Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így lehetek izmos és vékony?

Így lehetek izmos és vékony?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még tapasztalt ilyen téren és sok mindent olvastam már, hogy hogyan tud az ember izmot építeni miközben a zsírt lebontja, de ezek általában ellentmondásosak voltak, így a tanácsotokat kérném.


A lényeg:

Reggelire gyümölcsöt eszem: egy müzlis tálba felkozkázok 2 almát meg mellé még valamilyen gyümölcsöt. Ez általában narancs vagy körte esetleg barack.


Ebédre azt eszem ami van, annyit amennyi jól esik de próbálok mértéket tartani.


Úgy 18:00 körül 30 percet tornázok minden nap. Ez kb 20 perc hasizom és 10 perc csipő, belső comb torna. (Rubint Rékás)

Közvetlen ezután megeszek valamilyen tejterméket. Tejfölt (12%) vagy kefirt esetleg savót de előfordult, hogy csak egy pohár tejet ittam. ( A napi fehérjét húsból nem akarom pótolni. Egy fogadás miatt decemberig nem eszek húst, de ez egy hosszú sztori és amúgy se fontos)


A kérdésem az lenne, hogy ezzel elérhető hogy a 5 kg lemenjen a nyár folyamán jojo nélkül? (160 cm vagyok és 55 kg)


2011. jún. 20. 07:59
 1/9 bix ***** válasza:
100%

nah most itt komoly gubanc van.


alapvető tény, hogy izmot építeni és zsírt bontani lehetetlen egyszerre. az izom építéséhez több szénhidrátot kell bevinni mint amennyit elégetsz, és lehetőleg nagy súlyos kis ismétlésszámú lehetőleg súlyzós edzés kell, a fogyáshoz viszont a napi igénynél kevesebb szénhidrát szükséges, és intenzív kardió mozgás. a kettő együtt ezért soha semmilyen körülmények között nem mehet végbe...


mindkét folyamathoz elengedhetetlen a gyors anyagcsere, ezzel a kajával semmit nem fogsz elérni. napi 5 kis étkezés az alap, szénhidrát reggel maxon estére 0 köré hozva egyenletesen csökkenő görbe mentén, fehérje pedig pont fordítva... fehérjéből ha állati eredetűt nem fogyaszthatsz akkor az izmosodást nőként akár felejtheted is el, jók a növényi eredetűek, de az emésztés hatékonysága és a felszívódás sebessége meg se közelíti azt amit egy csirkemell "tud"... mondjuk ha túró vagy tojás belefér akkor azt lehet tolni, bár a tojásban nem sok van, a túró meg szintén lassú, úgyhogy utóbbit pl este érdemes enni.


5 kilót le tudsz adni így, a jojó viszont azért következik be mert hosszútávon kivitelezhetetlen étrendet erőltet magára a fogyni vágyó megfelelő mozgás nélkül, így ha befejezi a diétát akkor visszaáll a "normális" kajálásra és tespedésre, attól meg előtte is hízott, utána se tudja tartani a súlyát.

2011. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy van-e izmosodás és zsírleadás egyszerre ez egy elég érdekes téma. Elméletben semmi esetre sem működhet mivel ugye izmosodáshoz pozitív kalória mérlegre van szükség a zsírleadáshoz meg negatívra. Viszont a gyakorlat azt mutatja valamilyen szinten előidézhető. Van az u.n. kezdő hatás amikor pont ez történik. Ha egy olyan valaki kezd el sportolni aki eddig nem igazán tette akkor lép be ez a képbe. Saját tapasztalataim szerint valamennyire később is elérhető, de csak egy bizonyos szintig (ami meg elég csekély) és csak bizonyos körülmények között. Szóval inkább azt mondom, hogy nincs mint az, hogy van, de akkor pontos a válaszom ha azt mondom van is és nincs is ilyen :)


Ne gyümölccsel kezdd a napot hanem valami olyannal ami kicsit tovább kitart. Egy pár főtt tojás, egy szelet kenyér, joghurt.

Az ebéded ne legyen ennyire ingadozó. Legyen benne valami szabályszerűség, ajánlom a hüvelyeseket azok is tűrhető fehérje források.

Vacsorára a kefír szerintem elmegy, de én tuti túrót ennék helyette.

A gyümölcsök mehetnek nap közbe amikor kezdesz éhes lenni viszont a banánnal és a szőlővel vigyázz.


Elsősorban a fogyásra koncentrálj, menni fog de rubint rékát hagyd a fenébe. Csinálj saját testsúlyos gyakorlatokat: tolódzkodás, szűk/széles húzódzkodás, guggolás, fekvőtámasz, törzsemelés, hasprés, felülés, lábemelés stb... A végére pedig egy kicsi (inkább a többi gyakorlatra tedd a hangsúlyt) intervallumos futás, mondjuk egy 10-15 perc csak.


Ezenfelül tegyél be csaló napokat, amikről itt olvashatsz bővebben: [link] Ne ijedj meg a csávóktól hidd el hasznos infók vannak benne.

2011. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen tök hosszú válaszok születtek :D
2011. jún. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak :) Ment a zöld kéz mindenkinek.
2011. jún. 20. 08:34
 5/9 bix ***** válasza:
hát ez olyan téma amit nem lehet szerintem 2 szóban leírni ha tényleg segíteni is akarsz:)
2011. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

edzés után én is túrót ennék főtt tojással, zöldségekkel vagy kefírrel kikeverve és zöldségek

tonhal sós lében, zöldségekkel vagy párolt halak

ebédre azért valamiben szabjál határt pl nem zsíros husok, bő olajban sült ételek, cukros-lisztes tészták stb

reggelire meg egyél joghurtot a gyümölccsel és, vagy zabpehely, búzakorpával hogy azért jól is lakj és ne legyél ebédre már kiéhezve

2011. jún. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha gondolod leírhatnát. :) Én szívesen elolvasnám mert érdekel minden tanács.
2011. jún. 20. 08:46
 8/9 bix ***** válasza:
Fruits Punch Samurai-nak írtam hogy hosszú válaszok lettek:) én voltam az első, szal ott már kifejtettem hogy mit és miért gondolok;)
2011. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Juj, nem néztem a nevet :D Bocsi csak rögtön felkaptam a fejem, hogy van még valami info.
2011. jún. 20. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!