Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet 14...

Mennyi idő alatt lehet 14 évesen 10 kg-ot fogyni?

Figyelt kérdés
Naponta 1 órát biciklizek (kb 17-18 km) és most készülök fel a cukros ételek italok péksütemények stb. elhagyására.
2011. dec. 25. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden csak tőled függ. Meg természetesen nem mindegy, hogy mennyiből 10 kg. 100 kg-ból 10 kg akár egy hónap alatt is lemehet (bár akkor nyilván nem csak 10 kg-tól akarnál megszabadulni), de pl. 60-70 kg-ból már jócskán több 3-4 hónap is. És nem mind1, hogy a biciklizés milyen terepen történik, és milyen intenzitással. Ezeken felül ember függő és számtalan más is befolyásolja ezt. Szerintem csináld ahogy eltervezted és olyan mozgást válassz amit jó kedvel csinálsz, mert azt nem fogod megunni (pl. amikor biciklizel ne mindig ugyan azon az útvonalon menj), az étkezésre ügyelj és a kilókkal foglalkozz, minél többet figyeled annál lassabbnak fog tűnni a folyamat. Heti 1-szer mérd meg a testsúlyod (kevesebbszer lehet, de többször ne), inkább az alakodra figyelj. A mozgástól feszes lesz a bőröd és az alakod is változni fog, de nem biztos, hogy súlyt fogsz veszteni úgy, hogy a tükröt figyeld ne a számokat. + a minőségi (egészséges) ételektől szebb lesz a bőröd és sok más pozitívumot fogsz érezni. És fontos a fogyás után tartsd meg a mozgást és akkor is ügyel az étkezésre. És semmi képen ne koplalj.
2011. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*és ne a kilókkal foglalkozz
2011. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
74-75 kg am és az intenzitás nem olyan magas mert most kezdtem el ezzel huzamosabban foglalkozni.(és nekem sem a kilók számítanak) A kálvária tértől a margitszigetig szoktam kitekerni ott még 1-2 szigetkört és onnan vissza. ez kb 14 km ez jó ?
2011. dec. 25. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
2,5 hónap
2011. dec. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
am elfelejtettem leírni,hogy amikor rossz idő van vagy esetleg nincs lehetőségem kimenni akkor otthon súlyzózok.
2011. dec. 26. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:
az sz.rt sem ér fogyókúra szempontjából.
2011. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A súlyzózás, hogy ne érne semmit. Nagyon is sokat ér. Sőt sokak szerint a testmozgásból nem hiányozhatna a súlyzós edzés. Természetesen itt is lényeges az intenzitás ill. az időtartam.

A legtöbben ezt a mozgás formát kiegészítőként használják. Szerintem vezesd be heti 3-4x alkalomra a súlyzós edzést és a közte lévő napokon pedig tornázz valamire (rengeteg videó van az interneten).

A súlyzós edzés azért fontos, mert kordában tartja azokat az izomcsoportokat is amit amúgy nem használsz annyira a mindennapokban, ezek mellett fejleszti azt és nem engedi, hogy a diéta alatt összeessél valamilyen fokon. Minél nagyobb az izom tömeg rajtad, annál több energiát használ fel a szervezeted, mivel az izmaid több tápanyagot kívánnak így gyorsabb a fogyás.

Ja és ezek csak tippek. Nem tudom a nemed, hogy nálad a súlyzós edzés mit takar.

2011. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És a biciklizést írtad, hogy mennyit tekersz. Mivel nem lakom Budapesten így nem nagyon tudom, hogy milyen terep ez. Viszont magadon érezheted, ha végig tekered egy lihegés nélkül, minimális fáradság nélkül vagyis semmit nem érzel akkor valószínű több kell. Ezzel szemben, ha megérzed kifáradsz stb. akkor jó mivel akkor dolgozik a szervezeted.
2011. dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
14/f
2011. dec. 27. 10:46
 10/10 anonim válasza:
én is 14 vagyok és 60 kilo voltam és nekem kökemény diétával 10 kiló lejöt 2 hét allat ha valakit érdekel hogy hogyan csináltam akkor az írjon privibe
2017. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!