Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy mennyiségű tejtől mindenk...

Nagy mennyiségű tejtől mindenki fosik?

Figyelt kérdés

foglalkoztat a kérdés, hogy ez általánosítható "tény" vagy csak rám jellemző:D

sry mindenkitől


2011. szept. 28. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én 2 bögréig bírom.:)
2011. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

a bocsánatkérést elfogadjuk. nem tudom miért kértél, de nem keresünk meg és vágjuk a fejedhez, hogy "hogy tehettteeed?"


tejben tejcukor van. a szervezetedben ezen vegyület bontására létezik egy enzim, aminek az aktivitása nullától egészen sok-ig terjed. tehát lehet, hogy egyáltalán nem "szereted" a tejet, mert rosszul leszel tőle, de lehet, hogy lehúzol 1 litert, és egy jót böffentesz, oszt mész hegyet mászni.. vagy akármi.

tehát ez egy egyénenként eltérő dolog, ami rend szerint korral változik, gyengül a tejcukor emésztés idővel.

2011. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én bármennyi tejet meg tudok inni :)
2011. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is bármennyit meg tudok inni, a nővérem meg annak még a dupláját is, sosem fostunk tejtől...


Amúgy tanultuk fősulin, h a magyarok alapvetően két külön genetikai vonalra vezethetők vissza- és mivel nem emlékszem a részletekre nem is írok ilyesmit, de a lényeg az egyik genetikai vonalhoz tartozó emberek nem tudják emészteni a tejet, a másik pedig igen.


Ajánlom a laktózmentes tejet!!!

2011. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én már egy pohár tejtől is fosok...nagyon félek a tejtől:S
2011. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

úú,köszönöm a válaszokat:)


a előre való bocsánat kérés azon személyeknek ment akik hajlamosak elküldeni valakit a p*csába csupán azért mert egy ÁLTALUK obszcénnak nevezett kifejezéssel spékeltem meg a kérdést:D

2011. szept. 28. 17:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyénfüggő. Én bármennyit meg tudok inni belőle mindenféle probléma nélkül. A nagyim ha nagy ritkán megiszik egy- egy bögrével, már szalad is a wcre :)
2011. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak a (valamilyen szinten) laktózérzékenyek. Én pl. szerencsére nem.
2011. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ez a 2 genetikai vonal - 14-18% laktóz intoleráns emberek (teljes lakossághoz viszonyítva) és a maradék, aki nem.

ez egy olyan jellemző, ami mint írtam, enyhe tünetektől a teljes intoleranciáig terjed, úgy mint az alkohol intoleranciánál.

2011. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ezek szerint ha túliszom magam,be is hányhatok:D
2011. szept. 28. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!