Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kéthetes 300-500 kcal-os...

Kéthetes 300-500 kcal-os diéta után mennyit ehetek hogy ne hízzak vissza?

Figyelt kérdés

14 napja diétázom, naponta 300-500 kcalt eszem, melette tornázni szoktam itthon. Fogyok is rendesen, de ezt a diétát csak kéthétig gondoltam csinálni,mert tovább nem nagyon bírnám. Ígyis elájultam párszor közben.. :S Előtte egy hónapig diétáztam, de aztán egy hétvégén rettenetesen bezabáltam és visszajött plusz kétkiló 3 nap alatt. Félek hogyha abbahagyom a diétát, megint átesek a ló túloldalára.

Még mindig nem vagyok elégedett magammal, de remélem hogy mozgással és egészséges étkezéssel is elérhetem a célomat.

Arra rájöttem már hogy nem az a fontos mennyit mutat a mérleg, hanem amit a tükörben látok. Csak az a baj hogy hiába fogyok, mindig egyre kövérebbnek látom magam :S

Egyébként 13 éves vagyok. 157 cm és jelenleg 43 kg..


2009. máj. 20. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek pszichológushoz. Miért engedik, hogy tönkretedd magad?!? Jó úton haladsz az anorexia felé. Már most is kórosan sovány vagy. Az, hogy a tükörben mégis kövérnek látod magad, arra utal, hogy fejben nem stimmel valami.
2009. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
A pasik a piszkafa nőktől pontosan annyira irtóznak, mint a kövérektől. Ne akarj még tovább fogyni, mert a kutyának se kellesz majd. (Hacsak nem, mert csontot akar rágni...) Fejlődésben lévő szervezet vagy, szükséged van a napi legalább 1500 kalóriára. Sok gyümölcsöt, tejterméket, húst kéne enned, amiben benne van minden vitamin, ásványi anyag, stb. Tönkre fogod tenni magad, ha folytatod ezt a marhaságot.
2009. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket..

Nemvagyok kórosan sovány.:) De nemszeretnék már sokat fogyni, inkább csak izmosodni a kényes területeken. És szeretnék egészségesen étkezni, úgy, hogy megtartsam a súlyom. Ehhez szeretnék ötleteket. köszi :)

2009. máj. 20. 18:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Drasztikus diéta után az a lényeg, hogy nagyon-nagyon intenzíven sportolj, mozogj minden egyes nap legalább 1-2 héten keresztül (1 napot se hagy ki). Így a szervezeted a nélkül tölti fel a diéta alatt elszenvedett hiányt, hogy pluszba raktározna.
2009. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm! :)
2009. máj. 20. 18:41
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

1500 kcal az legyen a minimum.

Egy felnőtt ember diétában sport nélkül eszik ennyit.

Te fejlődő szervezet vagy és sportolsz is úgyhogy olyan 1700-2000kcal-ra menj fel különben a jojó efektus visszahoz mindent.

AZért szedtél vissza 3 nap alatt 2 kilót mert éhezteted a szervezeted magyarul koplalsz, ez pedig a visszahízáshoz nagyon is elnyös!

2009. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

1500 kalória naponta?! Te nem vagy normális... Tudod mi az 1500 kalória? 1 egész tábla Boci csoki reggelire, 3 szendvics tízóraira, nagy adag töltött káposzta ebédre, vacsorára meg pizza. 1500 kalória max. az aktív sportolóknak kell, egyébként diétára 800 kalória több is, mint elég.


Reggeli: gyümölcs saláta alma, ananász, kiviből - 150 kalória


Tízórai: pogácsa, cseresznye - 100 kalória


Ebéd: zöldbabfőzelék csirkemellel - (250+110) = 380 kalória


Uzsonna: nagy adag saláta paradicsomból, retekből, paprikából és uborkából - 60 kalória


Vacsora: sonkás/sajtos szendvics zsemléből - 160 kalória



= 850 kalória



1500 kalória... hihetetlen. Fel akarod hizlalni, vagy mi?

2009. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Egy életre tönkreteszed magad,tényleg hagyd abba.Lehet hogy most jól érzed magad,de meglesz ennek a hátulütője.A szüleid miért nem figyelnek rád?Tudod,hogy a te szervezeted még fejlődésben van?
2009. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Az 1500 kcal nem sok !!!!!!!!
2009. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves mindenki


valaszom hosszabb lesz, de oszinte. eletmben elosszor szolok hozza forumos bejegyzeshez, de most elosszor ugy ereztem itt az ideje.


kezdem az en tortenetemmel, igy erthetove valik miert is ertem meg a helyzetet es hogy a tanacsomnak (sok) alapja van


most 18 eves vagyok, 14 eves voltam amikor elkezdem fogyokurazni.

volt egy fiu akinek tetszenki akartam, felneztem ra, megakartam felelni. o annyit uzent a bartnomon kersztul, hogy foggyjak le...pedig vekony voltam csak nem sovany. ma mar ertem h neki ez volt a kattja es csak mar szintes csontos lanyokat szeretett.

. sztem ertheto, hogy szornyen ereztem magam.


ekkoriban elkezdtem modellkedni, ahol senki soha nem lehetett eleg vekony! e

ekkor, 15 evesen mar kezdtek zavaraim lenni, mert tudtam h ha nem eszek az rossz a testemnek, ha eszek az rossz a lelkemnek.

16 evesen evesi rohmaim voltak, akkor is ha 1altalan nem voltam ehes. hanyni sose tudtam, talan ez segitett h ne legyek bulemias. ekkor hiztam par kilot. (de meg igy is egeszseges volt, sose pufi, de mint modell mar sok)

ebben az idoben 166 cm 53 kg

egyszer meglattam magamrol egy fotot, es elhataroztam , hogy en csak akkor tudok elni, ha vekony vagyok. 1 ajszakat vegigsirtam, a kovetkezo naptol elszantan csinaltam


ma 18 eves vagyok, es 167 cm 45 kg.


1., tanacsom:

az en almom sose fog teljesulni , hogy modell legyek, mivel oda magas lanyok kellenek, en meg LEALTAM A NOVEKEDESBEN A DIETAK MIATT, mint amit te csinalsz most.


2., SOSE LESZEL BOLDOG, mert jol nem fogod erezni magad a borodben. es tudod, ez belulrol jon, ahogy te mondon amit a tikorben latsz. de azt hogy mit akarsz latni az fejedben dol el.


3., 4 eve nem menstrualok mert a sulyom nem eleg ehez, ugymond: a testem ugy erzi, ennyi kiloval nem tudnek 1 gyereket kihordani...szoval ha vannak terveid, szeretnel szep gyerekekt es NEM ELNNI MEDDO, akkor gondold at


4., tanulmanyaid romlani fognak, mert koncentralni igy nem lehet es tul sok idod fog erre elmenni, hogy mikor mit egyel, mikor edzel, bla bla bla


5., nem is tudom meg mit mondhatnek....en sose szoltam a szuleimnek, maert szeretem oket es tudom h fajna nekik

en magamtol kerestem fel a SOTE taplalkozasi zavarokkal kuzdo osztalyat. mert nem lattam magam sose eleg vekonynak, minig felek h evesi rohamom lesz ergo igy elni nem lehet!


gpndolj bele, ezekbe, igazan remelem h te mguszod!

2009. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!