Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek van egy szelet...

Szerintetek van egy szelet pizzában 500 kalória?

Figyelt kérdés

Azt találtam ki, hogy vettem egy pizzatésztát, 250g (kalóriát nem ir rajta), és elvágtam 4 szeletre. Elhatároztam, hogy enni fogok pizzát, de hogy ne menjen a diétám kárára, szeletenként fogom kisütni (különben felfalnám az egészet, mert imádom).


Ma meg is csináltam egy szeletet, és egyszerűen nem tudom elhinni, hogy volt benne 500 kalória. ti mit gondoltok? leirom mit raktam rá:


50g pizzatészta

1dl paradicsomlé és kecsap keveréke (hogy ne kelljen annyi kecsapot rátennem, a tiszta paradicsomlében mégiscsak kevesebb a kalória)

50g csirkemellsonka

egy icipici sajtot reszeltem rá lehetett vagy 3gramm...

fél tojás


ennyi. és ez szerintem nincs 500 kalória. ti mit gondoltok? mennyit saccolnátok?


2012. febr. 1. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod az összetevőket akkor mégis honnan szedted azt az 500kalóriát?
2012. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kaloriatablazatokbol, netrol kerdesekbol, mindenhol 500,600 sot 700kaloriakat ir! Ezert kerdezem,hatha en csinalok valamit rosszul. Szoval?
2012. febr. 1. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, h nem tudok építő jellegű választ adni, de egyszerűbb lenne, ha te gyúrnád a pizzatésztát, szétszednéd szeletnyi darabokra, és így lefagyasztanád. Így elő tudsz venni mindig egy adagot, és azt is tudni fogod, h hány kalória, hiszen csak összeadod a hozzávalók energiatartalmát+ a feltétét.
2012. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a pizzatésztát keresd ki netről, a feltétet meg ta tudod.
2012. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A pizza tésztája ugyanaz, mint a kenyéré. Ergo 50g belőle 127,5. (bár a boltiban lehet némi eltérés, gondolom). Szerintem inkább olyan 250-300 között lehet. Az éttermi pizza szószába van olaj is, és ott bőven megrakják a cuccot. A sajtot azért lemérhetted volna pontosabban, az nagyon könnyen megszalad és sok is kalória szempontjából (tapasztalat).
2012. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pizza és pizza között nagy eltérés van. Ezért nem jó kész ételeknél figyelembe venni a kalkulátorozat. Pl én csináltam olyan pizzát amiben össz vissz 450kcal van és ugyan akkora mint egy normál pizza.

De simán lehet olyan pizzát is csinálni aminek egy kicsi szeletje 800kcal.

2012. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, bocsi, én itthon készítem a kenyeret, és ugyanazokból készítem a pizzatésztát is: víz, liszt, olaj, só, cukor, élesztő.
2012. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os nem szeretnéd megosztani velünk azt a pizzatészta receptet? (:
2012. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!