Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor hány kcal egy...

Most akkor hány kcal egy tojás? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Akárhány helyen vettem tojást mindenhol 60g felettiek voltak. A kalóriatáblázatok meg azt írják 1db tojás 68kcal,valahol azt is láttam kiírva hogy ez 40gr-ra vonatkozik. Most lemértem egy tojást 66g héjjastól,most akkor az 112kcal 1db tojás? o_O

Vagy a héjját nem kell beleszámolni?

Azért nagyon nem mindegy hogy egy tojást 68 vagy 112 kcalnak számolunk,ezt szerintem sokan nem tudják.


2011. aug. 2. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Héjastul kell mérni... amúgy annyi egy 66grammos tojás 112kcal (kb).
2011. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nhaa...a héja azért lóf.sz az eégzshez képst, mint tömegben mint kalóriában
2011. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pfúú...jó sok,pedig ezek még csak a kissebbek voltak :/

Na itt is jól el lehet csúszni a fogyiba.

Csak csinálsz egy 3tojásos rántottát 204 kcalnak számolod és közben meg 324kcal, vagy mégtöbb.

2011. aug. 2. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Látod látod... és ilyenkor néz hülyének a sok kis ribi amikor azt mondom, hogy nem létezik, hogy 1200kcallal nem fogy.
2011. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tojásban fehérje, és zsír van. Az egészben van 5 gramm fehérje. nagyobb fajtában 6 is lehet. Zsír csak a sárgájában van, viszont abban fehérje is. Tehát lehet azt csinálni, hogy elválasztani a kettőt, és csak a fehérjét enni meg, de akkor az csak 3 gramm fehérje lesz.
2011. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

XD


Mondjuk én anno tényleg leáltam a fogyással,akármilyen tökéletesen is étkeztem és mozogtam,de ha jól emlékszem pont te írtad hogy tartsak egy "csalónapot" . Na azóta indultam meg megint lefelé:) Már csak pár kg van hátra:)

2011. aug. 2. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaja a leptin szint :) örülök, hogy segíthettem és további sok sikert hozzá :P
2011. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az átlagban 55-60 g-os tojás 10-12%-a a héj, így az ehető tojástartalom kb. 50 g, melynek 2/3 része a tojásfehérje, míg 1/3-a a tojássárgája. A tojásfehérje kb. 90, a tojássárgája mintegy 50%- a víz. A tojás fehérjéi - kb. 40 fajta, melyek teljes értékűek - 18-féle esszenciális aminosavat tartalmaznak. A tojás 7 g-nyi fehérjetartalmának egy kicsit több mint a fele a tojásfehérjében, míg 44%-a tojássárgájában található.

A tojás 6 g-nyi zsírtartalma a sárgájában van, melynek csak egyharmada telített, kétharmada telítetlen zsírsavakból áll, mely arány táplálkozásélettani szempontból optimálisnak mondható.


[link]


Gondoltam, szólok, mielőtt elhiszed ezt a sok baromságot, és kidobálod a fél tojást, a benne lévő 44% fehérjével.

Ha azt veszed, hogy

2/3 rész fehérje, 56% fehérjetartalom

1/3 rész sárgája, 44% fehérjetartalom

akkor pl. az az érdekes dolog derül ki, hogy a sárgájában arányaiban több fehérje van, 44%, míg ugyanennyi fehérjében csak az 56% fele, 28%.

Csak valaki kitalálta, hogy szórjuk ki a fél tojást, mert olyan jól megy.

2011. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fehérje ide vagy oda, akkor is elég sok kcal van a sárgájában :/

Tojást meg nem pocsékolok mert ha marad sárgája akkor azt a szüleim általában az esti vacsorájukhoz felhasználják, vagy belekeverem a kutyakajába:)

2011. aug. 2. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!