Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felülés és futás, kevesebb...

Felülés és futás, kevesebb evés. Hatásos lenne?

Figyelt kérdés
6-7 kg akarok fogyni kevesebbet étkezni (vagyis ugyan annyit csak csökkenteni a mennyiséges és nem enni annyi zsírosat) le lehet vele fogyni? hosszabb mint diétával? valaki csinálta már így?
2011. dec. 6. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez diéta. :-)
2011. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A diéta csak tünetenyhítő, ami azt jelenti,hogy adott esetben gyorsabban lefogysz, viszont mivel hosszú távon nem diétázhatsz, az elért eredmény megtarása szinte lehetetlen...hacsak utána nem tér át az egészséges életmódra.

Nem csak zsírosat nem kellene enni sokat, hanem cukrosat, finomliszteset sem. Sőt az utóbbiakat egyáltalán nem kellene.

Azzal, hogy kevesebbet eszel még önmagában nem biztos, hogy jó úton jársz. Többször de kevesebbet, ez már jobban hangzik. De a mozgás nagyon kellene ám!!!

2011. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Krisz85 ***** válasza:

Jól mondják, nekem az a véleményem jó pár ezer szakirodalom elolvasása után, továbbá jó pár sikeres diétás szálkásítás után, hogy ez az ugyanazt eszem, de kevesebbet eszem dolog nem működik sajnos a gyakorlatban. Vagy átállsz arra, hogy digitális mérleg, magadra főzöl és a kaját grammra pontosan méred, és vezeted, mit hogyan miből mennyit és mikor ettél, és erre ráállsz a szemét kaját pedig egy életre elfelejted, és persze mozogsz is rendszeresen, vagy az egész halott ügy, ez használ, semmi más, viszont az eredmény minősége is olyan lesz hidd el nekem bátran. Ne akarj gyorsan eredményt elérni, az emberi test nem így működik, rá kell állni egy diétás étrendre, kiszámolni mindent és kontroll alatt tartani, feljegyezni, és akkor sikerül. Elmondom csak most neked hogy én hogy csinálom:


Vasárnap nagydolog után megmérem magam ruha nélkül, feljegyzem, van erre egy jó kis tápanyag összekészítő szoftverem (Vidaone diet and fitness www.vidaone.com - netről le lehet tölteni ha ügyes vagy), beírom, és ennek megfelelően alakítom ki a kalóriamennyiséget is.

Napoonta beírom a kis programba hogy mit hogy fogok kajálni, kiszámolja automatikusan a kalóriát fehérjét szénhirátot zsírt, megfőzöm, és megeszem, a kaját grammra pontosan mérem, és szombatonként a tükröt veszem alapul kontroll gyanánt aztán csak a testsúlyomat, majd kezdődik az egész előről hétről hétre. Ha nem változik a súlyom ha pl fogyni akarok, akkor kicsit visszaveszek a szénhirátból vagy emelem az edzés intenzitását, több aerob edzést iktatok be, stb, lehet játszni vele, amit minig használok:


-multivitamin csomag, megfelelő zsírbevitel (omega 3 és omega6 zsírsavak, illetve napi 6 liter víz) néha gyógytea ízesítés nélkül persze,


Meg lehet szokni és érezni fogod a különbséget, közérzetbe, én már több mint 6 éve élek így, egyik napról a másikra váltottam, dobtam ki a lisztet, cukrot és sót itthonról, néha eszem szemét kaját is persze, nem kell aszkéta életet élni, de a hangsúly a néha-n van. Meg lehet csinálni, lehet finomra a kaját, pl imádom a spagettit, tudod hogy csinálom meg hogy diétában is jó legyen? telj, kiörl tészta tescos-, paradicsom kifőz, passzíroz, tengeri só, egy fej hagyma, oliván mmegpirít, csirkemell darálva összerak, kész a diétás spagetti, minden ami kell, és finom is, jah és fűszerek persze. Semmi ördögi nincs benne, és el is fogy egy napi adag, persze az összetevőket grammra pontosan nyersen megmérem, és láss csodát van is eredménye, és Neked is lesz ha így teszel hidd el, jah és hogy drága e: ezt figy:


Tészta 500 g - 239 ft / fele elég egy napra

Paraicsom jelenleg ma néztem tescoban 350 ft kg, fél kiló elég itt is,

csirkemell filé darálva 550 ft fél kiló a piacon

fűszereket nem számolom, és azt hiszem ennyi, nos nézd meg a felvágottak mennyibe kerülnek, 2300 ft egy kiló, mi VAN??????! szeirntem aki azt mondja helyesen táplálkozni drága dolog az nagyon el van veszve, vagy még sosem táplálkozott egészségesen, ránéz az összekészített salátakeverékekre a tescoban és elájul hogy drága, de azt már nem nézi, hogy 5x annyit tdusz magadnak elkészíteni fele annyi pénzért, csak ahhoz korábban kell kelni reggel. :-)


sok sikert tényleg!

2011. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen hatásos
2011. dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!