Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hét alatt 1,3kg-ot fogytam...

Egy hét alatt 1,3kg-ot fogytam. Ez normális?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok (150cm,64kg), 20 kg-ot kéne leadnom. Előző héten szombaton kezdtem hozzá, de már lement 1,3 kg. Nagy baj? Mindenhol azt olvastam, hogy törekedni kell a heti 0,5 kg-ra.

Előre is köszi az értelmes válaszokat.


2011. okt. 15. 23:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
hogy csináltad? Én is akarook:-s norm'lis am csak később nem olyan sok fog lemenni..egy ideig talan semmi de aztan ujra n eaggodj;)
2011. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem baj az. én meg azt olvastam, hogy minél nagyobb valaki súlyfeleslege, annál könnyebben adja le a kilókat. legalábbis az elején persze, a vége felé már lassabban fog lemenni.
2011. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Még nem vészes, de egy kicsit lassíts. Az egészséges fogyás hetente max 1 kg. És akkor nem fogod a dupláját visszahízni, ha abbahagyod a fogyit.
2011. okt. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de más véleményeket is szívesen meghallgatok!

Csak úgy csináltam, hogy kenyér(liszt) nincs, egész nap sok üres tea+ ha véletlenül megéheznék, karalábé(1db), paprika(1DB), kefír(175ML), saláta vagy joghurt(150ml). Ha belegondolok, összesen ma ettem 1 kistányér salátát, ittam 3l vizet, ettem még 1 kefírt és 2 joghurtot. Tudom, hogy nem vmi táplálékban gazdag, de nekem bejött(elhatározás az egész, a tesóim nagy mennyiségű csokizabálását is végig kellett NÉZNEM).

Ja, és ha vki még ír választ, a kérdéssel kapcsolatba tegye és ne azt írogassa, hogy nem táplálkozom elég jól, fejlődő szervezet......

2011. okt. 15. 23:47
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

1,3 kiló fogyás még csak aránylag sok, eleinte (vízvesztés stb.) nem is lenne feltétlen túl sok, bár azt jól tudod, hogy fél kiló körül egészségesebb lenne.

ez a tudás viszont még nem jelenti azt, hogy 13 évesen okos vagy, a hülyeség pedig már alighanem baj. legalábbis egy átvágott ütőér után mondjuk a 2. legnagyobb probléma. és ez az evés amit csinálsz, pont hülyeségre enged következtetni. mi vagy te, egy szöcske? nem kellene valami állatot enned? szüleid nem figyelnek rád? ha nagyon nem, akkor edd meg őket, igazából mindegy, de minőségi (teljes értékű) fehérjét vigyél már be a szervezetedbe, ha meg nem tudod mi az, akkor önkényes táplálkozásba kezdés előtt tanuld meg miket kell ennie egy ember növendéknek.

2011. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem táplálkozol elég jól, fejlődő szervezet...


szerinted poénból irkáljuk? folytasd azt amit most csinálsz, egy hónap mulva a kórházban meg lesz a felismerés. Ennél 100szor jobb étrendekbe is bele szoktunk kötni.


Az izmaidban glikogén található, ami a zsírhoz hasonlóan energiaforrás csak az a külömbség hogy sokkal könnyebb felhasználni.Ha koplalsz a szervezeted glikogént bont nem zsírt! a zsír az a vésztartalék, az nehezen hozzáférhető.Ha figyelembe veszem hogy ilyen pici vagy is legalább 1,5kiló glikogén van az izmaidba és minden gramm glikogén 4 gramm vizet köt meg. Tehát a másfél kiló glikogén megköt 6liter vizet. Ha elkezdessz koplalni és gyakorlatilag semmi szénhidrátot nem viszel a szervezetedbe akkor a glikogénraktáraid nem töltődnek vissza.Tehát elmondom honnan a -1,3kiló:

A szervezetedből kiürült mondjuk 0,4kg glikogén + 1,6kg víz, ez eddig -2kiló, + a elraktároztál 0,7kg zsírt.

A szervezetünk nem hülye, nem fog zsírt égetni ha egyszer felismeri hogy koplalunk, pont hogy megpróbálja elraktározni amit csak lehet.Mondok egy kicsit elvonatkoztatott példát:

Ha jönne valami nagy jégkoszak és neked lenne 1köbméter tüzifád te hogy próbálnál meg túlélni, egyből elhasználnád a meglévőt? vagy próbálnál még gyüjteni és valami egyszerűbb megoldással elkerülni a kihűlést amig lehet?

