Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki? Túlsúlyos...

Hogyan kezdjek neki? Túlsúlyos vagyok sajnos és le kellene fogynom! Hogyan csináljam azt, hogy ne egyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok zsírfelesleg van rajtam és le kellene fogynom. Viszont nem tudom, hogyan álljak neki.


Ez az életmódom: zöldséget eszem meg húst, mert az a kedvencem. Nem eszem cukrot, se lisztet (nem is nagyon szeretem.) Nem szeretem az ízes italokat, így nem iszom alkoholt (max. 3 havonta bort) se kólát meg ilyesmit. Csapvizet szeretem. Tudom, hülyén hangzik, de paraszt gyerök voltam ebből a szempontból mindig is.


Viszont sajnos szeretnék lefogyni. 170 cm magas vagyok (lány), aki a 30 felé megy már (27 éves) és 65 kg. A felsőtestem olyan, mint egy balerináé, tök szép vékony, viszont deréktól lefelé meg egy elefánt. Nagyon vastag a combom (58 cm) és eléggé vádlis is vagyok. Az alhasam meg az oldal puklim se a legszebb.


Szeretem a sportot, naponta kocogok.


Ami viszont nagy HIBÁM, hogy hiába az egészséges kaja, annyit tudok enni belőle, mint egy ló. Sajnos sokat eszem és csak akkor érzem jól magam, ha tényleg úgy igazán ettem. Próbálkoztam a többszöri kisebb evéssel, de nem megy. Próbáltam a kisebb tányért veszek elő és arra pakolok, de az se jó.


Légyszi tanácsoljatok valamit. Úgy gondolom, hogy pszichésen eszem. Ez abból is van, hogy én lényegében nem vagyok valami tehetős és nem is voltam, így úgy vagyok, hogy úgy érzem magam, ha nem eszem meg azonnal mindent, akkor olyan, mintha más el akarná venni...mintha egy telepen levő kutya lennék, aki mellett van még másik 20 és ha bedobják a csontot, akkor usgyi.


köszi


2012. jan. 22. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
önkontroll? ha nincs akkor fejleszd.
2012. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazából tudom, mert utána olvastam, hogy ez egy evészavar, amiben sok ember küzd. Viszont hogyan álljak ellen ennek? Hogyan ne űzzem el a gondolatot? Étvágycsökkentőt tudtok valami jót? Nincs neki nagyon káros mellékhatása? Segítsetek! Köszi!
2012. jan. 22. 21:33
 3/17 A kérdező kommentje:

Helló Aczél! Mizujs? Hogy vagy?


Önkontroll? De hogyan lehet azt fejleszteni? Én is erre gondoltam, mert nagyon szükségem van és lesz is rá, más szempontból is (pl. nagy vizsgadrukkomat is le akarom küzdeni).


Mivel lehet ezt javítani?

2012. jan. 22. 21:34
 4/17 A kérdező kommentje:
Ma is el vagyok szomorodva például, mert ma is és tegnap is megettem 2000 kcal-t. S szeretném már, ha a súlyom ötven-akárhány lenne és nem 60 kg fölött.
2012. jan. 22. 21:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Privizd el nekem, ha találtál megoldást! Én 162 cm vok, és 100 kg. Szintúgy csapvizes vagyok.
2012. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul -tudom hogy nem mással kell foglalkozni- de látom hogy más (velem egy magas) lányok fele akkorák, szép pipaszár lábuk is van és mindegyik -még az itt kérdezők 80%-a is- 55 kg a 170 cm-hez. S én meg ezekhez képest, mint egy bálna.
2012. jan. 22. 21:41
 7/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul, ha eszem akkor nekem a gyomrom mértéktelenül meg tud tágulni. Erre csak az a példa, hogy fél éve Olaszországban például fogadásból megettem 4 egész (!!!) sült csirkét egyszerre. S még csak rosszul se voltam utána...
2012. jan. 22. 21:44
 8/17 anonim ***** válasza:

megvagyok, köszi!


65 kilóval azért nem lehetsz annyira túlsúlyos. no..

harcművészeteket neked találták ki, ha izgulós is vagy, meg önkontroll is kell. ez egy fajta személyiség fejlesztés lenne. már kérdés a harci érték, az most senkit nem érdekel.


étvágy csökkentő: vannak szintetikus drogok, tiltottak (diszkó drogok) és bizonyos országokban engedélyezettek (pl. adipex) amik rendkívül károsak.

ellenben vannak növényi hatóanyaggal rendelkezők, mint megtudtam pl. hoodia.

én nem mondom, hogy harcművészet és önfejlesztés helyett válassz valami egyszerűbb megoldást, de azért az utóbbit, aminek növényi hatóanyaga van, és nem ismerek mellékhatását (ellenben a szintetikus drogokkal) esetleg kipróbálhatnád.

2012. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Olyan érzésem van mindig, hogy úgy eszem, hogy az jár a fejemben hogy ki tudja hogy mikor jutok megint kajához. Azaz, beraktározni minél többet, mert lehet, hogy 3 napig éhezni fogok egy erdő közepén. S tudom, hogy irreális, de ez az érzés van sokszor.
2012. jan. 22. 21:46
 10/17 anonim ***** válasza:

olasz csirke - egs.

nem kell ennyit enni. pláne egy hölgynek, és pláne ha nem olimpiai versenyző. has evés utáni kidudorodása nagyban függ a kaja mennyiségtől és az ott lévő izmok tónusától, erejétől/edzettségétől.

2012. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!