Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég volt! Kész! Vége! Nem...

Elég volt! Kész! Vége! Nem bírom! Tegnap feladtam, mert nem fogyok egy dekát sem! (? )

Figyelt kérdés

Nem bírom ezt, már egy hónapja nem fogytam semmit,eddig szépen szaladtak le a kilók,de most áll. Pedig nem eszem többet 1200-1300kalóriánál,minden egyes nap intenzíven kardiózok egy órát és semmi,pedig még maradt rajtam bő 10kg. A szénhidrátot már nem tudom hova csökkenteni, ha reggel nem eszem meg a 30g zabpelyhemet akkor összeesek az edzésen. Ezen kívül nem eszek tömény szénhidrátot csak fehérjét,nem nassolok,este kizárólag csak sovány túrót eszek 100-130g-ot, minden ételt próálok olyan fogyókúrásra és kalóriaszegényre elkészíteni amennyire csak lehet.

Ez a külön főzőcskézés,kalóriaszámolgatás már teljesen kikészít,eddig minden ok volt, mert volt sikerélmény,nem is kicsi,így szerettem csinálni. De most hogy semmi látszatja nincs,semmi kedvem csinálni ezt a kinlódást. Már kardiózni sincs kedvem.Minek? Úgysem használ semmit,nem fogyok!

Ráadásul a család nem fogyózik...kinyitom a hűtőt,mi van benne? Túrórudi halmok,pudingok,kinder maxi king,pöttyös guru. Kinyitom az egyik szekrényt? Mit látok? Milkacsoki,nápolyi,csokis gabonapelyhek, karamellás és kapucsínós csoki,snickers,mars,twix. Lássuk a fagyasztót,7 ismétlem HÉT különböző fajta dobozos jégkrém,+ vagy 20db pálcikás. Ez most halál komoly. Ennek tetejében szüleim édességkereskedéssel is foglalkoznak,úgyhogy ha megkívánnék bármilyen csokit,kekszet csak 5métert kell mennem és hozhatom el ingyen amit szeretnék. Szóval a kísértés baromi nagy.

Irigylem akinek külön háztartása van,és még csak szembesem kerül effajta "földi jókkal" úgy könnyű.

Ilyen körülmények között mégis hogyan csináljam tovább ha már semmi sikerélményem sincs?

Szóval...tegnaptól már elszakadt az a bizonyos cérna,tegnap pluszba megettem egy rudit,egy 170kcalos csokit,ezt megkoronázva közvetlenül lefekvés előtt egy pogácsát. Ma felkeltem,mi mosolygott rám? Egy csokis croissan,ezt megfejeltem még egy kocka csokival. És mit ad az isten? Nemsoká lagzi lesz a családban(hát persze miért is ne most?)hozzák a torta kóstolókat,szóval még benyomtam 2ujjnyi grillázs tortát. Szóval ma még semmi értékelhetőt nem ettem,csak vacak szénhidrátot. És teljesen azon kattog az agyam hogy még,még...már úgy is mindegy.

Bocs hogy így kibuktam,de besokaltam. Azért köszi annak aki elolvassa.

170/69 dagadt disznó 23/L


2011. jún. 29. 11:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
Megmondom oszinten nem tudom mit mondjak.Szerintem ha megkivansz valami edesseget akkor inkabb egyel dinnyet,az jol eltelit es finom is.Legalabbis en szeretem.Es azert dagadt disznonak nem neveznelek,mivel azzal a szerencsevel aldott meg a sors hogy szep magas vagy. En nagyon sok futassal tudok fogyni.Szerintem neked is sokat segitene.
2011. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
Úgyis mindegy??? Mindegy, h 69 kg vagy, vagy 79??? Szerintem nem mindegy.. Én is sokszor estem már ebbe a hibába, hogy ettem édességet és utána egész nap azt ettem, mert annak a napnak úgyis lőttek! De ez butaság. Ha reggel bűnöztél, ebédre egyél kevesebbet és vacsira is.. Kompenzáltad is! Ha most feladaod, akkor holnap is csomó hülyeséget összeeszel majd és hamar visszaszeded a kétszeresét annak, amiért megküzdöttél! A hízás sem 1hónap alatt jön létre... Nem pár hét alatt szedsz fel 7kilót.. Lefogyni sem lehet és nem is érdemes gyorsan.! Ha szeretnél, próbáld ki az édesgíökér kapszulát, állítólag celebek is ezzel fogynak, bár az eredmény lassan jön, két és fél hónap múlva kezd "fogyasztani", mert csak gyorsítja a zsírbontást, stb.. Nézz utána, de semmiképp se add fel szerintem... Én 183 cm vagyok és 90 kg sajnos.. Mindenki azt mondja, h a magasságom miatt elvész a súly, de lenne mit leadnom, és igyekezni kell megtartóztatni magunkat.. :) Ügyesen! :)
2011. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy dagadt disznó. :)

170/69, szerintem tökéletes. Folytasd amit elkezdtél, ne add fel! Én 180 cm körüli vagyok és 97 kg, ez már gázosabb.

2011. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Tudod én 3 évig voltam testépítő hobbi szinten. 3 évig nem ettem meg egy szem csokit sem, nem ittam cukros üdítőt stb... semmit csak rizs meg pulya ment jó formán! Három év után változtattam (más ok miatt), most erőedzéssel foglalkozom. Egész nap össze vissza kajálok (fehérjére figyelek, hogy minél több legyen) ha van süti bevágok egy, EGY teljes tepsivel nem érdekel.


