Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások, meggyógyult...

Anorexiások, meggyógyult anorexiások! Le írnátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
Hogy kezdődött, mi lett a "végeredmény" (ezt úgy értem h lett-e emiatt valami betegségetek, akár meddőség stb...) stbstb.....
2011. szept. 2. 19:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

'meggyógyultként' írom:

Nekem úgy kezdődött hogy a családom beszólogatott hogy kövér vagyok meg utalgattak arra hogy elhíztam meg stb...és ekkor döntöttem el hogy lefogyok. Először még csak a 90 napos diétát csináltam de később kezdett eldurvulni a helyzet és akkor lett az hogy már csak napi 2 almán éltem mert rettegtem a visszahízástól.Dugdostam a kaját meg ilyenek. Ekkor voltam 46 kiló (kezdő súlyom 54 volt). Na igen ám de a családom is észrevette hogy egyre kedvtelenebb vagyok depressziós állandóan szorongok ideges vagyok és szinte sohasem vagyok jókedvű holott régen az voltam mindig. Így elvittek a kórházba ahol szépen kikezeltek. Bár azt nem mondanám hogy normálisan élek de immár 48 kilósan és újra jókedvűen azt tudom mondani hogy nem éri meg soványnak és magányosnak lenni. Komolyan mondom hogy az volt életem legrosszabb fél éve...Hidd el ne akarj anás lenni :/ Hozzáteszem ugyancsak fél éve nincsen menszeszem...

2011. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
őőő hát azt már "lekésted" mert az vagyok, csak kiváncsi vagyok a Ti történetekre és ha gondolod/gondoljátok le írom én is majd. 14/L
2011. szept. 2. 20:10
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
Írd le, engem érdekel :)
2011. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
írd le, kérlek.
2011. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonlított a tiédre. Nekem úgy kezdödőtt hogy nagyon kövér voltam (156cm 65kg) és akkor mondtam, hogy "jó! holnaptól nincs édesség" így is lett. Lefogytam 60ra és megállt. Nm mozdult amit nem is értek h miért, mindegy biztos oka volt. :/ Ekkor még nem volt semmi, úgy étkeztem hogy mindenből keveset (persze édességből semmi, meg már előtte nagyon sokkal rászoktam hogy csak vizet iszok, ennek lassan egy éve hogy vizet iszok.) Aztán feljöttem erre a gyakori kérdésekre és hát kb. ennek is oka van hogy tönkretettem magam(na meg persze a régebbi csúfolgatások, megjegyzések hada.) Elkezdtem koplalni! napi 500kcal csak....ez nemrég volt nyár elején, nagyon nyár elején. Aztán feljebb vittem (még most is) 7-8-900 kcal on élek, mert elkezdődött az a dolog h NEM MEREK/NEM MERTEM ENNI. Ez kb. mainapig igy van. Jó volt már amikor 1040 kcal volt, de picit régen. Úgye elkezdtem fogyni elöszőr 57lettem egész nyaram elment ezzel, úgy lett sz4r az egész. Nme ilyen nyarat képzeltem. Nagyon rossz kedvű voltam/vagyok állandóan feszült a családtagjaimmal meg úgy általában mindenkivel, depresszió, sirások kis dolgok miatt. Volt olyan nap amikor már annyira gyenge voltam, hogy nem bírtam lemenni futni (mert amúgy nyár közepén elkezdtem járni mindennap futni!) Igen és most csodálkoznak páran h ezzel a kcal mennyiséggel hogy tudtam eljárni 45-50perceket MEGÁLLÁS nélkül futni...de tudtam. És még sorolhatnám a tüneteimet....mert ennél több van, és szín tiszta anorexiára utal. Most vagyok 51.6 (ez a múlt szombati mérésem) holnap mérem meg magam. :/ kiváncsi leszek.....
2011. szept. 2. 20:40
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

én már 6. éve küzdöm ezzel az egésszel.... 20 éves vagyok, és fel se tudom sorolni mennyi mindent elvett az életemből.. az önértékelésemet, a magabiztosságomat, a szüleim bizalmát, a szerelmemet, egy önfeledt kamaszkort és még számtalan mást..... az életet rendkívül negatívan látom, pesszimista, örök elégedetlen, és boldogtalan lettem.

