Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rost tabletta. Ez így mi?

Rost tabletta. Ez így mi?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, a rosttabletta felgyorsítja az emésztést. Elmentem a patikába, 1200ért kaptam 60 dbot, gondoltam napi 1-2 szem pont jó lesz. A leírásban viszont már az volt, hogy napi 4-12 (!!) szem ajánlott. Gondoltam, ez az egész napi szükségletet lefedi, én meg egészségesen táplálkozom, napi 1-2 elég lesz. Erre most (kb 2 héttel később) olvasom, hogy a napi szükséglet 24-25 mgr, a 12 szemben pedig van !! 6 mgr !!

ez így most mi? akkor konkrétan semmit se ér a tabletta és hagyjam?


2011. szept. 10. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne a patikában vegyél, itt van pl ez (elvileg 520mg van 1 tablettában):

[link]


vagy nézz körül itt:

[link]

2011. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam. az első linkeden lévőt vettem meg, ez áll a hátán:

napi ajánlott 20-25g (nem mgr, hülye vagyok), és 12 tablettában 6 g van

2011. szept. 10. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:

élelmi rost. 1 mennyiségben lassítja a tápanyag felszívódást (egyenletesebb vércukor) tisztítja a bélrendszert stb.

nagyobb mennyiségben denutrifikáló (jól írtam?) hatású, ugyanis gyorsabban végighalad az étel a tápcsatornán, és kevesebb tápanyag (vitaminok is) szívódik fel. tehát az ajánlott mértékben biztos jó fogyasztani, nyugodtan. mi az ajánlott érték? nyilván egy szakvéleményt kialakítani sem könnyű, sok kutatás stb. kell. kiválasztani mihez tartsd magad szintén nehéz. vagy kövesd az arany közép utat, vagy ha sok tablettát kéne bevenni, talán becsüld alul, így gazdaságosabb is :)

2011. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!