Heti hatszor van 2,5 órás súlyzós edzésem a napi kcal bevitelem 3500körül ingadozik, ha jó napom van simán megy 4000 is főleg ha muter süt valamit. Egy jó ideje 1dkg sem híztam, hidd el a mozgás a kulcs :)

2011. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 bix ***** válasza:
85%
senkinek se könnyű. könyvet írhatnék a szenvedésről a szívásról, az ősszel 8 fokos esőben futott kilométerekről, vagy a farkasordító hidegben 1 óra vergődést amit a konditeremig csak egy irányba tettem. a fáradtságról ami vizsgaidőszak/meló/barátnő/külön háztartás/anyagi gondok/családi nyomás/magánéleti traumák okoztak, mégis mentem előre. ennyi. megérte? meg. aki rámnéz most azt mondja hogy azannyát neki is ilyen test kell. csak azzal nincs tisztában hogy ez mibe került... hogy az elmúlt 6 évben mit tettem meg érte/áldoztam fel/mondtam le, mert volt egy célom. te a könnyebbik utat választottad, pedig még csak a felszínt karcolgattad. kár érte.
2011. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:

Éljenek a duci csajok!


Volt egy fogyasztós müsor a spectrumon, ahol kamerák elött fogyhattak azok akik ezt vállalták. 20 csajszi, egyik sem fogyott hónapokon keresztül.

Kitöltettek velük egy listát mit esznek egész nap. Mindegyik kivétel nélkül 1k kalória körüli értéket adott meg, az adatok alapján bőven fogyniuk kellett volna.


Mindegyik mellé odaállítottak egy embert aki végigkísérte a napjaikat. Mindröl kiderült hogy nemes egyszerüséggel hazudtak, az 1k kalória valójában 3k, de ezt még saját maguknak sem vallották be, olyan 'apróságokról' mint szósz, majonéz, szolid nasik az adatok megadásánál elfelejtett említést tenni.


A fogyós téma nem olyan bonyolult mint ahogy sokan azt szeretnék. A bonyolult dolog az nehéz, és ha valami nehéz és nem sikerül akkor nem olyan nagy bűn mintha egy könnyü dolgot nem tudnánk teljesíteni, igy könnyebb feldolgoznunk a helyzetet.


A fogyós téma matematika, igy néz ki az egyenlet:


Napi kalóriaégetésnél több kalóriabevitel = hízás.

Napi kalóriagétésnél kevesebb kalóriabevitel = fogyás.


Ezt az egyenletet te forgathatod akárhogy, irogathatod hogy te csak 600 kalóriát viszel be egy nap évek óta mégsem fogysz, erre csak egy válasz van: nem igaz.

2011. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

A munkám annyira lefáraszt hogy nem bírok többet mozogni,hetente kb 1x-2x tudok egy nap 2órát. Így is a munkaidőmből kellet lefaragnom egy kicsit hogy ennyire is teljen az időmből. Most sem tudok dolgozni mert párolódik a csirkemellem,meg a zöldség. Erre is időt kellett szakítanom nem csak a mozgásra.

Most akkor egyek még kevesebbet?Koplaljak 900kcalon? Vagy 1 óra mozgás ennyire nem lenne elég? :(

2011. jún. 29. 11:24
 8/48 anonim ***** válasza:
Hat akk add fel,es dagadt maradsz egesz eletedbe es mikor kezdtem 169/78 voltam,es miutan leadtam 5 kgt 6 hetig 1 dekat se fogytam(borzalmas volt,de kibirtam)1200-1500 kcal korul szoktam enni 1 nap,most 65kg vagyok,tehat lement 13 kg es hidd el nagymamam mindig olyan finom kajakat csinal ami borzasztoan hizlal megis mindig megtuom allni h 1 tannyerral tobbet(v meg annyit se)egyek belole.
2011. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

170 centihez 69 kilósan egyáltalán nem vagy dagadt disznó. Nem szabad ennyire bekattanni a kalóriaszámolgatásrta meg a fogyásra.

Hidd el: messze nem a kilóid számán múlik a boldogság.

2011. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
El ne keseredj!!!! Én 36 kilót fogytam, és nekem is elkezdett stagnálni olyan 7-8 hétig a súlyom, pedig csináltam mindent, mint eddig.. Nem tudom, mennyit fogytál eddig, de nekem kb. a felénél állt meg, szóval majdnem 20 kg mínusznál. Én is szenvedtem, értelmetlennek láttam a befektetett energiát, hát még hogy pluszba a semmiért szenvedjek, szóval teljesen átérzem! Visszagondolva tudod, mi lehetett a gond, ami szerintem nálad is? Hogy egyrészt hozzászoktál a napi 1 óra kardióhoz, másrészt meg a szervezeted hozzászokott az alacsony kalóriához, és az ételek minőségéhez. Válts mozgást, ha eddig pl futás/gyors gyaloglás volt a kardió, menj el spinningre, vagy bicajozz, a lényeg, hogy másféle edzéssel tartsd zsírégető tartományban a pulzusod. És a kaján is változtass, csapd be a szervezeted, szénhidrátból vigyél be keveset délután is, és egyél rengeteg zöldséget, akár fél kg-t egyszerre, így nem érzed majd, hogy koplalsz, mert tele van a gyomrod. Tarts ki!
2011. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!