Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétába kezdjek?...

Milyen diétába kezdjek? Adnátok pár példát?

Figyelt kérdés
Még sose diétáztam, nem tudom hogy kezdjek neki, nem tudom mit egyek, miket próbáljak ki... 1-2 kg-t szeretnék leadni... Aerobicra fogok járni heti 2-3 órát, de addig s minden nap szaladok. Azt olvastam, hogy csak a futás nem ér semmit diéta nélkül. Miket kellene ennem? Hosszú távra gondoltam. Kellene pár példa, amihez tudjam hasonlítani, mint például, hogy miket egyek : pirítóst, vagy zöldséget, vagy hogyan kombináljam, illetve ha nincs senkinek kedve leírni legalább egy linket küldjetek, ami segít ebben.
2011. aug. 23. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval reggelire: ajánlom a tk. kenyeret felvágottal, zöldséggel vagy zabpelyhet tejjel.

Tízórai: Pl. gyümölcs, a lényeg, h kell egy kis étkezés, hogy ne lassuljon az anyagcseréd

Ebéd: Tkp. bármi, csak kis adag, a zsíros-olajos-rántott dolgokat kerüld

Uzsi: a tízórainál leírtak, de legyen a fehérje hangsúlyosabb (pl. joghurt)

Vacsi: Hús, hal, zöldséggel, tojás, túró (lényeg, hogy fehérje legyen)


Emellé tök jó sport a futás is, aerobic is. Lényeg, hogy a nap folyamán ötször egyél keveset. A hat után semmit nem szabad enni elvvel nem értek egyet, az utolsó étkezés lefekvés előtt 2-3 órával történjen.

2011. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló!

joghurt, fehérjedúsabb? relatív, de nem nevezném annak.


Kérdező: nincs több féle fogyasztó diéta. egy féle van, szálkásító étrend. ami más, azt előre megírják 2 évre, majd 2hetente kiadnak egyet, hogy legyen miről írni ilyen-olyan lapokban (újság), weblapokon stb.


tudod (vagy utánanézhetsz) a tested tápanyag és energiaigényének, nézel egy tápanyagtáblázatot, illetve kereshetsz példa - mintaétrendeket, és ezek alapján annyit eszel amennyire szükséged van.

a mintaétrendeket ha átnézted, látni fogod milyen élelmiszereket érdemes fogyasztani, szálkásító étrendben pedig 250-500kcal energiadeficitet tartasz a napi szükségletedből.

2011. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy fehérjedúsabb, mint a gyünölcs...
2011. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

1-2 kilot ??? hahhha... neked az is eleg ha 6 utan nem eszel csak sok folyadekot iszol . ha pedig meg par felulest is megcsinalsz meg sportos is leszel...


uristeeen.. 1-2 kilo :D:D

2011. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!