Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a paleo...

Mit tegyek, hogy a paleo diéta alatt ne puffadjak fel ennyire a sok zöldségtől?

Figyelt kérdés

Elkezdtem ezt a paleo diétát. Eddig is sok zöldséget ettem, és most meg még többet, mert ugye nincs kenyér, hát marad helyette a zöldség és gyümölcs meg a mag reggel, délben este, nyersen, sülve főve, meg a hús.


A probléma, hogy nagyon nagyon puffaszt ez a sok zöldség, elég rossz érzés. Szeretnék tanácsot kérni, mit változtassak, hogy ne puffadjak így.


Már mikor korábban teljes kiőrlésű gabonákat ettem attól is túlságosan puffadtam. Csak akkor működnek normálisan a beleim, ha fehér kenyeret eszek legalább reggelire. Ha már reggel a zöldséget eszem, egész nap feszengek.


Eltökéltem, hogy csinálom ezt a paleo diétát, vajon van-e ezen belül is valami lehetőség olyan irányú étrend változtatásra, ami nem puffaszt ennyire?


2011. aug. 10. 20:42
1 2
 1/12 TOMAtm ***** válasza:
ezzel énis igy vagyok,ezért inkább több fehérjét eszem mint gyomot.
2011. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
ebből is látszik, hogy nem kell bedőlni az ilyen hülye divatdiétáknak
2011. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet ezzel a diétával elméleti szinten, viszont valamiben szeretnék kitartó lenni. Leginkább egészséges, de ehhez a mértéktartás megtanulása is hozzá járul.

Ezért gondoltam, hogy megtanulom, hogyan kell lemondani gyakorlatilag mindenről, hogy aztán megtanuljam, hogyan tudjak lemondani bármiről, amit már nem kéne megennem.


Amúgy pedig van rajtam 10 kiló felesleg. Persze, kitalálhatnék magamnak is valami diétát, de úgy gondoltam, hogy mivel a kenyér és a minden nemű szénhidrát kísért meg a legjobban, teljesen lemondok róla egy néhány hónapig.


Én tudom, hogy a divat hülyeség, csak nevelni szeretném magam...

2011. aug. 10. 21:08
 4/12 anonim ***** válasza:

rosszul állsz neki: tartós fogyásra és súlytartásra csak életmódváltással van esélyed, ami egy normális tartható diétából és rendszeres sportból áll, ami mellett fizikailag és szellemileg is jól érzed magad, boldog vagy


egy olyan diéta, amitől rosszul érzed magad fizikailag és rossz a közérzeted, csak ideig-óráig tartható, így teljesen felesleges

2011. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A sport is oké, szeretek sportolni, csak amikor így felpuffadok, nem bírok már futni sem. Szoktam is mozogni, de amúgy sport mellett is van feleslegem, nyílván a sok kaja miatt.


Szóval mindenképpen változtatni kell, és azzal tisztában vagyok, hogy a változtatás sosem lehet kényelmes, kényelmes diéta nincs, mert küldönben az nem is diéta. Van valakinek valami más ötlete, mint ez a paleo?

2011. aug. 10. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan zöldséget egyél, ami nem puffaszt. Remélhetőleg azért neked is van ilyen. :) Amúgy nyersen, sütve vagy főzve puffasztanak? Meg melyik zöldségek?

Természetesen nem kötelező sok zöldséget enni, lehet olyan irányt is választani, h több fehérjét eszel.


Én paleózom már több mint másfél éve (és valószínűleg már életem végéig is. :)). Zöldségeket főleg ebédre eszem, esetleg vacsorára. (Reggelizni így nyáron gyümölcsöt szoktam, télen meg inkább tojást.)

2011. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

00:08-as vagyok.

Kényelmes diéta nincs? :D Nekem a paleo ugyanolyan kényelmes, mint a "normál" étrend volt. Sőt, annyival kényelmesebb, h ezektől a kajáktól nem fáj a gyomrom. Akkor sem, ha néha úgy döntök, h degeszre zabálom magam. És egy percig sem kell aggódnom a súlyom miatt. Vagyis most annyiban aggódom, h elkezdtem kicsit edzeni és újra fogyni kezdtem... ami engem nem zavar, de a környezetemet zavarná. Így most eszek, amikor csak bírok és reménykedem benne, h hamar meglátszanak majd az izmok és akkor nem foglalkoznak tovább a súlyommal. :)

2011. aug. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
" kényelmes diéta nincs, mert küldönben az nem is diéta" na ez e legnagyobb tévedésed
2011. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

szerintem meg nem tévedés. Ha valaki addig ahhoz volt hozzá szokva, hogy két pofára zabáljon, akkor annak nem éppen mondható kényelmesnek, ha aztán mértéktartóan kell fogyasztania akár ugyanazokat az élelmiszereket, amikből addig 20szor annyit.


Lehet kis lemondással járó, meg nagy lemondással járó, de a lemondás soha nem kényelmes.

2011. aug. 11. 10:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne egyél puffasztó zöldségeket (pl. karfiol, káposzta).


Húsevés és gyümölcs fogyasztása közt tarts több órás szünetet.


Keresd meg, mi az ami puffaszt konkrétan, és hagyd ki az étrendedből.

2012. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!