Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teamániás lettem. Használnak...

Teamániás lettem. Használnak valamit ezek a teák? Nem baj ha egy nap összeiszok mindenfélét? (Elhízás elleni, hashajtó, vízhajtó, zöldtea, fogyi tea).

Figyelt kérdés

Mielőtt jönne valaki azzal hogy ezzel nem fogsz lefogyni stb stb,mondom hogy fél éve sportolok és diétázok ,már csak 3-4kg maradt rajtam és nem a teáktól akarok csodákat várni max egy kis pluszt,ami rásegít.


A fent említett teákat szoktam inni. Most kezdtem el őket iszogatni nemrég és kíváncsi lennék hogy ezek tényleg használnak e valamelyest?

Pl a fogyiteaára az van írva hogy étvágycsökkentő

az elhízás ellenire hogy csökken a tápanyagok felszívódása. A hashajtó azért kell mert 4-5naponta van székletem.

Tehát nem baj ha reggel pl megiszok egy hashajtósat, dél körül egy elhízás ellenit,edzés előtt egy zöld teát,l carnitinnel(úgy tudom ez valamelyest felpörget),délután egy fogyisat(elvileg étvágycsökkentő).Este pedig egy vízhajtósat.


2011. szept. 12. 11:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy most jutott eszembe...lehet keverni a teákat?

tehát egy csészébe 2 különböző filtert teszek,úgy is jó?:)

2011. szept. 12. 11:43
 2/9 anonim válasza:
én a helyedben méregtelenítő teákat innék. azok kihalytják belőled az évek során benned felgyülemlett "piszkot", és ugyanúgy kevesebb leszel a mérlegen pár dekával, akár kilóval. nem beszélve, hogy a fönt leírtakat mindet egyként szolgálja, még anyagilag is jobban jársz vele. a zöld tea kif. méregtelenít, de vannak kifejezetten méregtelenítésre összeállított teakeverékek is.
2011. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudomasom szerint a teafogyasztasnak nincs veszelye. De egy szarintem igaz mondas, hogy mindenben jobb a mertek...

Arra javasolnam figyelni, hogy a rairtnal nem tovabb azni hagyni, mert az felpörgetheti a gyomorsavat, ha ez rendszeresen elödordul.


Nem ez a kerdes, de szerintem ezzel az összevisszasaggal függhet össze, ha nincs szekleted, vagy rendszertelenül eszel. Korhazban pl. talalkoztam egy növel, aki bizonygatta nekem az aldasos hatasat annak, hogy deli 12 utan a ferjevel együtt semmit sem esznek. Közben csodalkozik, hogy nincs rendszeresen szeklete! (Allitolag kivülem meg senki sem mondta neki, hogy ez összefügghet, meg a hivatalos medicina sem, a korhazi dolgozok!) Szerintem logikus, hogy a szeklet az etkezessel van összefüggesbe (etkezesi mod+amit eszel), ha ez minden fontosat tartalmaz es rendszeres mozgas is megvan, rendben kene, hogy legyen. A rosttartalmu etelek, sok folyadekfogyasztas elengedhetetlen hozza, folyadekot legjobb pl gyakran kevesebb elosztasban, minden oraban 1 dl-t.


En is rengeteg teat iszok mar több evtizede, de nem ilyeneket. Leginkabb zöld teat (simat), napi min. 3-szor (ez antioxidans), ritkabban gyümölcsöset. Mostanaban sima zöld teat es citromos zöld teakat, hars zöld teakat valtogatom. Evtizedek alatt persze mast es mast ittam a sima zöld mellett, mindig ahogy kedvem van, de mindig iyleneket. Vagy a salaktalanitoval valtogattam.

2011. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*Tudomasom szerint a teafogyasztasnak nincs veszelye.


Rosszul tudod.

Aki rászokik a hashajtó teára, később sem fog boldogulni nélküle, mert tönkreteszi a beleket. Ha a kérdező nem koplalna, akkor lenne széklete. Ha nem eszik, persze hogy nincs.

Attól, hogy a tápanyagok felszívódása csökken, még nem fog fogyni. Max. a szervezete nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, és hiánybetegség következik be.

Vizhajtó tea minek? Annak kell inni, aki vizesedik. Aki meg vizesedik, forduljon orvoshoz, mert leggyakrabban szívbetegség okozza. Ha meg nem vizesedik, ne igyon vízhajtó teát, mert a szervezetnek szüksége van a benne lévő vízre.


Az egyetlen normális dolog a felsoroltak közül a zöld tea, ami valóban nem árt, sőt, egészséges, és akkor is ajánlott, ha valaki nem akar fogyni. Inkább ebből igyál 3 csészével, mint összevissza minden sz*rt.

2011. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ui: fekete, zöld, vörös, fehér és gyümölcsteát tényleg lehet inni, akár jó sokat is (csak figyelembe kell venni, hogy legtöbbjük élénkít).
2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevered, akkor az alkotoreszek keverednek, modosul vagy eltünik a hatasa (2 "ellentetes" hatasu gyogynöveny "kiegyenliti" egymast). Nem kivant hatasu is lehet! Gyogynövenyekböl all, nezd meg ezek hatasat.

En nem innek ennyit, szerintem összevissza akarsz beleavatkozni a tested termeszetes folyamataiba, de inkabb az a celravezetöbb, ha hagyjuk a folyamatokat es csak enyhen tamogatjuk egy-egy iranyba, de ennyi szerintem sok... Vagy mi lenne, ha hetente valtogatnad? Igy nem lesz olyan unalmas.

11.59.

2011. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem koplalok. Rengeteg fehérjét eszek,csirkemellet, túrót,tojást. Sok zöldséget is,mindenfélét megeszek. Zabkorpát és zabpelyhet is napi rendszerességgel fogysztok ,amiknek ugytudom magas a rost tartalma. És mégis ritkán járok nagydolgozni.
2011. szept. 12. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szűzteát ittam régebben, napi 2x, és igenis nekem rásegített a fogyásra. Nem mondom, hogy csak ettől, de fél év alatt 15-20 kilót fogytam. Mellette persze diéta.

A "titka" persze az,hogy erősen hashajtó hatású, kb 5 óra alatt keresztülment rajtam minden. Azóta felhagytam vele, mert nem engedhetem meg magamnak,hogy állandóan a WC közelében legyek:)

Érdemes 2 hét szünetet tartani 2 doboz között.

2011. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

olyan szinten nem befolyásol semmit, hogy gyakorlatilag tök mindegy, milyen teákat iszol.

ha bármit változtatna, akkor isten óvja az afrikai éhezőket a gyilkos teáktól.

de folyadékbevitelnek, antioxidáns bevitelnek a jó tea.. jó.

2011. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!