Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyu kérdezte tőlem, mennyi...

Anyu kérdezte tőlem, mennyi lehet?

Figyelt kérdés

Ez vajon ? kcal lehet?


- 1 konzerv töltött káposzta

- 1 db sajtosszál

- kb. 3/4 liter tej + bele nescafé 3 az 1ben

- meggyescukorka, kb. 1/4 zacskónyi

- kb 4-5 szelet nápolyi/csokis ostya

- pizzás csigának az 1/4-e

- étteremben rántott karfiol (5 db, kicsi v. közepes méret) egy tálka rizzsel, és valami salátafélével + tartármártás (ami sztem kalóriabomba... ráadásul este)


Én vagyok ennek a kérdésnek a kiírója:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__20..

anyám nem hiszi el hogy ennyi kcalt eszik... szal ez egy másik napja volt.


2011. aug. 2. 17:19
 1/8 A kérdező kommentje:
ui: min 4 db zacskós nescafét tett bele a tejbe,
2011. aug. 2. 17:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezzel fogyózik??? Csokis ostya meg meggyescukorka??? NO COMMENT :(

Ez jóval több mint 2000kcal,ráadásul tömény szénhidrát.

2011. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

nehéz szerintem így pontos kcalt mondani..."nem pontosat" meg hülyeség. :D pl ki tudja, hogy mekkora az a zacskó meggyes cukorka :D egy kicsit más egy 50g-osnak a negyede vagy egy 300g-osnak :P


bármilyen diéta is ez (fogyókúrák-kategóriában van, de nekem hízókúrának tűnik inkább), nekem nagyon egészségtelennek tűnik. a cukorka..3/4-ed liter tej minimum 4 nescaféval! :O nálunk 3/4-ed liter tejből csinálunk tejbegrízt, és az 4 felnőttnek elég vacsorára! És ha jól tudom abban van koffein is..arról már inkább ne is beszéljünk....

amúgy aki fogyni szeretne annak sem muszáj koplalnia, hanem csak meg kell válogatni, hogy miket egyen. pl lehet ugyan olyan laktató, egy zöldségsaláta talán egy kis hallal...stb...és azzal is jól lehet lakni, és mégis kevesebb kalória van benne.

ez az "étrend" szerintem hízáshoz jó csak, de abból is a rosszabb, és egészségtelenebb fajtájához. :(

2011. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a cukor fogyasztása 1 napra rengeteg

kávét is inkább 2 az 1 bent igyon édesítővel

2011. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

édesanyád rengeteg egészségtelen dolgot eszik és elég mértéktelenül; a minőségen, a mennyiségen és az arányokon mind változtatni kellene!


***

- a konzerves töltött káposzta dobozán rajta van, de elvileg olyan 300 kcal, ha mondjuk 200grammos kiszerelés

- a sajtosszál az nem tudom, hogy mi és mekkora és mi van benne

- 4 deci 2,8 zsírszázalékos tehéntej kb. 250 kcal + a 4db zacskós porkávé olyan 280 kcal

- a meggyes cukorka zacsijára is rá van írva. ezt így nem lehet megmondani, mert ha pl. vivil vagy negró, vagy más zsírmentes, ott változik a helyzet...

- 4db nápolyi kb. 560 kcal, 5db ugye már 700kcal

- kb. 50g egy pizzás csiga, tehát a negyede olyan 150kcal

- egy adag tartármártás olyan 300-400 kalória, bezony! tegyük fel, hogy 100g rizset evett, ami kb. 250kcal + a rántott karfiol darabja kb. 80kcal a 'valami salátá'ról pedig sajnos nem tudok nyilatkozni.

***


durván 2500kcal-t evett + a sajtosszál meg a valami salátaféle, amiről nem adtál információt. ez önmagában egyáltalán nem sok - hogy legyen viszonyítási alapod: egy eltökélt diétázó, sok testmozgás mellett 1000-1500-2000 kalóriát kell, hogy bevigyen a szervezetébe (ez diéta-függő, hogy pontosan mennyit).

Egy súlytartó diétába tökéletesen belefér a 2500as napi energiabevitel, DE:

1., nem ilyen minőségben

2., szintén testmozgás mellett

Nem tudhatom, hogy anyukád mennyit sportol, így ezzel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, ahogy azt sem tudom, hogy fogyni szeretne, vagy tartani a jelenlegi súlyát, vagy csak egyszerűen kiváncsi volt a véleményünkre, hogy elkeseredhessen.

Mivel nem tudom sem ezeket, sem édesanyád aktuális testsúlyát, sem a célkitűzést, ezért nem is fogok semmi mást javasolni, minthogy azt is figyelje, hogy mit eszik, és ne csak a mennyiséget. Sose feledd, hogy az vagy, amit megeszel!

Sok szerencsét!

üdv., Szupi

2011. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

ma 17:52: szia! teljesen egyetértek a tanácsaiddal, meg a véleményeddel. ettől függetlenül szerintem pár dolgot elírtál.


"4db nápolyi kb. 560 kcal, 5db ugye már 700kcal"


5db nápolyiban 700kcal ? az szerintem egy kicsit durva lenne. :D kb 100g szalonnában van 700kcal, nem 5db nápolyiban. :) az édességekben kb 5-600kcal van 100grammonként.


"kb. 50g egy pizzás csiga, tehát a negyede olyan 150kcal "


ez is egy pöppet durva lenne. :D akkor ezek szerint egy egész pizzás csigában van 600kcal. ebből következne, hogy 100g pizzás csigában 1200kcal lenne....?! :D az olajok is 8-900kcal körül vannak..erős lenne ha a pizzás csiga leverné őket kcal versenyben. :P


bocsi hogy beleokoskodtam, de nem rosszindulatból kötözködök :)

2011. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hú, lehet, hogy elírtam :D köszi, hogy kijavítottál :))

Szupi

2011. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat holnap megmutatom majd anyunak így talán hinni fog a szemének...
2011. aug. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!