Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Legnormálisabb diéta/fogyási...

Legnormálisabb diéta/fogyási mód? TAPASZTALATOK érdekelnek, nem a tudományos bla-bla-bla.

Figyelt kérdés

90 naposat itt lehúrrogták, a kalória számolás nekem nem megy (nem is erőltetem, nem fogom számolni hány gr szénhidrát van vmiben, stb.), a "normális" étkezés sem, mert nem ízlik a zabpelyhes joghurt, sem minden nap a csirkemell (hús). Gombát utálom.

Ezek után van valami értelmes étrend, amit tudnék követni?

MOZGÁS most nem kérdés, tehát hagyjuk az olyan válaszokat, hogy "nehogy mozogj, a mozgás az ördögtől van".

Köszönöm az értelmes ötleteket!


2011. okt. 24. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

egyél fele annyit mint eddig,

én ezzel a módszerrel adtam le ,máig 11 kilót

2011. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

olvasgasd a lifetilt blogot..nekem az segített, de nagyon.


lifetilt.blog.hu

2011. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Olvastam:S Nem tetszett, annak a fickónak a stílusa idegesítő. Egy suttyó paraszt stílusában ír (hogy valóban az-e, nem tudhatom, nem beszéltem még vele).
2011. okt. 24. 14:42
 4/19 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz. Komolyan. A dietetikussal össze fogtok tudni állítani egy olyan étrendet, ami megfelel neked minden szempontból.
2011. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Igen, és a legtöbb fogyni vágyó nőnek erre a stílusra van szüksége, hogy helló, ébresztő, valamit nagyon rosszul csinálsz! Szerinted miért írnak neki annyian, hogy segítsen? Mert ő nem rejti véka alá a véleményét, kimondja, amit gondol, és láss csodát, rohadt jó eredményeket ér el rövid idő alatt.


Én követtem az ő programját, és megváltoztatta az életemet, pedig nem tudom, hány dietetikus és személyi edző zsebét tömtem már tele előtte. Erről ennyit, persze nem kell követni a tanácsait, csak a kérdésedre válaszoltam.

2011. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

egy normális étrend kéne: van!


normális étkezés is létezik hidd el, nekme sikerült és nagyon egyszerű


reggelire egyél szendvicset(teljes kiőrlésű kenyér) hozzá sonka, soványabb sajtok, zöldségkrémek, körözött, tojáskrém, fűszervajak, főtt tojás, hal, húskrém és hozzá zöldség

ugyanilyen kenyérből tudsz csinálni bundáskenyeret és rá teszel egy szelet light sajtot és sütőben! sütöd meg meg melegszendvicset is csinálhatsz így (persze szendvicssütőben is) csak ne szalonnát, meg kolbászt tegyél ré hanem pulykapárizsit, sonkát, sováyn sajtot, paradicsom, hagyma, brokkoli stb

de piritós mézzel/lekvárral (jobb ha nem a bolti cukrozott hanem te csinálnáld) túrókrémmel stb

zabpehely is finom ha nem szereted a joghurtot tejjel, gyümölcsléve is lehet enni, beleteszel gyümölcsöket, aszalt gyümölcsöket, piritott magvakat, kis mézet, darált diót stb

tízórai rágcsálj almát, répát, céklát, savanyú/nyers káposztát, karalábét, mandarin, körte, narancs, cukormnetes müzliszelet, pár szem korpás keksz/korpás lapos kenyér, sütőtötk kis mézzel darált dióval nagyon finom


ebéd ehetsz mindent lényeg az elkészítés:

lehetőleg finom zöldséglevest, ragulevest, tojáslevets, fahéjas gyümölcsleves, fűszeres paradicsomlevest stb krémlevesek(joghurt habaraás, keményítő stb, önmagával turmixolni)

második rakott ételke-sováyn darálthús, joghurt/kefír, minimális kis olaj, sok sok zöldség, főtt tojás, egytálételeknek szintúgy pl zöldséges rizseshús-sovány hús sok zöldséget keverj bele, rizs, főtt krumpli, főzelékek, feltét hús, hal, tojás, ezek párolva/főve/grillezve/roston sütve stb, nem kell a csirke ha nem szereted, főtt tojás, sovány sertéshús, marhahús ezekből finom pörköltöket tudsz csinálni(na persze nem sok olajon csak épp annyi amennyi a hagyma dinszteléséhez kell, és több vízzel kell felengedni meg paradicsom, hagyma, paprika, fűszerek az íz miatt de nagyon finomak) máj, pulyka, kacsahús, tokányok stb

