Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok napi 800-900 kalóriánál többet megenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy. Össze van szűkülve a gyomrom - kórházban voltam, ahol 5 napig enni-inni nem kaptam. EZ már egy hónapja volt, de azóta nem sikerül visszaállni. Ha kicsit többet eszek, hányingerem lesz, nem tudok mozdulni, azonnal le kell feküdnöm. Ennyi kalóriabevitellel tényleg nem lehet fogyni? Csak mert nem erőltetném a visszaállást, ha nem muszáj.
2011. dec. 7. 07:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is igényelne a szervezetem több energiát szerintem, ugyanúgy végig tudom csinálni a napi 1 órás tornát, nem vagyok fáradékony, nem alszom többet. Sőt, kevesebb alvás is bőven elég.
2011. dec. 7. 07:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is oszlassuk el a mítoszt, hogy összeszűkölt a gyomrod. Nem szűkölt össze. Mindenkinek kb. ökölnyi gyomra van üres állapotban, ha eszik, a kaja tágítja ki akkorára, amennyi kaját eszel.

Azt elhiszem, hogy a koplalás tönkreteszi, és emiatt nincs étvágya az embernek, de ez nem történik meg 5 nap alatt.


Meg kéne vizsgálni, miből jön össze a 900 kalória. Fogyást emlegetsz, feltételezem, hogy viszonylag diétás menüből szedegeted össze a 900 kalóriát. Ezt hagyd abba, amíg teljesen helyrejössz! Tessék magas kalóriatartalmú ételeket enni, azokból kis mennyiségből is megvan a szükséglet.


LEHET fogyni 900 kalóriával, DE nem érdemes. Egyrészt hosszú távon veszélyes és egészségtelen, idő kérdése, és betegséghez vezet, amit baromi nehéz helyrehozni, mert nem náthás leszel... Az, hogy ki mennyi idő után betegszik meg, az általános állapotától függ.

A durva HÍZÁS akkor következik be, amikor az ember abbahagyja a 900 kalóriás koplalást, és eszik helyette 1400-at (pedig igazából 2000-re lenne szüksége). De a tönkrevágott anyagcsere pánikszerűen tartalékol mindent.

Azért mondják, hogy nem lehet fogyni, mert az eredmény minden esetben nagyobb hízás, mint amennyit lekoplaltál.


Ha egyedül nem megy, kérj orvosi segítséget. Bizonyos vitaminok étvágycsinálók és úgy tudom, pl. a paradicsomlé is ilyen.

2011. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a szervezeted mennyi kalóriát igényel kb., itt tudod kiszámolni.

[link]


Ha kijön pl. 1800, én elhiszem, hogy 1700-nál nem igényelsz többet. De azt nem hiszem el, hogy 900 elég, bárhogy érzed. Hosszú távon nem fog működni.

2011. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:
Jaja jól mondják az előttem szólok, sajnos nem megy ez másképp, enni kell! vannak olyan alkatok akiknek nem megy, nem szeretnek sokat enni, nincs igazán étvágyuk, én első körben két dolgot próbálnék ki, mert nekem bazni nagy étvágyam tud lenni, de volt már olyan is hogy az istennek nem volt kedvem enni, télen sem, vitamin komplexet kéne szedned, tasakos megadózis multivitamint, egyrészt a mikrotápanyag egyensúlyod helyreáll, és a benne lévő b vitamin komplex meghozza az étvágyat, ha ez sem segít több és kimerítőbb edzés kell, ha az sem, akkor orvos, mert ott vagy pszichikai okok vannak, vagy súlyos genetika, bár nem írtad, a magasság, súlyod és életkorod, nemedet sem, így nehéz tanácsot adni.
2011. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!