Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lenne...

Milyen módszerrel lenne érdemes fogynom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

12 éves lány vagyok. 168cm és 58kg. Szeretnék 3-5kg-ot fogyni 2 hónap alatt. Hetente 3x-4x futnék 30-40 percet. :)

Étrendem:

Reggeli:

-1 szelet tk. kenyér, csirkemell sonka, vaj, paprika.

-1 joghurt, 2-3 kanál műzli a joghurtba, valamilyen gyümölcs.

-2 db. főtt tojás(csak a fehérjét szeretemxD)


Tízórai:

-3-4 db kiwi vagy mandarin

-Néha olyan szendvics, mint a reggeli


Ebéd:

-Menza,ki van írva az energiatartalom (3300 kj körül szokott lenni):S(De sosem eszem meg az egész kaját)


Uzsonnázni nem szoktam


Vacsora( 6 óra körül):

-Tojásrántotta 2 tojásból

-Szendvics(olyan, mint reggeli)

-Gyümölcssaláta


Este 8 körül szoktam enni 2-3 kiwit vagy 20-30 dkg nyers fejes káposztát.


Milyen módszerrel fogyhatnék? Min változtassak?


2012. jan. 29. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ezzel nem fogysz?
2012. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán... Újév első hetében kezdtem...
2012. jan. 29. 21:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Ritka kérdés, le van írva minden, érthetően, teljes étrend,nem egy hónap akarod leadni, 12éves létedre, ez igen. :D


A heti 3-4x futás is jónak tűnik, viszont a súlyod tökéletes a magasságodhoz, miért szeretnél fogyni? Egy adott terület nem tetszik, vagy csak túlsúlyosnak érzed magad?

2012. jan. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

tegyük fel van valamennyi zsír rajta, vagy valamiért kevesebbet akar.

Kérdező, nem biztos hogy egészséges lenne fogynod, na de ezt ugye én elvileg itthon, edzés után kábán nem tudhatom..

ha ez az étrended, akkor egyél kevesebb kenyeret. ennyi. a kenyér az csak energiahordozó. megtölti a hasat, és energiát ad. ha neked fogyáshoz kevesebb energia kell, akkor kicsit kevesebb kenyeret egyél. a többi az jó kaja, (mondjuk én nagyon nem vagyok joghurtos, natúr legalább?) elég lesz a kenyérből csökkenteni.

már mint írtam, ha tényleg fogynod kell. amin elgondolkoznék :)

2012. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kellene fogynod, amig a szervezeted növésben van és a jelenlegi súlyodat tartod. Gondolj bele, hogy még fogsz nőni 5-10 cm-t, és ugyanennyi a súlyod.

Ha viszont el kezdesz súlyt leadni, a szervezeted nem tud elegendő tápanyaghoz és energiához hozzájutni a nüvekedéshez (csont- és izomfejlődés, az agyhoz szükséges dolgokat most felejtsük el, mert az, ezek szerint nem lesz...). Miféle kis csökött liba lesz belőled?

Nem fogyókúráznod kellene, hanem a futáson kívül még edzeni valami mást is, pl sulyzózás. Akkor elveszítenéd az esetlegesen rajtad levő zsírt (amit amúgyis kétlek) és izmossá, feszessé válnál anélkül, hogy a szervezeted fejlődését gátolnád.

(ha minden nap 20-30 dkg nyers fejeskáposztát eszel, az egy idő után helyes kis "kismama" pocit csinál. Váltogatsd, egyik este egyél nyers uborkát, másik nap sárgarépát, harmadik nap káposztát, negyedik nap paradicsomot stb. Egyébként sem helyes, ha minden nap ugyanaz a reggeli-vacsora. Én lebeszélnélek a sonkáról is, tele van zselatinnal és egyéb mesterséges szaarokkal, inkább főzz vagy süss (olaj nélkül!!) előtte este egy csirke- vagy pulykamellet, és azt edd reggelire - hidegen jól szeletelhető-, vagy bármi, ami NEM felvágott/sonka/feldolgozott termék, mert azokba mindenfélét beledarálnak, és mindenféle kémiai szerekkel kezelik, hogy sonka vagy pl szalámi lehessen. Nézz utána, ha nem hiszed :)

2012. jan. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért szeretnék fogyni, mert a hasamon és a combomon van egy kicsi felesleg.

Az utolsó válaszoló írta, hogy még simán nőhetek 10 cm-t. Na az azért durva lenne. Szerintem már maximum 5 cm-t nőhetnék.


Igen, natúr joghurtot szoktam enni vagy kefírt.

Akkor megpróbálok kevesebb kenyeret enni, remélem úgy beindul a fogyás.

