Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Orvosilexikon.hu/wrap. Php?...

Orvosilexikon.hu/wrap. Php? File=dcc. Html Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Azt mondja nekem, hogy heti 1 kiló fogyáshoz 680 kalóriát kell egyek. Nem túl kevés az? Nem halok éhen mellette?
2011. júl. 29. 07:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És persze a lényeg, hogy tényleg fogyok heti egy kilót, ha betartom?
2011. júl. 29. 07:34
 2/13 anonim ***** válasza:

"Figyelem! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele, és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!"


Oda van írva. Ha ennyire 0 a fizikai aktivitásod (csak akkor jöhet ki ilyen szám vagy ha 30kgvagy) én elgondolkodnék egy kis mozgáson. Tedd csak heti 0,5 kgra úgy nézd meg, de 1200 alá semmiképp se add.

2011. júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Heti felkiló nem motivál eléggé. Sportolni nem szeretek. Ha betartom a 700-800 kalóriát és egészségesen eszek, husit, salátát stb akkor jó lesz? 15-20 kilót kell fogyjak( nem vagyok anorex, nekem tényleg kell fogyni annyit)
2011. júl. 29. 07:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Most erre úgy is tudod mi lesz a válaszom.

Ha tényleg betartod azt a 700kcalt tényleg fogyni fogsz. DE! Lehet 3 nap után elájulsz és a mentő visz el, ha ez nem is történik meg ingerlékeny leszel és vesztesz a koncentrációs képességeidből, nem fogsz tudni aludni emiatt teljesen kiszív belőled minden életet a dolog, szemeid karikásak, arcod beesett lesz. Ha tovább folytatod, nem felborul az székelésed (2hetente 1 nagywc) koordinálatlan leszel. Ha még ezen túl is folytatod, nagy valószínűséggel megnő a hajhullás, a körmeid töredezni fognak, kb ilyen fejed lesz: [link] Lefogyni letudnál vele, de amire odajutnál, hogy elérd a kívánt súlyt feladod, de ha nem is akkor összeesel.


Ha továbbra sem vagy kíváncsi a tanácsaimra ez van, csinálj amit akarsz.

2011. júl. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem nyitotta meg, de rákerestem. Én is ezt használom.

Valamit elrontottál az adatoknál, mert nekem még úgy is több jött ki, hogy 100 cm magasságot írtam be.

Hány centi vagy, hány kg, férfi v. nő?

Mennyit sportolsz?

Hány éves vagy?

Segítek!


A fontot átállítottad kg-ra? (Ez okozhat eltérést, de szerintem nem ilyen nagyot!)

2011. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
158 cm, 68 kiló, 23 éves, nem sportolok, ülőmunka, heti 1 kiló fogyáshoz. Nem rontotta el semmit.
2011. júl. 29. 10:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Megnéztem, tényleg annyi.

Tanulság: sport nélkül nem fog menni. 2-3 órával (a 2 amúgy is ajánlott minimum az egészséged megőrzése érdekében) már 1200 kcal-t ehetsz, valamint SOK a heti 1 kg, fél kg-mal kell kalkulálni. Ha túl gyorsan fogysz, úgyis lötyögni fog a bőröd, lógni a melled, + vissza is hízod törvényszerűen. Ha sport nélkül számolsz fél kilóval, akkor is lehet 1200 kcalt enni. 1-2 óra mozgással pedig már 1500 is megfelelő.


Nekem sport nélkül 1200 jött ki heti fél kilóval, lehetetlen ennyivel koplalni, én legalábbi nem vagyok rá képes. Kiszámoltam, egy üres tökfőzelékben 700 kcal van, a napi kajálást pedig nem tudom 1700 alá szorítani, ha normálisan (egészséges kaja, nem kevés és nem nagy mennyiségben + gyümölcs, amiről nem tudok és nem akarok lemondani). Marad tehát a heti 3 mozgás, az pont 1700 kcal.

2011. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de én nem tudok mozogni...
2011. júl. 29. 11:21
 9/13 bix ***** válasza:

nem tudsz? azt mit fed?:D ez kész. fruttinál a pont. ledobsz első körben majd izmot meg vizet, aztán majd zsírt, de a végeredmény nem egy feszes nő lesz a tükörben...


irodai munkánál meg ennyire alacsony ch bevitelt akkor se szabadna ha junior fénymásolókezeléstechnikai szakreferens helyettes lennél... az agynak kell glükóz, a zsír bontásából viszont lassan fedezed... olyan dekoncentrált leszel hogy öröm lesz nézni.


olyan nincs hogy nem tudsz mozogni. valamilyen típusú mozgást mindenki el tud végezni még ha izületi problémái vannak akkor is. sportorvos tud mondani megfelelő gyakorlatokat... ha meg semmi eü oka nincs csak lusta vagy, vagy ráfogod hogy nincs időd magadra akkor így jártál. mindenre van idő amire akarod

2011. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De vegyük a legrosszabbat, tegyük fel tolókocsis... az sem indok, hogy ne mozogjon: [link]
2011. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!