Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ne nezzetek butanak, naiv...

Ne nezzetek butanak, naiv kerdes lesz. Van olyan, aki barmit elkovet, de nem tud lefogyni?

Figyelt kérdés

Sokan mondjak, hogy hormonzavarjuk van, vagy "pajzsmirigyesek" (pajzsmirigy alulmukodes), lassu anyagcsere stb...

De most komolyan ok nem tudnak lefogyni? Vagy csak nagyon nehez nekik?


2011. aug. 23. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy zavar nagyon is komoly betegség, gyógyszeresen kezelik, azt aláírom. De a rossz anyagcsere már kérdéses..
2011. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
KIFOGÁS!:D Én vagyok az élő példa,műteni fognak 15 évesen a pajzsmirigy alulműködésem miatt,mégis le tudtam fogyni.
2011. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm.

Nem volt csont sovány, normál testalkatú. Problémája lett a pajzsmiriggyel, hatalmasra hízott, és szerintem napról napra egyre kövérebb. Legalább 100 kg már, ha nem több. Mindent elkövet, de egyszerűen nem tud fogyni. Sportol, egészségesen étkezik, már teljesen elkeseredett.

2011. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Energiamérleg van: bevitt és leadott energia. Amennyiben a táplálékkal bevitt energia kevesebb mint a leadott, a szervezeted a tartalékaiból fog használni, tehát fogysz.


Azt aláírom, hogy van aki nehezebben fogy, ez alkati kérdés, de olyan nincs, hogy lehetetlen lefogyni. Keresni kell egy jó dietetikust, ő majd összeállít egy étrendet.

2011. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A pajzsmirigy alulműködés és bizonyos egyéb betegségek irdatlanul megnehezítik a fogyást, de egyiknél sem lehetetlen, csak a gyógyszeres kezelést be kell tartani a diéta MELLETT, és néhányaknak valóban nehezebb, vagy nehezebbnek tűnik.


A legtöbben, akik a lassú anyagcseréjüket hibáztatják, szerintem baromira nem nézettek még TSH-t laborban, csak egy kifogást keresnek vagy valami magyarázatot, holott rendszerint csak annyi a háttér, hogy a fogyókúrát ész nélkül, rosszul csinálják, vagy az étrend rossz, vagy az elviek jók, de a mennyiségeket nem számolják ki pontosan, és alábecsülik a kalóriabevitelt. Tisztelet a valóban pajzsmirigybeteg kisebbségnek.


Amúgy nézz meg pár képet fogolytáborok, gulágok túlélőiről, harmadik világbeli éhezőkről - köztük is garantált, hogy ugyanolyan arányban vannak pajzsmirigyesek és genetikailag/egészségügyileg hízásra hajlamosabbak, aztán mégis élőhalott csontvázember mind... drasztikus példa, mert nem koplalás + kőfejtés kombinációjával kell fogyózni, de ez jól példázza, hogy BÁRKI lefogyhat.


A fogyáshoz optimális étrend és a fogyás sebessége az már egyénfüggő.

2011. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!