Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hetente hányszor, mennyit...

Hetente hányszor, mennyit fussak, hogy látsszon?

Figyelt kérdés

Nagyon megerőltetően a térdeim miatt nem tudok futni, de 10-15 kilót még le kellene adnom (már lement ennyi)


Most azon vagyok, hogy felpörgessem az anyagcserém, ez mellett ugye kell a sport is. Párom azt mondta a futás/gyors gyaloglás a legjobb.


Valahol azt olvastam, hogy 1km futás/gyorsgyaloglás kb. 900kcal-t éget el. ez igaz? (megközelítőleg)


ha nem, kb. 1 óra intenzív gyaloglással mennyit égethetek?

160cm 72kg vagyok, ha ez számít valamiben



Ha nem jó az egy óra, akkor mennyit, vagy hogy csináljam? Vagy legyen az pl., hogy akkor ma megcsinálok 3km-t, és abbahagyom, nem nézve az időt?

Az idő, vagy a megtett táv a fontosabb???


Soha életemben nem futottam (napi szinten, sportként), szóval semmit sem tudok.


Minden nap fussak, vagy minden másnap, esetleg egy nap futás, egy nap súlyzós (láb, kar, has... ) edzés?


létszi, segítsetek!!!


és kb. mikorra lesz látható eredménye??


(plusz kérdés: 160cm.hez a 31es nadrágméret nagyon sok??? rámjönne a 30as is, de szerintem gusztustalan, ha belevág a derekamba)



köszi aki elolvasta és segít!


2011. nov. 28. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Most télen ne kezdj el futni, kocogni, mert ha nem vagy elég edzett az többet árt mint használ.

Kondiban a futógépen való ertőteljes sétát vagy kocogás javaslom, esetleg biciklizést, vagy az evezőpadot.

A szervezeted jelezni fogja mennyit bírsz. Hiába írnék kezdetek legalább 20 percet, nem fog menni. Kocogj, tekerj annyit, amit eleinte bírsz és folyamatosan emeld a percek számát, amíg el nem éred a kezdő 20 percet. Pihenő napot tartsál feltétlenül, de ez nem azt jelenti, hogy a kanapén nassoljál:)))

Sem az idő sem a megtett táv nem számít, az számít, hogy csinálod és kihozod magadból a legtöbbet! Mindenkiek máshol van a határ, te is találd meg a tiédet és küzdj.:)

A nadrágmérettel ne törődj, olyat viselj, ami kényelmes, nem szorít sehol, majd idővel elég lesz a kisebb szám is, ne türelmetlenkedj, hisz a kilók sem 2 hét alatt kúsztak fel rád....

2011. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jajj, természetesen teremben gondoltam :)
2011. nov. 29. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
1 km futás 900 kcal? Ha ez igaz lenne, akkor én már régen 45 kg lennék...
2011. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, itt van az órában a hétvégi futásom:

1 óra = 850 kcal

Egyénenként és intenzitástól függően kb. 600-tól 1000-ig terjedhet...

Én csak télen futok, ez az alapozó edzésem része. Természetesen szabad levegőn, lehetőleg nem aszfalton. A kerékpár kíméletesebb az izületeknek, de télen csak teremben lehet elkezdeni, az pedig nagyon unalmas. Nagyon jó még az úszás, de költséges és időigényes.

Kezd fél órával. Lehetőleg pulzus kontrollal. Heti 3-4 alkalommal. Nem baj, ha az első 2 hétben bele sétálsz.


Miért teremben akarsz futni?

2011. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!