tojásos lecsó, lecsós tarhonya sült husival, fasírt-hozzá tudsz tenni reszelt céklát, répát így zöldségfasírtnak is ellehet készíteni, sütőben süsd meg nagyon finom, pürék-pl sütőtökből nagyon finom, spenót, sóskamártás főtt krumplival, tojással

tésztákat is ehetsz na persze ne mindennap de hogy változatos legyen az étrended kell az is válaszd a durum tésztát és a teljes értékű gabonásat hozzá zöldségszósz, bolognai, husos szószok sováyn reszelt sajt(mozzarella nagyon finom), káposztástészta, krumplis tészta savanyúval

párolt zöldségek, savanyúság, saláta

töltött zöldség hússal/hallal/túróval/tojással/sajttal stb


vacsorára már csak könnyebbet pl egy szelet tk eknyér sonkával, sajttal, zöldségekkel, túró zöldséggel, almával-fahéjjal, főtt tojás, halak, husok, lényeg itt is az elkészítés, de ha maradt az ebédből abból is nyugodtan ehetsz, valamilyen husos leves, zöldségleves stb

2011. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

én beszéltem már vele, és élőben nem suttyó annyira :) tök segítőkész volt, mindent elmondott, ha ő nincs sose sikerült volna 10 kilót leadnom 2 hónap alatt! :)


a blogon pedig azért ír így, mert ha kispillangókat írna meg csomó cukiságot, akkor akiken tényleg segíteni akar, azok nem fognák fel...

ha nekem azt mondja valaki, hogy jajj nagyon szép vagy így, de ha van kedved lefogyhatsz, de a világért se, nekem így is tetszel, akkor soha nem kezdek bele a diétámba. de amikor valaki a pofámba mondja, hogy igen, el vagy hízva, és ha így folytatod, akkor eljön az a nap, amikor már szétfolyik mindened, és igen, emiatt 90%, hogy elhagy a pasid, akkor azért már nem tudok rózsaszín álomvilágba menekülni meg hitegetni magam, hogy nem is olyan gáz ez.


Na ennyit Tomi védelmében csak :)

2011. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Esetleg elmondhatnád, hogy mit eszel szívesen... De már annyira sokszor kérdeztél, nem értem mit nem lehet ezen érteni. Kevés szénhidrát, kevés zsír, sok fehérje. Ha nem tetszik a hús, egyél tofut meg tejterméket (csak akkor ugye sok lesz a zsírfogyasztás), meg járjál utána, hogy a vegák mivel pótolják a fehérjét. Hadd ne mi járjunk utána helyetted - vega témakörben biztos találsz okosságokat.


Reggel szénhidrát, este fehérje, napi ötszöri étkezés, finomított cuccokat felejtsd el, nem olyan borzalmasan bonyolult ám!


Tessék kikerestem neked a vega fehérjés kérdések közül a hasznosakat, nehogy mozognod kelljen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..

2011. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nme foglak leoltani én is, tehát térjünk a lényegre.


Én az első 7 hónapban (életmódot váltottam), arra figyeltem, hogy kevés szénhidrát, sok fehérje. Mondanom sem kell, hogy a kalória-decifitre nem igazán figyeltem, mert a "szénhidrát az ellenség, fehérje a barát". 7 hónap alatt kb 5 kg-t fogytam, 120 kilóból.


3 hónapja viszont már nem figyelek erre ennyire, van, hogy vacsira is lecsúszik egy zsemle, vagy gyümölcs. Tehát nagyjából próbálok 1200 kcal alatt maradni. 3 hónap alatt fogytam már 11 kg-t...

2011. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

TAPASZTALTAM, hogy a kalóriaszámlálás, étkezési napló vezetéssel, konyhamérleg használattal teljesen normális módszer, nagyon hatékony, kiszámítható eredményt hoz, beválik. Emellé cukor és liszt kiiktatása vagy alkalmi szintre szorítása, fehérjében és zöldségben gazdag étkezések, napi sokszor kis adagokban.

Nekem -11 kiló kb. hat-hét hónap alatt. Az elért tömeget négy-öt hónapja tartom kisebb ingázásokkal (ami zömmel ugye a vízháztartásom), és továbbra is fogom.


Ha én, akit különtanár mellett is jóindulatú hármassal rugdaltak végig matekon, és érettségi óta (azaz lassan 12 éve) egyáltalán nem foglalkoztam semmilyen számolással ezt leszámítva, képes vagyok rá, akkor bárki más is képes rá. Ráadás: a lustaság halálos bűnének hitelesen megszemélyesített szobrát rólam lehetne mintázni, mégis megy a dolog. Nem ördöngősség.

2011. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!