2012. jan. 30. 06:34
 7/13 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

A súlyzózásról azt hallottam, hogy ilyen korban nem érdemes, mert veszélyes lehet a csontok fejlődésére...:S

2012. jan. 30. 06:36
 8/13 anonim ***** válasza:

hát azért Te 12 évesként nem fogsz akkora súlyokat mozgatni, amik majd az ízületeidet annyira megterhelik.

de az eddigi edzésed is teljesen jó, csapsz mellé még fekvőtámaszt, hasprést, guggolást-kitörést, hátizom erősítést egy-egy nap, és jó lesz az.


amúgy személyes vélemény, hogy sok fiatal nő (vagy a te esetedben inkább leányka) hogy mondjam.. fogyni akar mert van egy kis zsír a combjukon, vagy a csípőjüknél. de hát istenem, nők lesznek! nem lehetnek zsírmentesek! azok a fittness vagy testépítő nők, és ők is csak 1-1 nap annyira zsírmentesek, a verseny alatt. és akkor mennek is a vízhajtók pluszba, azért van olyan szálkás testük!


nem szabad elkeveredni hogy az ember milyen ideálokat tűz ki maga elé, mert beleeshet abba a hibába, hogy valami teljesen irreális dolgot akar elérni!

2012. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ÉRtem, köszönöm a válaszod!
2012. jan. 30. 13:52
 10/13 anonim válasza:

Annyit tudok hogy a lányok előbb nőnek mint a fiúk, de a növés nem áll meg! kb 18 éves korodig nősz, bár lassacskán. A növéshez nélkülözhetetlenek a zsírok, tartalékok. Ha jól gondolom te 7ik osztályba jársz, az embert részletesen csak 8ik osztályban tanuljátok(Biosz). Ha érdekel akkor jövőre (vagy amikor 8 osztályos leszel) tanuljál biológiát és a problémád 90%ra választ fogsz kapni. A futással nagyon jól lehet fogyni de ahhoz jól is kell tudni futni.

Én inkább sport ember vagyok és szeretek futni. A ha érdekelnek a szakmai tanácsaim:

A futás az egyik legegészségesebb sportág. Egy kulcsa van: a kitartás!

A futás jó ötlet! De ne időre hanem távolságra fussál.

Kezdetben: Mérd le az időt, hogy mennyi idő alatt futod a 2000métert-->ne tesi órára gyakorolj, hogy minél gyorsabban, hanem inkább kényelmesen kiegyensúlyozottan(pl: véletlenül se szúrjon az oldalad). Ha jól futsz ez kb 15perc, minden nap kb 100-50méterrel fuss többet tartva a tegnapi időkorlátot. Így rá vagy kényszerülve a kicsit gyorsabb futásra, mert kicsit többet kell futnod. Ha netán véletlenül kicsúszol az időből, akkor a holnapi nap ugyanakkora távolságot fussál. Észre fogod venni hogy egy idő után kb7perc alatt futod a 2000métert. Ez kb egy hónap alatt következik be. A 2km 7perc alatt nekem se megy pedig, szeretek futni. Ha tartod az időkorlátot akkor hatalmas edzettségre teszel szert! Persze mondanom sem kell hogy egy nap sem maradhat el a futás és egy napon se állhatsz meg a futásnak mindig egyenletesnek kell lennie ahhoz hogy a célt elérd. Ha baleset vagy betegség folyamán elmaradnak a futások(ami nem kiárt) akkor úgy számolj hogy minden kimaradt nap 200méter kiesés, mert a szervezet veszít a megszokott edzettségéből. Ha kihagysz egy hetet ha már 2 hete rendszeresen futsz, persze nem kell mindent előröl kezdened, ki kell tapasztalnod hogy mennyit bírsz futni. és onnan kell kezdeni. Én ezt úgy képzelem el hogy minden rendszeres futás során létrejön egy passzív edzettség ami csak két három alatt veszik el. Pl(az érthetőség kedvéért): én kb 2 éve egy nyáron át futottam, és a futásom előtti mért 2km-t kb 9 perc alatt tettem meg, majd nyár végén 7 perc lett. Az edzéseket abbahagytam és futási időm 1 perccel csökkent, tehát 8perc alatt futom a 2000métert. De mégis 1 percet javítottam passzív futási időmön.

Tehát ennyit a futás szépségeiről! :D sok sikert.


Egyenlőre ennyi! Egy kicsit hosszú lett! :)

Ha érdekelnek további tippek akkor írj üzenetet.

Üdv: Benedek

14 éves vagyok (csak az összehasonlítás kedvéért)

2012. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!