Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne mondjuk április...

Hogyan lehetne mondjuk áprilisig leadni -10 kilót?

Figyelt kérdés

Bár még csak 13 éves vagyok, nagyon zavar, hogy csak látszatból vagyok normális testalkatú (mindig behúzom a hasam). 164 cm vagyok és 57 kg (!!!). Meg is látszik rajtam, ha nem húzom be a hasam. Szóval szeretnék leadni pár kilót szülinapomig, hogy jól mutassak, hiszen a 14. nekem meghatározó nap lesz az életemben.

Van valami ötletetek? Ma úgymond nekifogtam a dolognak: összedobtam egy zöldségsalit estére. A tervem, hogy hetente 4-szer biciklizek 1-1 órát, a felkelést 20 felüléssel kezdem, lefekvés előtt pedig beiktatok valamilyen tornát, emelett pedig naponta eszek 2-3 gyümölcsöt, és kenyérből is kevesebb fogyna (pl. reggel egy fél pirítós, és napközben valamikor max. 1 szelet friss kenyér). Szerintetek így sikerül leadni azt a 10 kilót áprilisig, vagy kell még valami, amivel sikerülhet? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

U.i.: Nem áll szándékomban éhezni, nem leszek anorexiás, de zavar ez a testsúly. :/ Ja, és télre is kéne valami megoldás, hiszen bicajozni nem mehetek, viszont naponta fél órát gyalogolok a suli miatt.


2011. szept. 10. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, pár év múlva és pár centivel magasabban örülni fogsz, ha ennyi leszel! Sem a torna, sem az egészséges életmód nem árt, de ez utóbbihoz mindenképp kérd anyukád segítségét, akár kereshetsz is a neten recepteket, nagyon jók vannak fenn, de sokszor a legegyszerűbb tud a legjobb lenni. Jól látod, hogy nem kell teljesen elhagyni a szénhidrátot sem, hiszen szüksége van rá a szervezetednek - az meg még jobb, hogy nem műkajában viszed ezt be -, a lényeg: a reggeli legyen tartalmas - pirítós, felvágott, zöldségek (amiből ugye bármennyi mehet), vagy rántotta, vagy akármi, amivel el tudod kezdeni a napot és elvagy vele délig, utána meg a helyedben rendes, főtt kaját ennék, annyit, amennyi elveszi az éhségérzeted - nem egyenlő azzal, amennyivel jól laksz.

A salátákkal vigyázz abból a szempontból, hogy mit raksz rá. Pl megfelelően fűszerezett kefír tökéletes öntetnek, de pl a majonézt felejtsd el hozzá.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: [link] ha számon akarod tartani, mennyi tápanyagot vittél be a nap folyamán.

Ha télen beszorulsz a lakásba, megfelelő forrásokból le lehet tölteni ilyen torna dvd-ket, azokat csinálhatod.

Ja, és a felüléstől nem fog lemenni a hasad.

Ne ijedj meg, ha az első pár hét után többet mutat a mérleg, mert az izom nehezeb a zsírnál, de formásabb leszel (ezért mondják, hogy az első hónapban ne állj rá), a tükörnek higgy, ne a mérleg nyelvének az első hetekben!

2011. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úristen, köszönöm a választ, sokat fog szerintem segíteni :)
2011. szept. 10. 20:00
 3/7 A kérdező kommentje:
de azért még várom a válaszokat :D
2011. szept. 10. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: 1-2 szelet rozs vagy barna kenyér, felvágottal, zöldséggel

Tízórai: gyümölcs, vagy natúr joghurt/kefir

Ebéd: a főtt étel, ami van otthon, bármi lehet, de nem hatalmas adag, és lehetőleg ne is túl zsíros

Uzsonna: gyümölcs/zöldség/natúr joghurt/kefir

Vacsora: sovány túró, főtt tojás, nagyon pici olajjal mehet a rántotta is zöldséggel, hal, csirkemell zöldséggel

És legyen napi 2-3 liter víz :)

Sok sikert! :)

2011. szept. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez sokat segít :D
2011. szept. 11. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

mindentől függetlenül: szálkásító étrenddel.

meghatározó napok az életben.. ? :D azt hiszem, öreg vagyok..

2011. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindjárt egyetemre megyek, és nem volt jobb dolgom, szóval visszaolvastam a régi kérdéseim. :DDD Nagyon durva. "A 14. nekem meghatározó nap lesz az életemben." Ezen, így 20 évesen, jót röhögtem.

Amúgy nem fogytam le akkor, viszont rá két évre -13-mal kevesebb lettem, és majd 10 centivel magasabb... :D Szóval menjetek koleszba, mert ehetetlen a kaja, közben nyúljatok meg, aztán (nehogy) szokjatok rá a cigire és a stresszre, mert az meg a súlyotok megtartásában segédkezik. Aztán természetesen a tescoba is menjetek nehézárut tölteni és végképp leadtok mindent, ami nem kell. :D Ez lett volna az én "sikersztorim", természetesen ez nem a legjobb módja a fogyásnak.

2018. aug. 31. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!