Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 165cm-en 90kg vagyok.10,5...

Becsee kérdése:

165cm-en 90kg vagyok.10,5 hónapja szültem a lányom azóta szedtem fel 14 kg-ot. Nem eszek többet mint a terhesség előtt, és csak hasra jön a zsír! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szülés után a női szervezet egy kicsit átalakul és amolyan létfenntartó állapotba vált. Ezt a természet adta a baba miatt. Valakinél ez erőteljesebb, sőt hormonális változás is fellép szülés után. Ez ne keserítsen el, tejesen normális.

14 kg nem a világ, ha ésszerűen étkezel és mozogsz le fognak menni azok a kilók.

Az első lépésként hagyj el minden cukros/édesítőszeres, ételt-italt, és a finomlisztes dolgokat. Akár szoptatsz még, akár nem, ezzel rosszat NEM teszel. Fogyókúrázni tilos szoptatás alatt, de a cukor és finomliszt megvonással csak fellélegzik a szervezeted.

Ha van időd mozogj, egy székben ülve is lehet hasizom gyarkolatokat végezni, sőt karra és lábra is dolgozhatsz!

2011. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*cukor és finomliszt megvonással csak fellélegzik a szervezeted.


Gondolom, még soha életedben nem szoptattál...


Kedves kérdező, kérj hormonvizsgálatot és fordulj dietetikushoz. A 165 cm-hez a 85 kg is sok volt, arra ráhízni még 14-et (akár szoptatás alatt is), főleg úgy, hogy közben nem eszel többet, nagyon nem normális, még ha az előző így is akarja beállítani.

2011. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress dietetikust, én is azt javaslom. Nincsen semmi baj, ez azért nem a világ vége, de foglalkozz a kérdéssel! :)
2011. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 14:36!


Vannak emberek, akik semmi információból hatalmas következtetéseket tudnak levonni, te is közéjük tartozol.


De, mindenki úgy bánik az egészségével ahogy akar, hidd el nekem nem fontos, hogy te eszel-e cukros/édesítőszeres ételeket/italokat. A válasz NEM neked szólt.

Mielőtt bárkinek is sommás véleményt írsz, nem ártana előtte egy kicsikét informálódnod az adott témáról.


Kedves Kérdező!


A finomított cukrokra SEMMI de semmi szüksége a szervezetnek, csakúgy mint a finomlisztes dolgokra. A dietetikust -ha már ezt ajánlották- válaszd ki nagyon körültekintően, mert sok közöttük az olyan, akire a kiskutyámat sem bíznám rá....

2011. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Gondolom, még soha életedben nem szoptattál... "

Mi az összefüggés, azt nem tudom én sem...

Attól még, hogy nem visz be valaki finomított lisztet és cukrot szoptatás alatt, nem lesz semmi gond, ha nem sz@rokat eszik, és megvan a megfelelő energiamennyiség, vitamin és ásványi anyag. Ami pedig nem a fehérlisztből meg a kristálycukorból jön...

(Szoptattam egyébként. Nem sokáig. És akkor még nem voltam annyira jártas a témában, és 80 kg voltam a 165 centimhez. De ha még1x lesz lehetőségem, mindent másképp fogok csinálni, hogy minél tovább szoptathassak.)

2011. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévhit, hogy folyton szénhidrátot kell enni szoptatás alatt.

Minőségi szénhidrátot kell enni ( és persze minden mást ami egészséges), de minden az iváson múlik. Sok anyuka nincs ezzel tisztában így szinte csak zabál, nem rád értem kérdező, mert nem tudom, hogy te ilyen vagy-e.


Én is szoptattam, volt tejem bőven úgy is, hogy nem ettem tésztát és nem raboltam ki napi szinten a pékséget sem. Ellenben rengeteget ittam és vitamint szedtem.


Egyébként szülés és szoptatás után is sokkal jobban ragaszkodik a szervezeted a kilókhoz. De csak az eleje nehéz (:


Én is dietetikusnak tanulok, annyi jó tanácsot adok neked, hogy ne higgy semmi csodaszerben amit esetleg ajánl. Csak a táplálkozás részét fogadd el.Sajnos ez a szakma is tele van élősködőkkel.

2011. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már nem szoptatok,cukros,lisztes dolgokat nem eszek,mert cukor beteg vagyok,liszteseket meg már június óta mert tudom hogy azok hízlalnak.pajzsmirigy vizsgálatra fogok elmenni mert a háziorvosom is azt mondta hogy ez nem normális!!!!!Remélem sikerül rájönni a a betegségem okára!!Még egyszer köszönöm a válaszokat!!!

2011. nov. 26. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!