mert az izom nehezebb, mint a zsír. egyébként gratulálok:)
2011. jún. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
függ attól is hogy mit eszel és attól,hogy mennyit mozogsz...ezek hiányában nehéz megmondani..de amúgy meg ne kilóban mérd,hanem centiben...lehetsz 80kg is,ha úgy nézel ki,mint egy 50kilós...nincs a homlokodra írva h milyen nehéz vagy...
2011. jún. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Gratutálok az eddigi eredményekhez, ne add fel! Mivel a centik okésak, valószínűleg az izmaid fejlődtek, és az izom többet nyom, mint a zsír.

A stagnálás viszont amúgyis gyakori jelenség, két okra vezethető vissza:


1: A kalóriaszükséglet függ az aktuális testtömegtől, tehát egy 72 kilós nő szervezete több kalóriát igényel, mint egy ugyanolyan korú, magasságú és fizikai aktivitású nő 60 kilóval. Valószínűleg az étrended elég volt a kalóriadeficithez 12 kiló plusszal, mostanra viszont ugyanez már csak a súlytartáshoz elég. Két megoldás létezik: vagy növeled a fizikai aktivitást (így növeled a kalóriaszükségletet, és maradhat az étrend), vagy a bevitt kalóriákon faragsz, vigyázva, hogy ne menj az alapanyagcseréd alá. Itt tudod a szükségleted csekkolni: [link]


2: Amennyiben koplalással, tehát folyamatosan az alapanyagcseréd alatti evéssel érted el a fogyást, a szervezeted vészüzemmódba kapcsolt, és veszett tartalékolásba kezdett, tehát lelassult az anyagcseréd. A megoldás egyrészt itt is az aktivitás növelése, másrészt ha ez a szitu, akkor nagyon fontos beállni egy normális étrendre, ez rövidtávon a korábbi koplalás miatt ugyan kis gyarapodáshoz vezethet, de utána visszaáll a normál anyagcsere és a rendes diétával idővel beindul a fogyás újra.


Remélem segítettem.

2011. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Valszeg mert az izom nehezeb, mint a zsír. Ne a mérlegre, hanem a tükörre/centire hagyatkozz, az többet mond.
2011. jún. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem koplalással, hanem rendes megfelelő diétával sikerült lefogynom ennyit. Hétfő óta még jobban belehúztam a mozgásba, a heti 3-4 helyett, 6-7-re x 1 órára vittem fel a mozgást. Hétfő óta most mértem meg magam először, és fél kilóval kevesebbet mutat a mérleg. :)


Köszi a válaszokat. Kaptatok egy-egy zöld kezet ;)

2011. jún. 16. 08:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az elveszített 12 kilóhoz! :)

Azért állt meg a fogyás, mert a szervezeted megszokta azt az étrendet, amit követtél.


Mozogsz valamit?


Ha nem, mindenképp kezdj el hetente 3-4 alkalommal tornázni vagy futni, vagy bármilyen szimpatikus mozgásformát űzni.


Amúgy a súly csak egy szám. Én is inkább centikben mérem a különbséget. :) Ne a mérleget használd mércének, hanem azt, amit a tükörben látsz! :)


26/L

2011. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!