Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyek a legjobb módszerek?

Melyek a legjobb módszerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sajnos eddig nem nagyon érdekelt, hogy mit eszek és mozgok-e mellette, ezért eléggé túlsúlyos vagyok. Szeretnék lefogyni 20 kg-ot. Eléggé rendszertelenül eszem és keveset mozgok. Ételben tudom, hogy mire kell odafigyelnem, tudom, hogy egy nap többször kell enni inkább, de kevesebbet és nem egyszerre mondjuk este 11-kor. Erre odafigyelek már pár napra és szeretném ezentúl így csinálni. Így leginkább a mozgással kapcsolatos tudnivalók érdekelnének. Melyik a legintenzívebb mozgás, amivel a lehető legtöbbet tudok fogyni? Hallottam olyanról , hogy a futás nagyon jó, de másról nem nagyon tudom, hogy mennyire intenzív. A szobabicikli hasznos? (futással persze). Illetve érdekelne, hogyha letudnék fogyni mondjuk 20kg-ot mozgással, rendszeres normális étkezéssel, akkor az meglátszana? Mármint úgy értem, hogy lógna a bőröm meg ilyenek?

18L


2011. okt. 20. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kocogás, gyaloglás (élénk tempóban), biciklizés, úszás... Mondjuk a kocogást nem nagyon ajánlanám egy túlsúlyos hölgynek.


Mivel fiatal vagy, próbálkozhatsz az intervallumedzéssel. Ennek lényege, hogy teljes erőbedobásos, és lazább terheléses szakaszok váltakoznak. A legtömörebb formája mindössze 4 perces (ez a Tabata edzés). Az edzés maga nem éget sok zsírt, viszont némi zsírégetés az edzés után folyamatosan történik akár 24-36 órán át.


Fiatal vagy, így remélhetőleg nem fog lógni a bőröd fogyás után.

2011. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
legjobb a futás de persze a szoba bicaj is hatásos, lényeg hogy rendszeresen csináld legalább 40 percig.
2011. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy mit mozogsz csak minden napos legyen és aktív.

Az étkezésre meg jól oda kell figyelni.


én kétszer fogytam mozgás és diéta nélkül. egyszer mikor napi kb 4 km-t gyalogoltam oda vissza a munkahelyemre (vagy is buszhoz), a másik miután a kislányom megszületett, ahogy jobb idök lettek egyszerüen olvadtak a kilók mert egésznap mentünk, minimum 2 km-t naponta, meg le a lépcsön fel a lépcsön és ugye a gyereket lent nem hagyhattam így vele együtt kb 10x naponta + mosást cipeltem mellette meg egy csomó mindent. habár nem is zabáltam mellette, de normálisan étkeztem.


amúgy aktív mozgás, és fogyokúra.

2011. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2011. okt. 21. 05:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!