Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen hatékony sport van még...

Milyen hatékony sport van még a futás, ellipszis, spinracing mellett?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok és tini koromban atlétizáltam. Mivel nagyon sokat futottam betonon, ennek most kezdem érezni "áldásos" hatását. A jobb térdem nagyon fáj és sajnos a derekam meg alapból sz@r, így ezek a mozgásformák nem tudom meddig folytathatóak?! Viszont mindenképpen sportolni szeretnék, mert le kell fogynom még kb. 8 kg-t. Meg hát az életem része és nem szeretném, ha megint tohonya és hájas lennék!

Ötletek hasonló intenzitású mozgásra?

(esetleg adipex - ez csak egy elkeseredett ötlet??)


2011. júl. 22. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudod mi az a kettlebell? Én utána néznék a helyedbe, nem igen szoktam ajánlani, mert sokan megijednek a jó kis orosz harangsúlytól, de mivel te rendelkezel sportmúlttal ezért számodra tökéletes lehet. Jó megedzené a derekad, hidd el nem fájna így, a térdeid meg csak azért fájnak mert hozzászoktak a terheléshez amit most (vagy egy ideje) visszavettél. Ha újra elkezdenéd fokozatosan, nem túl nagy intenzitással használni őket javulna a helyzet.
2011. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, megnéztem, de sajna ahol élek, nincs ilyesmi. Én meg ahhoz túl lusta vagyok, hogy itthon egyedül csináljam. Már csak azért is, mert Kislányom mellett elég nehéz bármit is csinálni.

Egyébként nagyon tetszett és ugyan mesze nem ilyen, de pont a derékfájás miatt próbálkoztam az anti-gravityvel (nem tudom ismered-e?), de az első után feladtam, mert nem az a tipikus ugrálós-izzadós-kimerülős torna, amit én szeretek. Pedig állítólag az is hasznos a deréknak - is.

Azért nagyon köszi!!! :-)

2011. júl. 22. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!