Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lassan 1 hete alkalmazom a...

Lassan 1 hete alkalmazom a kalóriaszámolgatást, és semmit nem fogytam, valamit rosszul csinálok szerintetek?

Figyelt kérdés
Figyelek, hogy ne lépjem túl a szükséges kalóriámat, inkább kevesebbet is eszem, mint amennyit szabadna, és nem megy lefelé az a fránya mérleg :( Lehet, hogy nálam ez nem fog beválni?
2011. okt. 7. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két ritka orvosi esetet leszámítva mindenkinál beválik. Több eset lehetséges:

1. Nem jól határoztad meg a napi kalóriaadagot.

2. Nem számolsz pontosan az ételek kiválasztásakor.

3. Mérési pontatlanság a súlyodat illetően.

2011. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Igen, én is úgy érzem, hogy talán nem számolgattam jól :-(Főleg a levesek, és a második fogások számításánál vannak kisebb "gondjaim":-))
2011. okt. 7. 08:20
 3/13 anonim válasza:
92%
1 hét még nagyon kevés idő. Ha 1 hónap után se fogysz, akkor kezdj el aggódni.
2011. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert alapvetően nem elég csak a kevesebb kalória, hanem mozgás is kell a fogyáshoz.
2011. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

"Mert alapvetően nem elég csak a kevesebb kalória"


De. Alapvetően elég. Persze ajánlott mozogni.

2011. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

amikor kevesebb kalóriát viszel be, az történik, hogy a szervezet jobban kezdi felhasználni azt a keveset amit beviszel, ugyanis amíg volt neki bőven kajesz addig biza nem mindent használt fel, légy türelemmel sajna az első fogyás jelek egy hónap múlva fognak csak jelentkezni, de akkor már jól fog látszani a munkád gyümölcse

kitartás

sokan azért nem fogynak mert hamar feladják

de te nem az a kategória vagy, ugye ?

2011. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Egy hét alatt ne várj változást, majd úgy a harmadik hétkörül kezdenek lemenni a kilók, nálam is így volt, igaz én nem fogyózás miatt, hanem gyomordiéta miatt nem ettem.
2011. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors választ!

Nem adom fel!:-) Nekem kimondottan tetszik ez a számolgatás,eddig nem is foglalkoztam ezzel a kalóriás témával, sajnos nem figyeltem igazán magamra... :-(

2011. okt. 7. 08:47
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy hét kevés idő, természetes, hogy még nem indult el a fogyás!

De ami késik, nem múlik. :)

2011. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét az még semmi. Azt mondják, hogy 1 kg fogyáshoz 7500 felesleges kalórát kell "elégetni" vagy nem megenni (a napi szükséglet ebbe nem számít bele).

Tehát ha neked napi 2000 kalóriára van szükséged és 1 hete csak 1500-at eszel, ezzel 7*500 = 3500 kalóriát spóroltál meg, ami kb. fél kilót jelent, vagyis nem látható változás, mert a súlyod simán ingadozhat 1-2 kilót attól függően, hogy mennyit ittál, mikor voltál wc-n, hol tartasz a ciklusodban, ha nő vagy.

Ráadásul nem is azonnal indul meg a fogyás, kell egy kis idő, míg átáll a szervezet.

2011. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!