Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki járt már az ÁEK-ben (Honvéd...

Ki járt már az ÁEK-ben (Honvéd Kórház) a dietetikusnál? Működött a diéta, amit összeállított?

Figyelt kérdés

Most készülök oda elmenni, csak nem tudom, mennyire válhat be. Meg az érdekelne még, hogy átlagos dolgokat mondd el, amiket amúgy is tudok, hogy mi fehérje, mi szénhidrát stb, vagy összeállít egy étrendet, ami használ is?

Köszi a válaszokat előre is!


2009. ápr. 23. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam dietetikusnál, de szerintem étrendet is kapsz és kalóriatáblázatot is. Nyilván elmondja, hogy kb. miket lehet fogyasztani az adott napszakokban, hogy hányszor egyél egy nap és hogy mitől kell tartózkodni. Szerintem bátran kérdezz, ha nem világos valami, azért van ott, hogy segítsen! Majd mesélj, hogy mi volt! Engem is érdekel...
2009. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Voltam az ÁEK-ben. Azt hittem, hogy majd folyamatos kontroll mellett fogok lefogyni, de a nő csak tartott egy negyed órás tanácsadást, elmondta az alap dolgokat, felírta az adataimat, válaszolt a kérdéseimre, és ennyi, elbúcsúztunk.

Nagyon csalódott vagyok, mert olyan dolgokat mondott el a dietetikus, amiket amúgy is tudtam, személyre szabott étrendet nem állított össze, csak adott egy kalóriatáblázatot, és 2 étrendet, amik - mint ő is mondta - jó régiek, vagy 10-15 évesek. És még beutaló is kellett a háziorvostól, szóval eltöltöttem 3 órát várással feleslegesen. Egyértelműen negatív élménnyel távoztam, habár a dietetikus segítőkész és kedves volt, és nem ő tehet a rossz benyomásomról.

2009. ápr. 24. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

a dietetikusnak az a dolga, amit csinált.

Nem tudom milyen csodát vártál, hogy majd bemész és valami csoda diétát kapsz.

Úgy működik a dolog, hogy felírják napi mennyi kalóriát viszel be átlagosan, ő ehhez képest ír neked egy diétás értrendet.

Újdonságot meg gondolom azért nem mondott neked, mert te is tisztában vagy vele, hogy a fogyáshoz diéta( kevesebb kalóriabevitel) és sport kell, ennél többet a világ legprofibb dietetikusa sem tud neked mondani.

És igen egy jó dietetikus elmondja neked, hogy mennyi fehérje, mennyi szénhidrát, és cukor kell neked napi mennyiségben, amitől fogyhatsz.

Szóval nem értem miért keserű a szájized.

2010. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!