Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy PCO - szindrómában szenved...

Egy PCO - szindrómában szenvedő nőnek milyen diétát kellene követnie? Hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

Igazából nem diétázni szeretnék, mert az csak egy ideig tart, hanem életmódot váltani. A mostani életmódomban napi 1 órát kocogok, nem eszem lisztes dolgokat (max. ha valami nagy esemény van és nem lehet visszautasítani), nem eszem cukrot egyáltalán. Barna rizs meg sok zöldség és hús meg tejtermékek, tojás van az étrendemben. No meg gyümölcs. Általában napi 1200 és 1700 kcal között van az energiabevitelem.


Valahogyan életmódot kéne váltanom, valami jobb irányba még emellett (bár tudom, hogy ez se rossz már), mert a napokban kiderült, hogy PCO szindrómám van és emiatt még attól is hízok, ha elolvasom az étel nevét.


A másik kérdésem még az lenne, hogy egy ilyen betegség mellett hogyan lehet fogyni illetve van-e valaki aki szintén ilyenben szenved? Mit mondtak az orvosok? Én még csak most lettem elküldve endorkrinológiára és félek attól hogy fogamzásgátlót fognak csak felírni nekem. Nem akarok f.gátlót szedni, mert attól én még rosszabbul vagyok és hízok mint egy disznó (tapasztalat).


Az interneten olvastam, hogy van más gyógyszeres kezelés amit erre adni szoktak (attól függ hogy majd mi lesz az eredmény) és az ezt az inzulinos dolgot állítja helyre és fél éven belül megszünnek a tünetek (hízás, menzesz kimaradás...stb.stb.) Jó lenne, ha ezt írnák fel és nem csak egy hülye f.gátlót...


Szerintetek?

A kérdésem továbbra is adott: szerintetek milyen fajta ételeket egyek ami még az élvezhető és laktató kategórián belül marad? Azért hungarocellt nem akarok enni, se madár lenni...



köszönöm előre is:


170/66 26L


Várom sorstársak jelentkezésést is.


Köszi


2011. okt. 13. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tudok Neked érdemben segíteni, de hozzászólok, hogy eltegye nekem a rendszer a kérdésedet, mert kíváncsi vagyok a válaszokra. Nálam még csak a gyanú áll fenn (PCO), a kivizsgálások még folyamatban, de hasonló gondokkal küszködöm, mint Te (kb. 1000 kalóriától is már hízok, az alá pedig már nem akarok menni nem is szabad).

2011. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem 160 grammos szénhidrátdiétát kell tartanom, lassan felszívódód szénhidrátokat kell fogyasszak, barna rizs helyett basmati rizst vegyél, és menj dietetikushoz, ő pontosan el fogja mondani, hogy miből mennyit milyen időközönként ehetsz. Rengeteg olyan zöldséget ehetsz, aminek alacsony a szénhidráttartalma.
2011. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Életmód/Diéta alatt találod a javaslatokat.

Az inzulinos dolog csak akkor működik, ha a betegséged inzulinrezisztenciával is jár, de ez nem minden PCOS-nál van így.

A leírtak alapján te teljesen jól csinálod a dolgot, jobbra váltani nem igazán tudsz.

Az endokrinológus jó dolog, mert ez nem nőgyógyászati betegség. Fogadd meg a tanácsait.

A fog. gátló sem ördögtől való dolog, sok esetben megszünteti a cisztákat, és van úgy, hogy ez elengedhetetlen.

Az orvosnak mondd el, hogy híztál tőle korábban, vegye figyelembe, amikor választ. És ha attól is hízás tapasztalsz, akkor az első 3 kiló után menj vissza hozzá, mert felesleges a +20 kilót megvárni.

Kellő odafigyeléssel meg fogják találni, ami jó neked.

2011. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!