Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexia tényleg egy...

Az anorexia tényleg egy betegség? Nem fér a fejembe ez az egész.

Figyelt kérdés
Mármint hogyha az ember már belátta, hogy nem normális amit csinál, akkor miért nem tudja abbahagyni? Miért nem lehet elkezdeni enni egész egyszerűen? Nem provokálni akarok, meg senkit nem akarok bántani se, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ha már felismeri valaki, hogy anorexiás, akkor miért nem tud változtatni rajta?
2011. dec. 20. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dohányos tudja, hogy káros, miért csinálja? Ha a szerencsejátékos látja, hogy káros, miért csinálja? Nem könnyű hipp-hopp változtatni a dolgokon.
2011. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez egy mentális betegség.Az ember beképzel dolgokat , kövérnek látja magát miközben vékony.Azért nem változtat rajta mert nem tud , akkor is azt látja hogy kövér és vékony akar lenni.
2011. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nope.

az anorexis nervosa betegség. az anorexia étvágytalanságot jelent.

a nervosa pedig "agybaj", tehát tök mindegy mit lát be, ne várj logikus és racionális viselkedést :D

2011. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Így van mentális betegség elsősorban arról van szó, hogy a betegnek valamiféle lelki problémája van, illetve testképzavara, és ezekre a problémákra az éhezést látja megoldásnak. Az evés illetve az éhezés csak a végkifejlet valójában nem ezen van a hangsúly hanem azon hogy megtalálják a probléma gyökereit ami az éhezést kiváltja.

Manapság tényleg sokan behódolnak a csontkultusznak és már 40 kilósan is hájasnak érzik magukat. Ezt dönti ránk a média meg a celeb és divatvilág. És ha valakinek csekély az önbecsülése, úgy érzi nem kap elég figyelmet, az fogékonyabb az ilyen dolgokra. Aztán persze van hogy más okai vannak az anorexiának ezért kell pszichológiai kezelés is mert ennek a betegségnek egyértelműen lelki okai vannak.

2011. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A dohányzás szerintem is jó példa. Vagy a drog, vagy bármi más függőség. Mindenki tudja az agyával, hogy rossz, de vagy azt hiszi, hogy ő ugyan még nem függő ("Bármikor abba tudnám hagyni a dohányzást, ha akarnám!" - hányszor hallottam ezt láncdohányosoktól...), vagy ha tudja is, hogy már gáz van, képtelen változtatni.
2011. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen beteg vagyok, belátom, h alacsony a testsúlyom, hogy éheztetem magam a saját étrendemmel, hogy tönkreteszem(tettem) a szervezetem DE a félelem, hogy híni kezdek ha többet ennék sokkal sokkal nagyobb!
2011. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ne félj a hízástól én 24 éves koromig egy csontkollekció voltam, amikor elértem az 50 kilót örömünnep volt. Utáltam a csontjaimat, meg hogy csúfolnak miatta, nem tudtam egy csini szexi ruhát felvenni a fiúk se bagóztak rám hát nem volt egy élmény.

Pánikbetegségre kapott gyógyszertől híztam 40 kilót amiből 20 rám is fért a többit lekínlódtam magamról. Most érzem csak igazán nőnek magam és a pasiknál is sikeresebb vagyok. Hidd el egy husis nő sokkal vonzóbb mint egy csontkollekció nem igaz fiúk?

2011. dec. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

00.26-os

én értem, hogy ez így szörnyen egészségtelen és veszélyes is és nem vonzó. De egyszerűen frászt kapok, ha 50 kg-nál többet mutat a mérleg (sőt, még akkor is ha 50!). Szeretnék túl lenni rajta de ez egy lassú folyamat lesz úgy gondolom.

Mindenesetre köszi a biztatást! :)

2011. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló, előttem.

irracionális félelmek? túlságosan keveset tanultál a háborúkról. az jó, hogy nem éltünk meg ilyen szörnyűségeket, de azért nem biztos hogy el kéne felejteni mi az igazi szörnyűség, és helyette a tested térfogatával és átlag sűrűségével foglalkozni ilyen szinten. mert a súlyod, amit a mérleg még a tömegedből következik, ami a sűrűségedből és a térfogatodból származik. és te ettől félsz. kicsit el kéne gondolkodni, milyen világban élünk, és valóban az a legszörnyűbb, ha 50 kiló fölé kerülsz, vagy mondjuk ha röhögve megerőszakolnak, megcsonkítanak és élve felgyújtanak. valahogy ez az utóbbi kellemetlenebbnek tűnik, megértem ha valaki harcművészetet tanul, hogy ezt megelőzhesse. viszont a te "félelmed" miért is olyan komoly probléma?

2011. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert nekem az. Ennyi.
2011. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!