Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet munkahelyre vinni...

Mit lehet munkahelyre vinni enni, ha pl nem sok időm van ebédre, de nem akarok lisztes zsemlét enni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, próbálom kiiktatni a lisztes kenyeret, zsemlét és társait.


MIt ehetnék helyette, ami laktat, nem macerás, mert mikrózgatni stb ott nincs idő, van 10 percem, hogy bekapjam az ebédem. Viszont kibírom vele 5 órát, mert 5 óránként van szünetem csak.


2011. dec. 29. 10:24
 1/9 anonim válasza:

Én sokszor vittem régen a munkahelyemre valamilyen husis salátát. Az finom hidegen is (sőt, szerintem csak úgy finom), nincsenek benne lisztes dolgok, ott a sok zöldség, de mellette van hús is. Igazából olyan, mintha ennél egy sült húst, zöldség körettel, csak itt össze van keverve. Igaz, hogy elkészíteni kicsit pepecselős, de előre meg lehet csinálni, reggel csak ki kell venni a hűtőből.

Mondjuk ha nincs hűtési lehetőség a munkahelyeden, akkor meleg időben nem túl jó megoldás. Nálunk ugyan nem állandó jelleggel, de volt ilyen időszak, amikor tönkrement a dolgozói hűtő, és egy hónapig nem szereztek újat, akkor összebeszéltünk páran, volt egy kisebb hűtőtáskánk jégakkuval, abba pakolta mindenki a kajáját, és minden nap más vitte haza a táskát meg az akkukat.

2011. dec. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre, csak nagyon félek attól, hogy átcsap, mert a zöldségre mindig beindul a hasam.
2011. dec. 29. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:

- kukorica, borsó, paradicsom, paprika, ubi, stb. összevágva, leöntve joghurttal (öntet), és tennék bele vmilyen párolt/kevés olajon sütött húst


Továbbá akadnak olyan főtt kaják, amit hidegen is ehetsz:

- rizs, krumpli

- főzelékek zöme

- paradicsomos húsgombóc

- párolt, sült hús, hal, fasírozott, hurka (nem muszáj, csak ezt is lehet)

- tejberizs, tejbegríz, rizskoch

- krémlevesek (ahhoz másodikat is vigyél, mert nem elég)

- tulképp bármilyen főttet megehetsz hidegen, amitől te nem vagy rosszul

2011. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és én úgy csinálnám, h az aznapi adagot reggel megforrósítanám, és úgy csomagolnám el, akár dunsztba is, mert akkor valamennyire langyos marad, mire ebédidő (ez csakis a nem romlandókra vonatkozik). Vagy hőtartó edényben vinném.
2011. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azért kérdeztem egyébként, elfelejtettem írni, mert nagyon sokat kell fogynom és ideje az egészségem miatt komolyan venni a dolgot. -10 kg-ot kell leadnom. :(
2011. dec. 29. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Rizseshús? Az bőven ehető hidegen is (sőt, én hidegen jobban szeretem :)), épp elég laktató ahhoz, hogy kibírj vele öt órát, ráadásul millió különböző ízvilágú receptet találsz hozzá neten is, így nem válik unalmassá...
2011. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én a főzelékeket szeretem sokkal jobban hidegen, mint melegen :)

De ahogy írták a többiek is, a rizs, krumpli, stb. mind jó hidegen is, ha szereted. Mondjuk én bármit meg tudok enni hidegen, ami nálam egyszer már kihűlt, azt tuti nem melegítem újra :) Na jó, azért néha igen, de szerintem nyugodtan próbáld ki, hogy a főtt ételt elviszed magaddal hidegen, nem biztos, hogy feltétlenül meg kell azt melegíteni.

2011. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

rizs, hozzá párolt husok, halak, tojás, mozzarella sajt, hüvelyesek, párolt zöldségek-ezek összekeverve

teljes kiőrlésű zsemlét, kiflit nyugodtan ehetsz, teszel bele tojást/sonkát/zöldségeket/sajtot/halat stb

túró kiflivel

túrógombóc(zabpehelyből)

rakott zöldségek

főtt tojás, sajtok, zöldségek, abonett

kefír, joghurt hozzá valamilyen saláta

tojás, tonhal, hússaláta

tonhalkonzerv+kifli vagy rizs

zabpehely+joghurt+gyümölcs

2011. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, sok ötletet adtatok.


A halassalit hogyan készítitek, imádom a halat. :)

2011. dec. 29. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!