Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz hogy tinikorban még nem...

Igaz hogy tinikorban még nem szabad fogyókúrázni, diétázni?

Figyelt kérdés
Na szóval arra lennék kiváncsi hogy mennyi az alsó korhatár a fogyókúránál? :D és hogy miért nem szabad ilyen 12-15 éves tiniknek fogyózni?
2011. aug. 12. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert még fejlődésben vannak, elég sportolniuk, ha fogyni akarnak.
2011. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

össze vissza mondanak mindent. De való igaz, h csak a sportot ajánlják, mert hasznos. A diétának következményei lehetnek , ha nem jól csinálják.

Bár nekem a 4 éves unokaöcsémet keményen fogyóztatták.....

2011. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz, de ha pl. 15 évesen valaki 155 cm és 75-80 kg, akkor érdemes a sport mellett, a táplálkozásra is odafigyelnie (mármint, hogy mit eszik)
2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki (orvosilag) túlsúlyos, akkor orvosi felügyelet mellett összeállitott diétát tarthat, mert az úgy lesz összeállitva, hogy semmilyen hiánya nem legyen közben.

A hazilag barkácsolt diéták, különféle divatos fogyókúrák viszont igen erösen éheztetik a szervezetet, ez felnötteknél is káros, de egy fejlödö szervezetre nagyon komoly negativ hatással lehet, mert az alapvetö anyagok és kalóriamennyiség nem stimmel, ezért leállhat a nemi fejlödés, a csontok növekedése, az idegrendszer tartós zavarokat szenved, stb.

Ezen kivül a serdülökorban a legtöbben vagy hirtelen megnönek, vagy hirtelem meghiznak és csak pár év múlva egyenlitödik ki, ez alkati kérdés, ebbe beleavatkozni nem szabad. Másrészt meg sok lány azt hiszi, hogy ha nöiesebb formái lesznek (melle megnö, a csipöje szélesedik), az elhizás, pedig csak természetes fejlödés.

Amig a növekedés és a nemi érés nincs teljesen lezárulva, addig nem szabad nem hozzáértö módon fogyni, de ehhez orvosi segitség kell. Ugyanigy csak orvos döntheti el, hogy egyáltalán szükséges-e fogynia.

2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de szabad fogyókúrázni tini korban is, de éppúgy mint felnőtt korban ésszel és ha kell orvosi felügyelettel kell csinálni sportolás mellett...
2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én speciel 172 cm és 76 kg voltam januárban, most 63 kg vagyok és 176 cm.
2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és nem lett bajom belőle, mert okosan csináltam.
2011. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem vagyok annyira jártas a témában de egy jó fogyókúra lényege az hogy egészségesen étkezzen valaki és minden tápanyagot megkapjon, nem? + Sport

Koplalni nyilván ne ajánlott de azt egy felnőttnek sem. Attól még hogy valaki tini, étkezhet egészségesen és mozoghat, nem kell feltétlen minden nap pacalpörköltet meg csokoládét zabálnia és a tévé előtt fetrengeni.

2011. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. aug. 12. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:
lehet, de ésszel és nem koplalással. pl ha van egy nagyon elhízott gyerek akkor az orvos neki is diétát ajánl. az a baj hogy a tinik a fogyókúra alatt általában a koplalást értik, az meg semmilyen életkorban nem ajánlott.
2011. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!