Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A barna kenyértől tényleg nem...

A barna kenyértől tényleg nem hízunk annyira?

Figyelt kérdés
Mert elvileg ugyanannyi szénhidrát van benne mint a fehérben.
2011. szept. 2. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
több benne a rost -> alacsonyabb a glikémiás indexe -> lassabban szívódik fel -> nem lesz a véredben egyszerre sok glükóz -> nem emeli meg a vércukorszintedet annyira -> és még éhes sem leszel négy órán belül -> nem hízol
2011. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. szept. 2. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem, és ez az éhes sem leszel 4 órán belül is csak annak ér vmit, aki bebeszéli magának.

Én a rozskenyértől, minden kenyértől ugyanúgy éhes leszek 2-3 óra múlva, szal ennyit erről.

2011. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, az igaz.

Egy dolgot felejtett ki belőle:

100 g fehér és 100 g bármilyen más kenyérben kb. ugyanannyi kalória van. Csak fehér kenyérből lehet, hogy 100 g-mal nem laksz jól, ill. hamarabb éhes leszel.


Tehát a válasz: nem igaz, csak akkor, ha kevesebbet eszel belőle (súlyra). Viszont: mindenféleképpen egészségesebb.

2011. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, az úgy is van... kivéve azt, hogy én a barna kenyértől ugyanolyan hamar éhes leszek, mint a fehértől... amit látom nem vagyok ezzel egyedül. :)

De mindenképpen egészségesebb. Persze csak akkor, ha valódi barna kenyér és nem csak valami színezett sz...r.

2011. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!