Mert a testünknek az "egyszerűbb megoldás" a glikogén felhasználása és az izomzat leépítése.


Most pedig szeretnék értelmesen válaszolni a kérdésedre:

Igen , 1,3kg teljesen normális.Hisz annak több mint fele elméletben lehetne zsír is.

2011. okt. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Dicséretre méltó, hogy változtatni akarsz, hogy kilépsz ebből az egészségtelen, csokizabálós életből, DE! amit te csinálsz, még egészségtelenebb. Koplalsz. Ezzel azt éred el, hogy lelassul az anyagcseréd, egy ideig lepereg pár kg, utána lelassul a fogyás, de te ennek ellenére tiszta roncs leszel, fáradt leszel mindig, elgyengülsz. Amit csinálsz, egyenes út az étkezési betegségek felé. Tapasztalatból beszélek. Hiába fogysz le, puha leszel. Mivel még egy hétig csináltad, oké, fogd fel úgy, hogy meg volt a méregtelenítés:) De most már állj át egészséges életmódra. Élj a közmondás szerint: Reggelizz úgy,mint egy király, ebédelj mint egy polgár, vacsorázz úgy, mint egy koldus.

Emellett a vizet természetesen igyad, mert jótékony hatással van az emésztésedre, sőt még a bőröd is szebb lesz tőle(a narancsbőr eltűnik, és az arcbőröd is sokkal szebb lesz!:)

A kenyeret sem kell elhagynod, mert nem egy fajta tápláléktól hízik meg az ember. Jobb lenne, ha például magos vagy teljes kiőrlésű kenyérre cserélnéd.

Egyél sok gyümölcsöt és zöldséget. Az édességeket, sütiket hagyd el. Ha nasiznál akkor egyél egy joghurtot, egy szelet müzlit, vagy egy maréknyi olajos magvat.

Jaaaa és a legfontosabb!! Mozogj minden nap. Mindegy hogy mit, amihez kedved van! Görkorizz, bicikli, futás, ha jön a (még)hideg(ebb) akkor jégkori, bent torna, szobabicikli.

Ismerősöm már vagy féléve csinálja, ő 30 kg-t fogyott eddig, igaz ő nagyobb súlyból indult. Én a héten kezdem el, és kirobbanó formában vagyok.

1 éve pedig a te módszeredet csináltam, lerobbantam, amit fogytam a duplája jött vissza, bulimiás lettem, pszichológushoz cipeltek, depresszióba estem, mindenkit elzártam magamtól...és még sorolhatnám.

A Te döntésed:) Én nem akartalak kioktatni.

Sok szerencsét!

Szia

2011. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ól van, azt hiszem, meggyőztetek. Még azt mondjátok meg, hogy mit reggelizzek(mint egy király)? Reggel negyewd hétkor indulok suliba, max. uzsonnát tudok magammal vinni, amit a szüleim csinálnak, és áll FEHÉR kenyérből, zsíros sonkából, sajtból. Szerintük ha gyümölcsöt viszek magammal, az túl kevés egy uzsonnára. És kenyérből csak fewhére tudok enni, mert más nincs itthon.
2011. okt. 16. 10:07
 9/11 anonim ***** válasza:
fehér kenyeret is ehetsz a lényeg,hogy ne 3 szeletet és a sajtot meg vedd ki belőle és rakj a sonka mellé uborkát mondjuk.
2011. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

vegyetek teljes kiőrlésű kenyeret.. mennyivel jobb.

kérj még 2 szelet húst bele, vigyél zöldséget, és úgy már biztos vihetsz gyümölcsöt is.

reggeli: amíg még alszol, 50-100g zabpehely (azt meg kell határozni mennyit akarsz enni) vízzel. így már van egy normálisabb, összetett szénhidrát a gyomrodban indulásnak, mellé bedobsz húst, 1-2 szelet sonkát, és a reggeli vitaminokat. mondjuk nekem c-vitamin (+ némi zöldség) és porcerősítő. mondjuk az utóbbi neked nem kell.

2011. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!