Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit tudnék így fogyni, és...

Mennyit tudnék így fogyni, és mikorra lenne meg a hatása? És hogyan kellene csinálnom? (leírásban a részletek! )

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, 163 cm és 64 kg. Most végre itt a nyár, van időm normálisan mozogni, hétfőn végre rávettem magam, és elkezdtem :D úgy tervezem, hogy reggel 1 órát kocogok, napközben torna, este megint kocogás. (Esetleg bicikli, mert van szobabiciklim, és ha rossz az idő, akkor ez egyszerűbb) Emellett ugye az étkezésre is oda kellene figyelnem, de nem tudom, hogyan. Nem fogok édességet enni, nassolni, kenyeret is csak mértékkel... DE mit lehetne még tenni? :) Tanácsokat kérek szépen :) Milyen mozgást ajánlanátok, milyen diétát (90 naposat végig csináltam egyszer, nem hatott)? előre is köszönöm :)
2011. júl. 6. 20:47
 1/5 anonim válasza:

Nem kell feltétlenül ragaszkodni a kocogáshoz/bicajhoz. Járj el edzőterembe, nálam 2hónap alatt látható volt az eredmény, pedig nem is diétáztam mellette. Ha esetleg van egy edzőtársad, eljárhattok együtt aerobikozni, zumbázni, és segítitek egymást. 18évesen még mondhatjuk, hogy fejlődő szervezet vagy, így ne kezd drasztikus diétába. Nyugodtan ehetsz édességet is, például jelölj ki 2 napot, amikor eszel 1-2kocka csokit. Magas kakaótartalmút! Ha kenyeret eszel, akkor válaszd a teljes kiörlésűt.

Kezdd a napot egy "kiadós" reggelivel. Mondjuk pirítós, túró, paprika/paradicsom/ubi, tea. Tízóraira ehetsz joghurtot, gyümölcsöt, zöldséget, esetleg olajos magvakat. Ebédnél húst és krumplit együtt ne egyél. Válassz inkább friss salátát vagy rizst. Uzsira szintén valami hasonlót, mint tízóraira. Este lefekvés előtt pedig már ne vidd túlzásba az evést. Ne felejtsd el, hogy a szervezetednek napi 2 adag zöldségre és gyümölcsre, 3adag szénhidrátra, 2adat tejtermékre és 1adag édességre (!) van szüksége. Üdítők helyett igyál szénsavmentes vizet vagy teát. Minimum napi 2 litert. Ehhez szoktasd hozzá a szervezeted, valamint ahhoz, hogy mindennap alszol 8órát. Ha erre beáll így bioritmusod, könnyebben megy a fogyás is.

+ az alkoholos italok nagyrésze hízlal

Én az edzést úgy szoktam csinálni, hogy kardioval kezdek, minimum 20perc. Utána izomra "gyúrok" :D. Ezek után levezetésnek újra kardio. Nálam kb. napi 2óra szokott lenni, heti 5x. Figyelj rá, hogy sportolás közben pótold az elvesztett folyadékot, és ha végeztél, egy kis táplálékot vigyél be, mert annélkül az edzés sem ér sokat. Ha esetleg van kedvetek, próbáljatok többen összeállni, így tudtok csapatsportokat is űzni, vagy együtt görkorizni a városban. Ha a kocogás mellett döntesz, akkor tényleg a reggeli vagy esti órákra időzítsd, nehogy a nagy melegben kiszáradj vagy rosszul légy. És még egy dolog! A bemelegítést ne sumákoldd el, mert másnapra nem bírsz megmozdulni. Saját tapasztalat:D

/az első edzésem utáni nap, nem bírtam egyedül öltözni:D/

Kb. ennyi jutott eszembe, remélem segítettem :)

17/L

2011. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöööm :) :) igyekszem :) (görkorizni nem tudok és nem is merek, mert volt egy térdműtétem és vigyáznom kell)
2011. júl. 6. 23:35
 3/5 anonim válasza:
Mindegy, mit sportolsz, csak csináld:) És lehetőleg ne ilyen hullahopp típusú legyen. Hajrá:) Első voltam.:)
2011. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szonjus válasza:
Ússz! Nyáron elég aktuális :D Menj el lovagolni, az is minden izmod átmozgatja ( bár készülj fel, ha ezt választod, bemelegítés ide, vagy oda... olyan izomlázad lesz, h csak kisterpeszben tudsz állni :) De megéri, mert hatalmas élmény), de az is jó, ha napközben, nyilván a normális "nyári szabályokat" betartva sétálgattok jobbra-balra a városban. Ha túlerőlteted magad, akármit csinálsz izomlázad lesz, úgyhogy óvatosan kezdj neki az edzésnek. Diétáról annyit, hogy ne egyél este 7 után, csak és kizárólag extra kivételes esetben :) ezen kívül próbálj jóllakni zöldséggel és gyümölccsel (ez nem azt jelenti, hogy ne egyél húst, csak ha megettél egy X mennyiséget.
2011. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzászólásokra:

1. hölgy igen jókat írt.

2. későbbi hozzászóláshoz: sétálás nem edzés, nem pörgeti fel a szervezetet, nem stimulál. bár 30 kilós pakkal az erdei túra tényleg fárasztó..


- én megfogadnám az 1. választ, mert igen korrekt. írta a fehérjebevitelt (hús, túró..) és fontos hogy mennyit eszel, csirkemell rizs lehet tömegnövelő vagy épp szálkásító diéta része is, a mennyiségtől függ. ezt neked kell kiszámolnod / tapasztalnod. gyümölcsökben ne feledd hogy cukor van.

2011. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!