Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjon le egy olyan...

Hogyan fogyjon le egy olyan ember, akinek nincs hozzá elég akarata, hogy helyes életmódot kövessen? Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó. Én már "megtértem" és jó úton haladok. Viszont nekem az egyik testvérem túlsúlyos. 168 cm magas és 73 kg. Hogyan segítsek neki lefogyni? Ő azt mondja, hogy nem szereti annyira a zöldségeket. Sokszor kínálom az általam elkészített kajákkal (amiről nem kell mondanom, hogy szinte csak fehérje és zöldség), neki ez nem kell.


Viszont sajnos eszi a tésztát, kenyeret, lekvárt, mcDonald's ételeket...stb. Általános dolgokat, amit az emberek többsége eszik. Nagyon stresszes életet él, mert a munkája olyan. A főnöke egy idióta és emiatt ő meg a "jó kajákon" vezeti le a feszültséget. Sajnos fáradékony, hullik a haja, rossz a közérzete...stb.



Hogyan segítsek neki?



Előre is köszi!



2011. dec. 15. 15:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amiatt szeretnék neki segíteni, mert nagyon rosszul is érzi magát a bőrében. Szóval itt nem arról van szó, hogy egy "husis" lányka jól elvan az életben és én meg az "anorex k.csög" le akarja fogyasztani. Egyszerűen csak annyi, hogy neki is jobb lenne lefogyni. Azt szokta mondogatni, hogy nagyon szívesen lenne vékony, de akaratereje meg nincs.
2011. dec. 15. 15:42
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz más kajákat enni, hogy lefogyjon.

"Csak" mozogni.

Valahogy beszéld rá a mozgásra.

2011. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Most mondhatnám, hogy az ő problémája nem a te problémád, de ezt megélni egy családtaggal, akit szeretünk nagyon nehéz. Viszont azt be kell látnod, hogy te nem sokat tehetsz érte, ha ő semmit sem akar. Szavaid lepattognak róla, igyekezeted hiábavaló, sőt a végén te fogod stresszelni magad...

73 kilóval annyira nem túlsúlyos, de volna mit ledolgoznia az tény.

Talán ha az étkezésén nem akar változtatni mozogni lesz kedve. Kezdhetnétek egy jó nagy sétával a hétvégén....Együtt laktok a tesóval? Ha igen, akkor egy dvd-re tornázhattok együtt, vagy elviszed őt egy konditerembe....

Ha erre sem hajlandó, sajnos nem tehetsz semmit. Vannak ilyen önsorsrontó embertípusok...

2011. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tényleg menjetek el együtt kirándulni.

Valami olyan helyre menjetek, ahol még a buszmegállóhoz is jó sokat kell gyalogolni.

2011. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ez olyan dolog hogy ha valaki nem akarja és nem tesz érte akkor nem lehet rajta segíteni. ha le akar fogyni akkor meg kell hogy szeresse a zöldségeket, könnyű ételeket,le kell mondjon az édességről és bizony sport sport sport.
2011. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van egy viszonylag egyszerű megoldás közel sem jó,de jobb lesz,mint az eddigi étrendje.. Először mivel nem szereti az egészséges kajákat cisnáljátok azt,hogy kiszámolod a napi kalóriaszükségletét úgy,hogyx heti 0,5kg-ot fogyjon.. és bármit ehet..de be kell tartani a kalóiákat. így rá fog jönni,hogy ha az egészségesebbet választja akkor sokkal többet tud enni..
2011. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nincs akarata? és úgy meddig fog élni? lehet tök mindegy fogy-e már.

amúgy szikével, leszivással.

2011. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Krisz85 ***** válasza:

Tök őszintén?!


Sehogy.


Nekem a legjobb barátom, aki mellesleg csaj iszonyatosan kövér, próbáltam én is és hidd el nem éri meg. Meg akartam "menteni" és minden áron megváltoztatni az életét, és arra jöttem rá, hogy csak annak lehet segíteni aki akarja, mert rájöttem, hogy nekem fontosabb az hogy Ő hogy néz ki, mint saját magának, és az ilyennel nem lehet mit kezdeni sajnos. Ez tény.

Okoskodhatsz, játszhatod a megváltót, ha ő nem akarja, akkor nem lesz értelme, olyan ez mint amikor a drogos odamegy Csernushoz, és a doki megérdi tőle: "Jöttél, vagy küldtek?", elég kifejező szerintem.


Egyébként a jó kinézet pláne ha valakinek nincs hozzá alkata és genetikája végső soron pont az akarattól függ, hogy képes vagy-e megtenni azokat a dolgokat, amiket kell, magyarán akarod-e a célt annyira, hogy a hozzá szükséges eszközöket is akarod majd kivétel nékül (diéta, edzés, stb stb) Ezen múlik végső soron (nyilván azon is hogy tudod mit csinálsz, kaja edzés stb).

És én is szídtam anno az egyik ismerősömet, hogy bezzeg a genetika, hogy milyen jól néz ki, és nem tesz érte semmit, és amikor jobban megismertem, láttam korai fotókat és hogy milyen áldozatokat hoz már teljesen másképp látom és az akaratáért irigylem őt maximum.


Nem tudsz mit tenni: "mindenki a saját szerencsétlenségének a kovácsa" - csak hogy Csernust idézzem megint csak, a poklát mindenki maga ássa, és joga van mindenkinek eldönteni hogy a saját életét elcsessze úgy ahogy ő akarja. Az élet rövid, az ő ideje pörög, és majd később ha egyszer talán ráébred, akkor fogja megának feltenni a kérdést, - lehet már öreg is lesz - , hogy vajon mindent megtette-e annak érdekében, hogy úgy alakuljon az élete, jelen esetben pl hogy ne legyen elhízva, mint ahogy kellett volna. És ez lesz az ő tanulópénze, mit megfizet, mint ahogy mindenki más is, más dolgokat tekintve.

2011. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

először menjetek el együtt vmi edzésre.

ha már 1 éve rendszeresen edz heti 3x,akkor utána van értelme előjönni a kajával.

ilyen típusnak érdemes edző vezette edzést választani,mert pl a konditeremben ahol nincs felügyelve,simán csak lébecolna.

2011. dec. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Először is, nem túlsúlyos, kb 5 kiló felesleg van rajta, az semmi. Lehet, hogy jól is áll rajta, csak te vagy valami anorexiás idétlen, aki nem érzi jól magát, ha nem 50 kiló alatt van. Ez nem egy vészes súly. Szerintem hagydd békén, ha akar majd úgyis odafigyel a kajára.
2011. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!