Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a palacsin...

Mit gondoltok erről a palacsintáról? Ebédre fogyaszthatom?

Figyelt kérdés

Teljes kiőrlésű lisztből, 2 tojásból és vízből készül az alaptészta. Cukrot és tejet nem teszek bele mert lényegében ugyanazt a tésztát kapom meg most is, csak annyi a különbség, hogy a cukor elhagyása miatt nem édes.


Kakaó illetve lekvár helyett, egy jól megérett kopasz barackot pürésítettem, aminek önmagában szinte semmi íze nem volt, így tettem hozzá egy csapzott kávéskanálnyi barna cukrot.


Tegnap annyira megkívántam a palacsintát, hogy ma muszáj ennem belőle. :) Tudom, hogy a kalória tartalma szinte semmivel nem kevesebb ebben a formában se, de azért valamivel barátságosabb mint a hagyományos palacsinta, nem?


2011. aug. 31. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi 7 évben néhány havonta eszek egy-egy palacsintát, mert annyira nem bírja a gyomrom. De az illatától most is összefut a nyál a számban.

Amondó vagyok, (bár különben az egészséges ételek híve vagyok), hogy a palacsinta úgy az igazi, ahogy anyáink, nagyanyáink készítik.

Így ha nem vagy borzasztóan túlsúlyos, időnként megehetsz néhány igazi palacsintát. Mert ez, amit leírtál, nyilván egészségesebb, de a palacsintához sok köze nincs.

2011. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már nem vagyok túlsúlyos. Csak kicsit tartok attól, hogy a bűnözéseim eredménye az lesz, hogy idővel ismét a régi, helytelen étkezésemhez térek vissza és a szépen leadott kilókat felszedem.


Amúgy egyet elkészítettem, és nem rossz. Bár nem olyan jó mint a nutellás palacsinta.... :)


Köszönöm a válaszodat!

2011. aug. 31. 07:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ohhh I LOVE YOU NUTELLÁS PALACSINTA :)



Amúgy csináld rendesen a palacsintát,csak cukor helyett édesítőt,tej helyett szódavizet használj. Így úgyanolyan finom. Egyszer kiszámoltam hogy egy üres palacsintában 103kcal van,3db ot simán megehetsz belőle,kis túróval vagy diétás lekvárral vagy kakaóporral de akár hajszál véknyan megkenve nutellával. E mellé még ebédelhetsz is nyugodtan,pláne ha csak súlytartáson vagy.

2011. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármennyi palacsintát ehetsz bármivel, feltéve, hogy a napi kalóriaszükségletbe beszámítod, és rendszeresen mozogsz. Attól, hogy megettél 3 palacsintát, még nem kell visszaszokni a zabálásra.


Nézd... nullkalóriás palacsinta nincs. Eszel kevésbé finomat, ezzel beviszel egy csomó kalóriát, de alig élvezed. VAGY eszel finomat, ami ízlik - legalább ennyi haszna van a kalóriáknak. Vacsorázz egy nagy adag salátát, menj ki futni és jó étvágyat a palacsintához.


A fogyókúra meg a súlytartás meg az egészséges életmód nem arról szól, hogy rossz dolgokat kell enni. Aki azt hiszi, hogy erről szól, az esik vissza egy idő után, mert ízek nélkül nem lehet élni.

2011. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az utolsónak igaza van. én is próbálkoztam tk rozsliszttel és amellett, hogy meg se sült, még az íze is szánalmas volt. Akkor már inkább 2-3 igazit, igen nutellásat, legalább ettem egy jót. Ha nem is fogyózol, csak súlyt tartasz, akkor kb mindent ehetsz, csak mértékkel. Persze legyenek túlsúlyban az egészséges kaják, de egy palacsintától ne kapjunk már szívrohamot...
2011. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!