az én esetem úgy kezdődött, hogy 13 éves korom körül felszedtem pár kilót (160cm és 60 kg voltam) családomtól kaptam pár jóindulatú, de csipkelődő megjegyzést. ezek után elhatároztam, hogy lefogyok. az elején nehezen ment, nagyon nehezen, de aztán egyik napról a másikra leadtam 5 kilót és onnantól nem volt megállás.. még két kiló, még egy, egy utolsó.... 40 kg lettem. kórházba kerültem, a menzeszem elment, egy RÉMÁLOM volt a terápia. Ez kb 3-4 éve volt. azóta nem voltam orvosnál, időszakok vannak, mikor rendben vagyok, máskor ismét lemegy rólam 2-3 kg.... rettegek hogy anorexiásnak néznek az emberek (a barátaim, a tanáraim stb.) de közben iszonyúan félek, hogy ismét meghízom.

2011. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

En tavol allok az anorexiatol de fenyevekre, en 156 cm vagyok es 52 kg de nekm fogynom kell meg vagy 5 kg mot hogy ne legyek husis ehez a magassaghoz nem sok az 51 kgramod! Ehez a magassaghoz 45 kg es 54 kg kozott kell maradni!

Itt azzal van a baj, hogy nem egessegesen fogysz!

Egyel!! igy lesz energiad futni! Igy egeszseges es a kedved is helure jon, persze, hogy depis vagy, hogyne lennel semmi energiad nincs!

Te hogy latod magad errol nem irtal? csak azt hogy nem eszel!Es azt sem irtad , hogy azert nem eszel mert hogyni akarsz, marmint tudatosan ennel de nem akarsz! vagy nem birsz enni mert mar undorodsz a kajatol?

Akkor vagy anorexias ha nagyon kovernek is latod magadd, igyis hogy fogytal !!!es mar a kajara sem birsz ra nezni !

2011. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
nekem sincs meg két hónapja...:/ anya próbálta felhívni a nőgyógyászatot de nem vették fel. :SSSS két hónapot eddig sose késett lassan három hónapja h nincs....:// és amúgy most meddő lettél? vagy megjött valahogy?
2011. szept. 2. 20:52
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kezdek beleesni.Úgy kezdődött az egész diéta úgy nagyjából 1-1.5 éve hogy egy dagadék voltam,83 kg és utáltam magam,csúfoltak,féltékenykedtem a sovány barátnőimre és arra,hogy ők tudnak öltözködni én meg csak xxxl-es nagymami ruhákat vehetek föl.Így hát elkezdtem fogyókúrázni és a másfél év alatt majdnem 30 kg lejött,most vagyok 173 cm és 55 kg.Igen ez nem számít szerintem még vékonynak se,én még a mai napig se látom magam soványnak,de azért dagadtnak sem csak átlagos testalkatúnak.Bűntudatom van ha eszem,számlálom a kalóriát és ingerlékeny vagyok meg sírok ha túl sokat eszek egy nap és folyamatosan biciklizem emiatt,arról nem is beszlve,hogy december hatodika óta mai napig nem volt mensim.Szóval a családom két héttel ezelőtt megelégelte a dolgot,bejelentett pszichiátriára a Bokayba,bevittek beszélgettünk egy órát és utána egyből elküldött vérvételre,MR-re,röntgenre és ultrahangra is.Állítólag kezdek beleesni egy testképzavarba,azaz anorexiaba,és most az a célom,hogy azt a két kgt leadhassam és végre megint 53 lehessek,mert föl kellet hízzak.Hidd el nem kellemes,főleg a vizsgálatok...és ha nagyon elfajul a dolog benntartnak most mentem gimibe eléggé elrontotta volna az évem.
2011. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon láccik a változás a külvilág szerint és én is látom de még mindig a combomat annyira kövérnek gondolom h hihetetlen....mondjuk közre játszik az is hogy nagyon csontos vagyok és így ha én 45kg lennék akkor már kb.csont sovány szóval az én esetembe nem jó. :/ és a combom nagyon izmos az meg nem fog lemenni ergo combom sosem lesz piszka fa. (nem is akarom h az legyen)
2011. szept. 2. 20:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!