Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem sportolni és így...

Elkezdtem sportolni és így hízni is, ez normális? Az izom nehezebb mint a zsír?

Figyelt kérdés
168 cm a magasságom és 51 kiló voltam ami vékonynak mondható,zsír nem igazán volt rajtam,viszont a bőröm nem volt feszes,ezért elkezdtem sportolni. Heti 5 alkalommal, ebből 3-szor kid-box,2-szer spinning. A lábam, a fenekem, a karom és a hasam is feszes,izmos már,de a mérleg 53,5 kilót mutat. Az étkezési szokásom nem változott, sőt... és igazából a régi ruháim ugyanúgy jók rám, ezért nem értem? Az izom ennyivel nehezebb lenne?
2011. aug. 17. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a izom ennyivel nehezebb.

De ha a tükörben látott dolog pozitív, zsír nem került rád, akkor miért aggódsz ezen? Nincs a homlokodra írva, hány kiló vagy, viszont nyilván jobban nézel ki.

2011. aug. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
*az
2011. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mozgásban az a jó, hogy ilyenkor a test beállítja a normális testsúlyt, ha túl vékony voltál, hízol/nem hájban/ Ha picit nagyobb súlyod volt, fogysz. :) Én is 47kg voltam még anno pubertás koromban. Akkor sokszor felhíztam az álmaim súlyára 55 kg-ra, sporttal. Most már nem az az álom súlyom. 61kg-ról a mozgással sikerült letornáznom magam 54kg-ra. Jó dolog a sport, talán nincs is jobb.
2011. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mióta csinálod. Ha múlt héten kezdted, az még nem izom. Viszont normális akár 2-3 kg súlyingadozás attól függően, mennyit ettél-ittál, mikor voltál wc-n, a ciklusodban hol tartasz.
2011. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne a mérleg érdekeljen hanem a tükör
2011. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést! Tisztában vagyok azzal,hogy 1kg zsír és 1 kg izom az ugyanannyi!! De én úgy gondolom a sűrűségük,vagy térfogatuk,az nem egyenlő.

Engem nem csak a tükör érdekel,hanem a mérleg is,ha nem így lenne,akkor nem kérdeztem volna.

2011. aug. 17. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!