Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha az ember...

Mi van akkor, ha az ember "rosszul" fogy?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogyha ugyebár kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyit elégetek, akkor fogyok. Ez alap.

De mi van akkor, ha nem egészséges ételeket (gyümölcs, fehérje stb.) eszem, hanem széndhidrátot, cukrot, de csak mondjuk ezret. Akkor is fogyok, csak rosszul.

De ennek mi lesz az eredménye?


(Egyébként nem így csinálom, nem vagyok hülye. Már fogytam 9 kilót, ez az elméleti dolog csak úgy eszembe jutott.)


2011. szept. 10. 18:32
 1/6 anonim válasza:
100%
Gondolom, ugyanúgy fogysz, csak több izomból, mint zsírból. Am volt régebben a Fókuszban erről szó, hogy sokkal károsabb ez a fajta fogyás, mert ugye az az egészséges, hogy kevesebb zsír van rajtad mint izom, és akinek több zsírja van az kb ugyanolyan szinten veszélyeztetett a túlsúlyosság kockázataival....Vagy valami ilyesmi... Nem tudom pontosan, de biztos ide fog keveredni egy diabetológus, mert azok folyton hirdetik magukat, "Hogy én az vagyok! Higgy nekem!"stb. :D
2011. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon kevés mennyiségű kaját lehet csak megenni (ugye ezeknek magas a kcal-tartalma), és tönkremegy a gyomrod, ha egy nap csak annyi táplálékot kaphat, meg persze vitaminhiányok ezerrel, tehát fáradtság, hajhullás, meg minden, ami ezzel jár. :S Nem lenne túl jó.
2011. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

az előző jól írja. Az izom sokkal jobb energiaforrás a szervezetnek, mint a zsír, így elsősorban azt fogja bontani. Ha nem eszel elég fehérjét, akkor nincs, ami pótolja ezt a hiányt. Viszont a ch és a zsírbeviteled meg elég magas, így a szervezet nem nyúl a zsírraktárhoz.

az eredmény csökkenő tendencia a mérlegen, a delikvens viszont azt veszi észre, hogy -10kg után sem fér bele a kiválasztott ruhába. A teste tulajdonképpen "elzsírosodott", hiszen a zsír:izom arány jócskán a zsír felé tolódott el. semmi tónus, semmi forma, csak az úgymond "telesz.rt zokni" effektus.

ezért szoktam agyfrászt kapni azoktól, akik írják, hogy "170/65 vagyok, 1 hónapja fogyózom, a hasam meg a fenekem körmérete már csökkent 10 centit, de a kilók nem mentek lejjebb, mivel rontottam el?" Hát azzal basszus hogy megszülettél... de komolyan nem értem, hogy lehet valaki annyira kretén, hogy nem érdekli, hogy csökkent 2-3 ruhaméretet az alakja, ha a tömege nem ment lejjebb, akkor biztos még ugyanolyan dagadt...

(bocsi kérdező, az ucsó pár mondat csak filozofikus kiborulás volt :D)

2011. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző=első
2011. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

minőségi éhezés röviden. és én még egy diabetológust sem láttam írni ezen a fórumon :D szerencsére azért akad néhány ember, aki ért valamelyest a helyes táplálkozáshoz, ha csak a sportja miatt foglalkozott a témával, akkor is.


minőségi éhezés megfelelő energia bevitel mellett is lehet, nem megfelelő tápanyagbevitel mellett. írták a hajhullást stb. ez mikrotápanyagok hiányakor állhat fenn, mert ugye tésztában és cukorban sincs túl sok vitamin, az izomzat épül lefele (mert a szervezetnek attól még kellenek fehérjék, hogy valaki nem eszik) és zsírosodik el a szervezet, mert ínséges időkben jó azt tartalékolni.

2011. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
filozofikus kiborulás :D jogos! :)))
2011. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!