Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a terv így megfelelő?

Ez a terv így megfelelő?

Figyelt kérdés
úgy terveztem, hogy formába hozom magam. eddig barátokkal jártam focizni, de ott gyakran csak a kapus posztot kapom meg, pedig annyira szeretnék futni. egy ki túlsúllyal rendelkezem (kb 10 kiló lehet) amit le szeretnék adni. úgy terveztem, korán fekszem, és korán kelem, reggeli után egy 20 percel elmegyek futni (szomszéd falu oda és vissza) délben normál, nem eltúlzott adag ebéd, ami kevésbé zsíros kaja lesz. 1 vagy 2 óra pihenő után bicilizés (bemelegítésképp) éss felülés, fekvőtámasz (vagy ezekhez hasonló gyakorlatok konditeremben) este 6-7 vacsi, szintén kevésbé zsíros kaja, pl sima vagy barna rizs és csirkemell, 10 percig hagyom magam utána egy kis szobabicikli, vagy kimegyek focizni, vagy haverokkal valamit sportolni, és este lefekvés előtt 50-100 felülés. Azzal inspirálom magam, hogy így vonzó, szebb testalkatom lesz (remélem) és hogy a csajoknak is jobban fogok tetszeni (ránézésre). szerintetek ez a terv így rendben van, vagy kéne valamin változtatni?
2011. jún. 21. 01:12
 1/6 A kérdező kommentje:
15/F
2011. jún. 21. 01:23
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem ez így nagyjából rendben van, csak annyiban szeretnék hozzászólni, hogy a lefekvés előtti sok fekvőtámasz miatt eléggé megerőlteted az izmaidat, és én úgy tudom hogy ilyenkor érdemesebb csak minden második napon csinálni, hogy legyen ideje regenerálódni. A másik estén lehetne más edzést csinálni :) A szobabiciklinél pedig nem tudom hogy hányas fokozaton szeretnéd (az enyémen pl 1-8-ig van), szóval szerintem ott is jobb lenne ha alacsonyabb fokozaton lenne ^^ Az étkezésnél meg még annyira ügyelj, hogy minden tápanyagból elegendő mennyiséget vigyél be, nehogy koplalásba fajuljon, és természetesen a folyadékpótlásról nem megfeledkezni, főleg hogy nyár van :)

Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Sok szerencsét és kitartást! ^^

15/L

2011. jún. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D a szobabicó nálunk is 1-8ig van, de az az igazság hogy én 8-as fokozaton szeretem :D de inkább megfogadom a tanácsod, és esténként lejjebb veszem 5-6ra :)
2011. jún. 21. 02:11
 4/6 bix ***** válasza:

A terv jó, de pár helyen belekötnék ha szabad.


reggeli után (amennyiben egy normális reggeliről beszélünk nem bébiadagról) 20 perccel még simán emésztés van. én 1 órát simán hagynék még gyors anyagcsere mellett is, hogy szívódjanak fel a tápanyagok, és legyen energiám.

ebéd után konditerem. az ötlet jó, de én inkább már ha fogyni szeretnék akkor kis súlyos, intenzív (sok ismétléses), akár szuperszettes edzést tartanék. sokkal jobban megpörget mintha fekvőznél meg hasaznál. az edzéstervhez meg annyit hogy kb 3-4 hétig teljes testes edzést kéne legalább tolni, amiben minden testrészt megmozgatsz, lábtól csuklyáig. aztán heti max 4 súlyzós edzés szeparáltan, testrészekre bontva. body.builder.hu edzéstervek szekció...



este lefekvés előtt ennyi mozgással én nem csinálnék semmit. fölösleges agyonpörgetni a szervezetet, feltolod a vérnyomásod fekvés előtt, és nem fogsz tudni rendesen aludni. hidd el ha végigtolod a futást és az edzést úgy fogsz aludni mint a bunda...


biciklihez még annyit hogy én intervallumosan csinálnám mint a futást, sprinteket váltogatva laza menetekkel. min 50 percig.


arra figyelj hogy ennyi mozgás viszont rengeteg kalóriát éget el. ehhez viszont normális kaja is kell, mert nagyon sokan ott ragadnak le, hogy alig esznek és majd mozognak sokat. nem lehet. a szervezet tudja zsírból is fedezni az energiaszükségletet, de ha csak arra kell támaszkodjon akkor semmi erőd nem lesz, fáradékony leszel, és az edzés se fog jól menni. reggel simán lehet tolni zabpelyhet, vagy bármi kalóriabombát, és estig szépen fokozatosan elvenni a szénhidrátot. másnap persze újra.


a fehérjebevitelre is figyelj, ha nem kap eleget a szervezet, akkor az izmaid is megsínylik, érdemes lenne csirke, hal, hüvelyesek, sovány túró és társaival erős barátságot ápolni mostantól.


sok sikert:)

2011. jún. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csináljuk együtt a fogyit?
2011. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2. kommentelőnek köszönöm szépen a felvilágosítást, sok mindennel gazdagodtam általa. 3. kommentelő : felőlem csinálhatjuk :D
2011. jún. 22. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!