Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék helyesen és megfelel...

Szeretnék helyesen és megfelelően táplálkozni, és pár kilótól megszabadulni, milyen diétát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A célom 5 kg mínusz lenne, de úgy szeretném ha lemennek a kilók, akkor sem hagynám abba a diétát, hanem átváltanék a helyes étkezésre, de megmondom őszintén nem vagyok vele tisztában, hogy hogyan kell helyesen és ésszerűen táplálkozni??:-(
2011. okt. 25. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennek nincs kőbe vésett bibliája. Én azt vallom, hogy mindent egyél, de mértékkel. Mások szerint el kell hagynod a kenyeret, tésztát. Megint mások szerint a húst.


Leginkább tapasztald ki, hogy neked mi esik jól, és azt edd. Ha keveset eszel, csokoládéval is fogyni fogsz :)

2011. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tökéletesen egyetértek az elsőkével
2011. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell találnod a saját utadat. Én is most épp ezen vagyok. Amit nagyon szeretsz, azt úgysem fogod tudni teljesen elhagyni, ha meg megvonod magadtól, akkor annak hamar bezabálás lesz a következménye.


Egy jó tanács - saját tapasztalatból. Kezdj el írni mindent amit eszel, akár blogot is írhatsz, nem baj ha meg vannak az érzéseid, gondolataid is leírva. Ha valamit iszonyatosan megkívánsz, ne kínozd magad, edd meg. De utána nézd vissza az aznapi kajádat, és gondold át mi okozhatta hogy olyasmit kívántál ami nem egészséges. Nálam általában pl. a víz hiány, vagy ha kimarad egy étkezés, vagy nem eszem eleget mert rohangálok, az eleve determinálja az esti falásrohamot.

Kezdd el magad szoktatni az új ízekhez, kísérletezz!

Az alapvető célokat pedig mindig tartsd szem előtt! Kevés szénhidrát, kevés ízfokozó, tartósító szer, előrecsomagolt termék, stb. Sok fehérje, sok zöldség, sok gyümölcs. És nagyjából számold a kalóriákat, mert könnyű eltévedni velük. Elég nagy különbségek vannak bizonyos dolgok között, nem is gondolnád. Úgyhogy azért figyelj, mert az egészséges ételek is hízlalhatnak. Idővel át fogod látni, hogy mi az amit annyira szeretsz, hogy inkább beleszámolod minthogy lemondj róla, és lesznek olyan dolgok is, amiknek meglátva a kalória értékét arra jutsz, hogy erről lemondasz.

Keveset sózz, nagyon sok vizet igyál.


Ezek az alapvető irányelvek. Majd megtalálod azt, amire neked személy szerint szükséged van, és egy életen át tartani tudod, csak adj magadnak időt.

Én is éppen ebben a kísérletezős fázisban vagyok, meglepően tanulságos és érdekes.

2011. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy válaszolt!Megfogadom a tanácsaitokat!!:-)
2011. okt. 25. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!