Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges táplálkozás? Na de...

Egészséges táplálkozás? Na de mi a helyzet a levesekkel?

Figyelt kérdés
Olvasom az egészséges táplálkozás kérdéseknél a válaszadók étkezési tanácsait, és sehol nem szerepel a leves! Pedig igenis fontos, tele van vitaminnal, nélküle semmit nem ér az egész. Akkor hogy lehet, hogy mégis egészséges?
2011. okt. 8. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan nagyon nem lehet tele vitaminnal, mert a hőkezelés roncsol. Max ásványi sók és aminosavak vannak benne.
2011. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem fontos, ha valaki elég vizet iszik, és sok zöldséget eszik. Mert a leves is víz meg zöldség meg fűszerek keveréke.
2011. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én valahogy mindig sokkal jobban érzem magam a bőrömben, és kevésbé kívánom az édességet, ha eszek levest.
2011. okt. 8. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor egyél :D De pl egy csomó levesben van rántás, ami egyáltalán nem egészséges, szóval ez nem igaz, h a leves egészséges, így ennyire egyértelműen. Ártani nem fog, mjuk az tény
2011. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"sima" leveseket: zöldség, lebbencs, paradicsom lehet enni, de nincs túl nagy tápértéke. Csak nekünk furcsa, hogy valaki nem eszik levest, úgy értem a magyar nép nagy leveskedvelő :) mikor külföldön voltam kb orknak néztek, hogy nálunk otthon minden nap van leves :D azóta én se eszek csak 3-4hetente.
2011. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Én pl. szoktam javasolni a húsos levest vacsorára.

De nagy részét már leírták, miért nem egészséges annyira. A rántással és a habarással felesleges zsír és liszt kerül bele, a főzéssel meg elbomlanak a vitaminok. A C vitamin pl. már 60 fokon. Ráadásul sokan tésztával, gombóccal szeretik, fogyókúra alatt meg kimondottan nem ajánlott.


Ha valaki kevesebb másodikat eszik, mert eltelíti a leves, hát egye. Én viszont ugyanannyi másodikkal lakom jól, a leves már csak felesleges kalória ehhez.

Viszont szoktam vacsorára enni, de olyankor csak levest eszem. Az valóban jó. Főleg télen, hidegben.

De nem minden fajtája: anyukám nehéz, zsíros levesei nem lennének valók semmilyen fogyókúrába, változtatni meg nem hajlandó rajta. Mióta magamnak főzök, sokkal jobban szeretem a levest.

2011. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lebbencs - rántott és tésztás, fogyókúrában nem ajánlott. Paradicsom - legtöbben cukrozzák. Édesítővel még elmegy, de én meg olyat nem eszem, savanyún pedig nem bírom megenni, tehát ez is felejtős pillanatnyilag.
2011. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én se nagyon tudom elképzelni az ebédeket leves nélkül:)
2011. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!