Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék gyorsan hízni,...

Hogyan tudnék gyorsan hízni, gyarapodni?

Figyelt kérdés

Cachexiás vagyok, 47 kg, 183 cm, ffi. Hasnyálmirigy-gyulladás miatt fogytam le ilyen drasztikusan. Lényeges lenne, hogy minél többet hízzak, de a hasnyálmirigy miatt szigorú diétán kell élnem. Napi max 40 g zsír és 80 g fehérje az engedélyezett. Szénhidrát mehet, ami befér, de nem tudok kilószámra krumplit, tésztát, rizst enni. Bizonyos zöldségektől-gyümölcsöktől egy másik betegségből kifolyólag vagyok eltiltva.


Naponta 3× iszom teljes értékű tápszert is, de sehogy sem akar egy deka megmaradni rajtam.


Valaki, aki hasonló cipőben van, dobjon meg néhány tippel!


2011. aug. 25. 02:38
 1/8 anonim ***** válasza:
kenyér, péksütik, sütik
2011. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem tudom mennyire lesz hasznos a válaszom,de mi a lányunk hízlalásán dolgozunk.2,5 évesen nincs 10kg,viszont ő (a doki szerint) egészséges.Tápszeres volt fél éves korától,mégsem hízott.A védőnő azt tanácsolta,a reggeli folyadéka(tápszer,kakaó,tej,tea) előtt adjunk neki mindig kis falatkákat kenyérből,májkrémmel,szalámival ilyesmikkel,adjunk neki magas kcal tartalmú ételeket,gyümölcsöket,mint a banán és mindig legyen előtte valamilyen étel.Szed immunerősítőt,Bérest,C vitamint.Nem mondom,hogy havonta hízza magára a kilókat,de apránként ragadnak rá a dekák.Nem tudom miktől vagy pontosan eltiltva,de meg kell találnod az olyan élelmiszereket,amikből sokat bírsz enni egyszerre,és magas a kcal tartalmuk.A lányunk 5 hónap alatt hízott összesen 80dkg-t,nem sok ugyan,de haladás.Tehát gyorsan neked sem fog menni,mivel szigorú szabályokhoz vagy kötve.
2011. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tömegnövelő tápkieg (vigyázz fehérje)

enni meg kell, minden embernek aki tömegelni akar, hízni, vagy hasonló, nem kívánság kérdése.

pontosan rizs, kenyér, végülis sütik.. :) áhh hogy ilyet írok. de lényeg hogy napi 5-6 étkezésben kegyetlenül tömd magad!

2011. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 oyeacch ***** válasza:

Erős dózisú mutlivitamin+B komplex, mindjárt lesz étvágyad.


Ezekért ne a patikába menj, mert ott patkányoknak való dózis van.

2011. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. Sütemények kilőve, mind tele van zsírral, a zsír meg nekem méreg.


Igazság szerint eléggé étvágytalan vagyok. A hasnyálmirigy-gyulladás mellett sok egyéb emésztőrendszeri bajom is van, rekeszsérv+reflux, ami miatt folyamatosan ég a gyomrom, ezért savlekötőket szedek, amelyek cserébe viszont felszívódási zavarokat okoznak, tehát ördögi kör. Iszom a teljes értékű tápszereket, de minél többet eszek, annál inkább ég a gyomrom, emiatt szednem kell a savlekötőt, emiatt meg nem szívódik fel a tápanyag. Még a vitamin se.


Múlt héten voltam laborban, majdnem az összes tápanyag ki van ürülve a szervezetemből, vagyis az alsó határt súrolja.


Ezek miatt a gyomorégések miatt sem lehet terhelni a gyomrot, tehát sosem ehetem degeszre magam, még pucér kenyérből sem. Igyekszem keveset mozogni, a lakásban mindössze a szoba és a fürdő között ingázok, no meg a konyha. Ennyi a mozgás, hogy minél kevesebb kalóriát égessek, de nem is bírok többet.

2011. aug. 25. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:

miért ég a gyomrod?

a többi betegség mellett ezt találtam kritikusnak, ha ez nem lennen jobb lehetne (savlekötők elhagyásával) az emésztésed hatékonysága.

2011. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


biztos, hogy nagyon-nagyon utánajártál, és gyógyszeren kívül esélytelen a gyomorégéseden segíteni?


gondolok én itt sok folyadékkal hígítani, rossz szokások elhagyása (étkezés), lúgos folyadék fogyasztás --> közömbösítés stb.

2011. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
találtam még tápkieget. pontosabban takarmánykieget, lovaknak, ezt nem linkelem..
2011. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!