Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni diéta alatt a...

Mit lehet tenni diéta alatt a fájó hassal? Ennem kéne valamit? Mitől lehet, ha normális étrendem van?

Figyelt kérdés

A mai napom így néz ki:

12 dkg túró, 1 szelet rozskenyér, 2 paradicsom

1 narancs, 3 kiwi

15 dkg párolt csirkemell, 200g párolt brokkoli, 50g főtt krumpli

3 főtt tojás, zöldség

fehérjeturmix


ez öt étkezés, nem mindig ez, reggelire van zabpehely is, vagy ebédre krumpli helyett rizs, csirke helyett hal, uzsira túró...

most voltam futni, és utána már csak a turmix maradt kajának, viszont hiába ittam meg, éhesnek éreztem magam, és a gyomrom nagyon fájt utána. most megettem egy müzliszeletet, hátha jobb lesz, de csak az éhség múlt el, az az éles fájdalom megmaradt :S


mitől lehet? lehet, hogy sok a savam? mit kéne ilyenkor ennem, hogy felszívja, ami nem hizlal annyira?


2011. nov. 16. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez az egyik baj a diétákkal, hogy ez nagyon egyéni kell hogy legyen, mert nem vagyunk egyformák. A diéta valahol egy megvonás a szervezettől, amit sokszor nehezen visel. Nem véletlenül ajánljuk itt sokan inkább az életmódváltást, az nem jár ilyen tünetekkel és egy életen át fenntartható ellentétben a diétával. A diéta akkor kell, ha valakinek az egészsége ezt szükségessé teszi. Cukorbetegség, chron betegség, köszvény...stb

Egészséges szervezetnek nem kell diéta!

Én most a helyedben leállnék erről. A napi többszöri étkezés az jó, csak térj egy picit vissza ahhoz az étrendhez, ami nem okozott ilyen gondokat. Természetesen nem az egész mennyiségre. Csökkentsed és közben figyeld a szervezetedet. Azonnal jelezni fogja, ha valami nem stimmel, mint most is! Folyamatosan iktassál be újakat, cserélgessed az ételeket, csak a mennyiségre figyelj és arra, hogy ne fogyassz cukor ill. édesítőszer tartalmú ételeket, italokat és a fehérlisztes dolgokat kerüljed. Vigyél be elegendő mennyiségű vizet is. Szerintem el fog múlni a fájás.

2011. nov. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

diéta-életmódváltás... mindegy, hogy hívjuk, számomra ez az életmódváltás. úgy értem amíg le nem megy a felesleg, 1500 kcal ilyenekből, aztán hasonlókkal súlytartás, ami persze megengedőbb, beleférnek a régi ételek kis mennyiségben. de nem akarok 5 kg-val fél évig vacakolni, 2-3 hónap múlva már súlytartást tervezek. eddig is így ettem, csak az utolsó 2 napban fájdult meg a gyomrom és mindig futás után.

nekem a cserélgetés régebben se jött be, mert előbb-utóbb mindig visszatértem a régihez (hamburger krumpli csoki). ez így működik, már azon a téren, hogy előre le van fixálva az étrend, ki van számolva a kcal, így nem eszek félre. fogytam is tőle 3 kg-t 1 hónap alatt. csak ne fájna a hasam :(

2011. nov. 16. 08:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Okés, ezt te tudod.:)
2011. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gyomorfájás betegség miatt is lehet, ami élelmiszerbiztonsági problémától valljuk be.. egészen más dolgokig sok minden miatt is lehet. enni mit is.. nem eszel különösen megterhelő ételeket, tápanyagokra meg szükséged van. azt írtad a fehérje turmix után fáj ugye? de csak újabban? tehát eddig nem volt probléma ugyan azzal a készítménnyel?
2011. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazából futás után kezd el fájni, és ezt az éhségnek tulajdonítottam, de hiába ittam rá a turmixot, nem lett jobb. vannak olyan napjaim, amikor este megengedek magamnak egy szelet rozskenyeret, olyankor nem fáj, mert gondolom a ch segít. de ugye este azt már nem nagyon kéne enni...
2011. nov. 16. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!