Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem ízlik a Milka csoki?

Miért nem ízlik a Milka csoki?

Figyelt kérdés

Régebben a fogyó előtt ez volt kb az étrendem:


kenyérfélék, vaj, csoki, hús, zöldségek, tejtermékek, gyűmölcs, nem sportoltam.


kenyér és a csoki napi szinten ment és nem kis adagban. Imádtam a milka csokit annyira, hogy azt a nagy 500 G-os táblát egy ültében meg tudtam enni és csak az volt az a mennyiség amit "éreztem" is.


Most fogyó és életmódváltás miatt ez az étrendem:


hús, tej, nagyon ritkán valami szelet torta v süti, sok zöldség, gyümölcs, minden nap 1 óra kocogás vagy futás.


csokit nem eszem. Fogytam 5kg-ot 1 év alatt, igaz nem sok, de azt nem értem, hogy miért állt be nálam az, hogy nem hat meg a milka csoki?!



A napokban ajándékba kaptam ilyen csokit és ettem is egy pár kockát, de a többi kockát (amit törtem) le kellett raknom és nem a fogyókúra miatt, hanem az íze miatt. Emlékszem az ízére és tudom, hogy jó volt, de most valahogy ez az íz nekem nem esett jól. Le is raktam a többit és odaadtam a tesómnak. Biztos, hogy nem volt romlott vagy ilyesmi.


Ennyire átállt volna az ízlésem?


Régen gyűlöltem a süteményeket, nem ettem meg semmit, csak csokit voltam hajlandó enni töményen.


Most meg megeszem a sütit, ha adnak és jól is esik az íze. Hogy meg van sütve...stb.stb. és csokiból meg egyedül csak az étcsoki ízlik.


Amúgy nem eszem minden nap édességet. Egyáltalán nem kívánom, én a húsra vagyok szokva nagyon...valahogy számomra a hús sokkal jobban kielégít, mint valami édesség.


Régen ilyet el se tudtam volna képzelni.


Miért van ez?


(Amúgy még 10 kg fogyás vissza van nekem...)


170/67-68 27L


2011. nov. 28. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is 500g milka,csak 300g,mikulásra vettem is egyet magamnak mert jól néz ki ,bár nem vagyok csokis,csak megkóstolom :)


Velem is volt olyan hogy amit régen sokat ettem arra ráuntam és nem kívántam soha többet. Mióta fogyózol?

2011. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Velem is pont így van! Én is diéta miatt kerültem a csokit és nekem is a milka vot a kedvencem, de vettem a napoban és és csalódott voltam.Nem volt meg az bársonyos édes érzés.Meg az a fantasztikus íz. mintha sima csoki lett vola. szerintem a milkával lett valami. Gondolom túl sok benne a szója XD
2011. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem fogyózom, de én is érzem, hogy nem olyan a Milka mint régen volt. A Boci sem :-(
2011. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jaja,a boci....

Mióta reklámozzák hogy több kakaót tettek bele azóta vacak :(

2011. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Boci szlovák gyártmány, és teljesen más az összetétele, mint régebben. A Milkát is azért érzed másnak, mert valóban más. A Magyarországra hozott Milkákat nem német és svájci gyárak állítják elő, hanem kínaiak, ottani alapanyagokból.
2011. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Antimod ***** válasza:

"és csokiból meg egyedül csak az étcsoki ízlik."


Nincs ebben rendkívüli. Ezzel én is így vagyok, mióta étcsokit eszem (kb. 70%-osat), azóta nem bírom megenni a Milkát, a múltkor kétszer is majdnem rosszul lettem tőle, végül feladtam, hogy megegyem (ajándékba kaptam).

2011. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Palm ez nagyon kiábrándító. Jocipiac mellett lakom, ha valami ételhez közük van képtelen vagyok megenni. Hihetetlen, hogy Magyarországra mindenből a szarabbat hozzák. Erről olvastam korábban is, hogy pl a Magyarországon forgalmazott Persil sokkal silányabb minőségű és persze drágább mint más országokban.
2011. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Antimod ***** válasza:

"Erről olvastam korábban is, hogy pl a Magyarországon forgalmazott Persil sokkal silányabb minőségű és persze drágább mint más országokban."


Bóvlinak bóvli. :( Sajnos amíg nem vesznek minket komolyan, ez jár. És ez egész (Közép-)Kelet-Európára vonatkozik.

2011. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, elég ciki, hogy a külföldi gyártóknak van képük ide mást küldeni, mint nyugatabbra. De még nagyobb ciki, hogy hagyjuk. Senki semmit nem tesz.


Képzeljétek el, ha mondjuk a németek észlelik, hogy a Svájcban vett valami más, mint a náluk kapható ugyanaz. Másnap már ettől lenne hangos Európa, a Bizottságok vésztörvényszéket ülnének, bírságok és szankciók és rendeletek születnének.

De mi csak esszük továbbra is a ...


Amúgy még a Tibi egész jó, vannak az étcsokijai, azok finomak. Magasabb árkategória, de komoly minőség, kézműves, magyar gyártmány a Stühmer. Sajnos kevés helyen kapni. A Lindt elég kiegyensúlyozottan teljesít, talán a cirka 1000 forint/tábla áron még nincs pofájuk "utánzatot" hozni.

2011. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pandamanci válasza:

Én úgy találtam a kérdésedre, hogy kerestem a Milka régi összetevőit.

1991-ben jött Magyaországra és határozottan emlékszem, hogy azért szerettem meg jobban, mint a többi tejcsokit, mert volt egy különleges (talán) mandulás aromája.

Valahogy ez hosszú évek óta eltűnt, még mindig eszek Milkát jobb híján, de soha nem adja meg azt az ízélményt, amire vágyom.

A diétádnak semmi köze az ízlésed változásához.

Maximum, ha az ember 21 napig nem fogyaszt cukrot (vagy cukortartalmú bármit) akkor utána nem tud hiányozni neki.

De mivel a sütire gerjedsz (érdekes fogyókúra) ez a verzió nem állja meg a helyét.

Az ember ízlése állítólag 7évente változik, mert akkor teljes sejtmegújulás megy végbe a testében.

Tudom, hogy régen írtad a kérdést, de én most találtam rá.

2016. márc. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!