Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó volt ebédnek? (Rövid a...

Ez jó volt ebédnek? (Rövid a kérdés)

Figyelt kérdés

Gyrost csináltam. A boltba vettem gyros alapot, járt hozzá fokhagymás öntet, alap por is, amit 1 pohár natúr joghurttal kellett kikavarni. (Az volt ráírva hogy sertés hússal kell készíteni, de én csirkemellel csináltam, úgy is finom lett)

50 dkg csirkemellet csíkokra vágtam. A gyros alapot ki kellett keverni 4 evőkanál olajban. Utána a csíkokra vágott hússal összekeverni. Utána olaj nélkül, erős lángon serpenyőben megpirítani.


Nem mind az 50 dekát ettem meg hanem csak a felét. A többit elraktam vacsorára. Készítettem mellé salátát (lilahagyma,paradicsom,uborka,paprika) A végén pedig csorgattam az egészre fokhagymás,joghurtos öntetet.

(A gyros alap az öntettel együtt 130 kcal(az volt ráirva), a csirke, a natúrjoghurt, meg az olaj az nem tudom hány kcal lehetett , + a saláta)


2011. szept. 8. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy fogyás szempontjából jó volt ez az ebéd.
2011. szept. 8. 12:31
 2/8 A kérdező kommentje:
?
2011. szept. 8. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát...abban a bolti öntetben tudod mennyi szenny van?:S

És, olívaolajjal keverted ki az alapot?


Inkább keress a neten otthon elkészíthető diétás öntetet.

2011. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, étolaj volt. Nem tudom hogy mi lehetett benne. Ez az öntet az is öntet alap por volt, amit nekem kellett elkészíteni joghurttal. Szerintem lehetett a porban fokhagyma is, érzett rajta, meg valami csípős.
2011. szept. 8. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás szempontjából kérdezte,nem egészség szempontjából!Tök mindegy hogy szenny vagy nem,az egészség mániásoknak már szinte minden szenny -.-


Fogyis szempontból teljesen jó! Biztos fini volt:)

2011. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a 4kanál olajat valahogy lheetett volna hagyagolni,de így sem gáz.
2011. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tul.képpen igen, de egy normál (nem fogyókúrás) adag hús hús sütve 8-14 dkg. A 25 (és 50) deka nyersből mennyi jöhetett ki? Ezt majd mérd le. Én nagyon soknak tartok fél kiló húst egy napra. Mondjuk heti 1-2-szer oké, de minden nap nagyon nem ajánlott. Vagy csak egy étkezésre edd, ha minden nap akarsz húst enni.

A port természetesen te döntöd el, megeszed-e, én csak leírom, hogy készítem én az öntetet: joghurt és tejföl fele-fele arányban, 1-2 gerezd fokhagyma ízlés szerint belereszelve, közepes reszelőn lereszelt uborkával sürítve. Ha 1-1 150g-os dobozt öntök össze, akkor abba kb. 4-5 cm uborka kerül. 1 óra alatt összeérik, de másnap is fincsi.

2011. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy fogyókúrás adag hús... Ha ő úgy dönt hogy főként húsból viszi be a napi kcal adagját akkor hajrá,sőt a fehérje a legjobb választás.


Az sem midegy hogy mit eszünk hozzá,mert pl ha párolt zöldség köret van 300g húshoz az tökéletes fogyis ebédre. De ha már pl rizset is ennénk a húshoz az már necces lenne a 300g húshoz mivel a rizs eléggé felpörgeti a kcalokat.

2011. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!